Nedelila som ani v škôlke. Nedelila som sa o hračky. Nedelila som sa o jedlo. Nebudem sa deliť ani o teba. Ani teraz. Ani nikdy. Niekde som raz čítala, že ak miluješ dve osoby, tak si máš vybrať tú druhú, lebo ak by si tú prvú naozaj reálne milovala, nikdy by si niekoho druhého milovať nezačala. 

A čo keď som tá druhá ja, ale ten kto Nás miluje sa nevie rozhodnúť?

Ja som sa však rozhodla. Nebudem tá druhá. Nemienim ňou byť. Nemienim sa deliť. Nemienim čakať, kým zavoláš, napíšeš, nájdeš si čas. Nemienim čakať na deň, kedy budeš mať chuť a náladu. Nechcem dookola rozmýšľať nad tým, že ak nie si so mnou, si určite s ňou. Nemienim si dávať pozor na to, kedy a čo ti píšem. Nemienim sa stále kontrolovať a byť v strehu. Nemienim každú noc, ktorú nie si vedľa mňa bojovať s myšlienkou, že nie som jediná, ktorej telo po nociach objímaš.

Niekde som počula, že o lásku je potrebné bojovať. No oplatí sa bojovať aj v tom prípade ak viete, že na bojovom poli máte ďalšieho silného súpera? Nie je správnejšie odísť ešte pred tým, než vám niekto rozstrieľa srdce na kúsočky? Možno je zbabelé odchádzať. Ešte zbabelšie je odísť bez boja. No niekedy sa musíš ochrániť sama. Nemáš na výber. Pretože, ten kto by ťa ochrániť mal, ochraňuje tú prvú, lebo ty si LEN tá druhá.

A tak odchádzam. Viem, mala by som sebavedomo, hrdo a so vztýčenou hlavou. No akosi to nejde. Hlava je ťažká, plná myšlienok, na teba. Čo robíš, ako sa máš, prečo nepíšeš a či si s ňou. Chcela by som vedieť v čom je iná, v čom je lepšia a prečo je práve ona tá prvá. Prečo to nie je naopak a nie si so mnou, kým ona čaká. Všetko sú to však len myšlienky, domnienky a tajné túžby, ktoré aj tak nemajú opodstatnenie. Pretože celý tento náš bludný kruh je odsúdený na zánik. Ty to vieš. Ja to viem. A možno to vie aj ona.

Spoločných chvíľ sme mali málo, ich spomienku si navždy zachovám. Aj tvoje usmiate oči a vždy dobrú náladu. Idem však ďalej, hľadať šťastie. Hľadať niekoho, koho počítanie bude končiť číslom jeden. A jednotka budem JA. Dlhodobo, bez toho aby som musela o to dennodenne bojovať. Nebudem musieť viac čakať, pretože ten niekto, bude stále pri mne. Nebudem si musieť domýšľať, pretože nebude o čom. Nebudem sa musieť deliť, pretože o lásku sa deliť nedá. Nebudem musieť žobrať o pozornosť, pretože celý svet sa bude točiť len okolo nás dvoch. Nebudem musieť súťažiť o to, či som krajšia, lepšia a múdrejšia. Lebo som. 

Možno nie pre teba, ale pre niekoho druhého budem. 

coverfoto: tumblr.com, foto: tumblr.com

Facebook komentáre