V poslednej dobe na teba myslím čoraz častejšie. Viem, že by som nemala. Neboj sa, viem to. To však nič nemení na tom, že to, čo mi behá po rozume každý večer, keď sa schúlim sama do perín, neovplyvním. Snažila som sa na teba zabudnúť. Naozaj som sa o to snažila.

Dokonca som mala na malú chvíľu pocit, že sa mi to podarilo. Nepodarilo. Zas si tam. Zas si v moje hlave.

Stále dookola a čoraz častejšie sa mi prehrávajú spomienky na teba.  Je to ako film, ktorý nejde zastaviť. Zo začiatku to bolo vtedy, keď som zavrela oči. V poslednej dobe ich zatvárať nemusím. Vidím ťa všade. Vidím ťa na ulici – pichne ma pri srdci, keď si myslím, že si to ty. Naposledy som sa priam bála prejsť okolo teba. Keď som však prešla s maličkou dušičkou dúfajúc, že si to ty, sklamala som sa. Nebol si.

favim.com

Keby si bol, možno by som sa sklamala rovnako. Možno by si ma ani len nepozdravil. A možno áno. Predsa len, ty si bol z nás dvoch vždy ten nad vecou. Ten, čo nič neriešil. Pravdepodobne by si sa tváril, akoby sme stále boli tí kamaráti, za ktorých si nás pokladal.

V poslednej dobe čoraz častejšie spomínam na náš posledný výlet. Vedela som, že sme boli len kamaráti. Stále som však naivne verila, že sa niečo zmenilo. Stále som verila, že si to len nechceš priznať. Stále si bol ten, ktorý nikdy nič nerieši, lebo nemusí.

Mal si bezstarostný život. Aspoň si sa tak prezentoval. Ako chlap, ktorý nemá žiadne problémy, a ak by aj mal, zahodí ich za hlavu. Na jednej strane som tvoj prístup k životu obdivovala, na druhej ani trošku nechápala.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Hon na lásku

Možno si to ani neuvedomuješ, ale práve predo mnou si odhalil svoje najtajnejšie “ja”. Povedal si mi o veciach, o ktorých iní nevedeli. Povedal si mi to a videla som, že aj keď sa tváriš, že ťa nikdy nič netrápi, toto ťa trápilo. Zrazu si nebol veľký dospelý bezstarostný chlap, ale malý ustráchaný chlapec. Malý chlapec, ktorý potreboval objať a počuť, že všetko bude dobré. Nie tak, ako znie táto fráza, ale tak úprimne. Tak, aby si tomu sám uveril.

weheartit.com

Toto všetko som ti bola ochotná dať. Bola som ochotná byť tvojou bútľavou vŕbou. Bola som ochotná byť tvojou oporou, keď si sa cítil ako malý chlapec. Bola som ochotná byť bláznom s tebou. Pretože pravdupovediac neviem, kto z nás dvoch bol väčší blázon. Minimálne v tomto a asi v ďalších milión veciach, v ktorých sme si mohli konkurovať.

Teraz však na teba môžem asi už len spomínať. Spomínať na krátku etapu života, ktorú som s tebou zažila. A aj keď si mi ublížil, nebol si zlý. Myslela som si, že áno, no teraz s odstupom času viem, že si zlý nebol. Viem však, že my dvaja spolu nikdy nebudeme. No to, že sme sa stretli, malo svoj dôvod.

Dúfam však v jedno. Dúfam, že tak, ako ja na teba, ani ty na mňa nikdy nezabudneš.

coverphoto: unsplash.com

Našu novú knihu o ženskom svete si môžete zakúpiť v predpredaji TU:

 www.moderneromany.sk

www.martinus.sk

Facebook komentáre