Verím v druhú na šancu a verím aj v to, že nie každý si ju zaslúži.
Ja som dala druhú šancu tebe, sebe a životu, ktorý som si s tebou niekedy dávno vysnívala… a bolo to najlepšie rozhodnutie aké, som mohla urobiť. Vieš, nikto nie je dokonalý. Každý jeden z nás sa učí na vlastných chybách a takto to, bohužiaľ, funguje aj vo vzťahoch. Niekedy ľudia potrebujú druhú šancu.

Niekedy to proste na prvýkrát nevyjde, ale to neznamená, že im to nie je súdené. Netreba si však mýliť situácie. Niekedy to nevyšlo, lebo to vyjsť nemalo. Niektorí ľudia si druhé šance nezaslúžia, lebo sa o ne nesnažia.

Pinterest.com

Pamätám si, ako som snívala o tom, že raz budeme mať spoločný život. Ako veľmi som chcela zapadnúť do tvojho sveta a chcela som ti vyhovieť na 100%. A pamätám si aj to, ako si ty jednoducho bol a povedal si, že keď mi to nevyhovuje, môžem odísť. 

Ja som však zostala

Vtedy som nevedela, že čím viac sa budem snažiť, tým viac to všetko pokazím. Nevedela som, že ľudia potrebujú občas len priestor. Vždy keď si ho dostal, prišiel si sám. Ani nevieš, koľko úsilia ma vtedy stálo dať ti na pár týždňov a niekedy až mesiacov pokoj. 

Vždy si sa do môjho života vrátil, a preto sa tá kapitola nikdy neuzavrela. 
Dlho sme sa snažili vyhýbať jeden druhému, ja som si však vždy našla zámienku, aby sme sa stretli. Vieš, som baran… Tvrdohlavosť je moje druhé meno. A nikdy sa nevzdávam.

Verila som, že raz spolu budeme. Cítila som to vždy, keď si bol so mnou.

Lebo síce si hovoril, že sa kvôli mne nikdy nezmeníš, ale keď zhasli svetlá a zavreli sa dvere tvojho bytu, vtedy si bol len pre mňa, len môj.

Nastala však situácia, kedy som sa unavila.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Láska patrí všetkým

Kedy som už nemala silu ďalej veriť a aj keď ma to stálo veľa námahy, vzdala som sa. Povedala som si, že ťa púšťam. Že keď máš byť môj, aj tak sa vrátiš, ale viac čakať nebudem. Nevolala som ti a nečakala som ani na to, kedy ty zavoláš mne. 

Chcela som zmenu. V tom čase bol môj život jedna veľká nočná párty. Z baru do baru a nezáležalo mi na ničom. Milovala som tú nespútanosť a to, že som mohla všetko. A ty si to mal rovnako. Ja som však chcela niečo stále – niekoho, na koho sa môžem spoľahnúť, a vedela som, že musím začať meniť najprv seba. Neviem, prečo nastala zmena aj u teba. Zdalo sa mi, že ťa prestalo baviť dookola sa len naháňať.

Prišiel si a z ničoho nič si chcel, aby som tú kapitolu znovu otvorila. Ja som si však povedala, že to, čo bolo, už nechcem…

pinterest.com

Dala som ti novú šancu. Nešlo to však hneď. Prvé mesiace som tomu neverila. Nechápala som, čo sa zmenilo… si však chlap a ja som chlapom nikdy nerozumela.

Chcela som veriť, ale potrebovala som skutky a nie slová.  A ty si mi to dokázal.  Dokázal si, že ľudia sa menia.  Že ľudia dospievajú a druhé šance sú naozaj potrebné. Možno som sa aj ja musela zmeniť.
Musela som si dať život dokopy a až potom som doňho mohla vpustiť teba. 

Dnes sa už nepýtam, čo sa zmenilo u teba. Aj keď si mi to vysvetľoval, nikdy to asi nepochopím a už to ani nie je podstatné. Podstatné je to, že sme stále tu, jeden pre druhého, a že po tom všetkom, keď si ľudia museli myslieť, že sme úplní blázni, sme im dokázali, že naozaj sme.

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre