Keď som ťa prvýkrát uvidela, nenapadlo mi takmer nič. Bol to obyčajný deň s nie príliš rozdielnym stretnutím, nebola to láska na prvý pohľad, moje srdce sa nezohrialo a ani moje telo po tebe nijako zvlášť netúžilo… Nečakala som, že budeš mať na mňa taký silný vplyv… Nečakala som, že ťa budem chcieť viac a viac poznať… Viac a viac ťa mať vo svojom živote… A nikdy ťa nemať dosť.

pexels.com

Stalo sa to nečakane…

To, čo medzi sebou máme, vyrástlo prirodzene. Stalo sa to v dobách, kedy ani jedného z nás nezaujímala láska. Niežeby sme po nej netúžili, pretože túžili… Len sme ju nehľadali.

A aj napriek tomu, že sme boli neustále príliš zaneprázdnení našimi rozdielnymi životmi, sme ju nedokázali poprieť, keď nám rástla v srdciach. Každým dňom sme ju začali vnímať viac a čím ďalej, tým väčšmi sme po sebe začali túžiť.

Chceli sme sa zmeniť a chceli sme zmeniť všetko, len preto, aby sme boli spolu… Aby sme vytvorili niečo, čo nikdy vzniknúť nemalo…

A dnes odstupom času… Keď sa na to všetko už môžem pozerať bez toho, aby ma pálilo srdce, cítim, že je to celé za nami. Všetky tie snahy, všetky tie dni, ktoré sme si pretrpeli, len preto, že sme uverili, že by sme možno mohli byť spolu, a bojovali sme s myšlienkou, že je tu príliš veľa vecí medzi nebom a zemou, ktoré nechcú, aby sme boli spolu šťastní.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Musela som ťa opustiť

Hovorí sa, že nie každá láska sa končí happy endom, a hádam, že presne toto bol jeden z tých prípadov…

Možno som sa mala naučiť, aké to je milovať a opustiť. Aké to je, keď ti osud pripravuje inú cestu, možno som mala pochopiť, že dokážem prekonať aj toto. Našla som v sebe silu, o ktorej som netušila, že tam je, a to možno len vďaka tebe. Možno toto bol ten cieľ.

pexels.com

Dnes som už s tým zmierená. S tým, že nie sme spolu, s tým, že už ťa možno nikdy neuvidím. Dnes sa pozerám do zrkadla a usmievam sa na život. Pretože som prekonala aj to, čo sa zdalo na začiatku neprekonateľné. Uverila som, že dokážeme naozaj všetko, ak chceme…

Každá láska nám prináša do života niečo iné a práve tá naša mi priniesla silu v časoch, keď si tu bol, a aj teraz, keď už tu nie si. A to je niečo, čo nenachádzame každý deň.

Teším sa na to, čo ma ešte čaká, život je dlhý a ja sa ho neviem dočkať. Mám v duši pokoj a už ma nebolí srdce. Avšak nech pôjdem kamkoľvek, vždy budem kúsok z tejto lásky ukrývať pred svetom, vždy ten kúsok ochránim pred zabudnutím a nikdy neprestanem dúfať, že možno v ďalšom živote skončíme nakoniec spolu.

Coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre