Poznáte ten pocit, keď vám pár hodín po „hádke“ alebo výmene názorov napadnú tie správne slová, ktoré ste určite mali povedať? Poznáte ten pocit, keď si kvôli prehnanej reakcii niečo pokazíte? Poznáte ten pocit, keď v návale emócií urobíte alebo poviete totálnu hovadinu a takmer okamžite ju oľutujete?

Áno, aj ja patrím k ľuďom, ktorí si nedávajú servítku pred ústa a povedia, čo si myslia. Aj ja som často konala impulzívne a nepremyslene… No nebudem vás klamať. Dostávalo ma to pravidelne do problémov. Či už vo vzťahoch, v práci, celkovo v živote… Pretože je fajn byť úprimný človek, ale všetko má svoje hranice. 

Viete, občas je fajn riadiť sa aj rozumom, nielen srdcom…

Pretože keby som sa riadila v živote len srdcom, pravdepodobne by som ešte dodnes dávala 385. šancu vzťahu, ktorý zo mňa vyciciaval život, ešte stále by som sa nechala využívať, ešte stále by mi krachovali iné medziľudské vzťahy, lebo nie každý chce pri sebe mať neriadenú strelu… Práve naopak, ľudia chcú mať vedľa seba človeka, na ktorého sa dá spoľahnúť. A, samozrejme, už vôbec by som nemala túto stránku a nerobila by som to, čo ma baví…

Vypočujte si v našom podcaste ROZHOVORY O ŽIVOTE viac o tom, ako ovládať svoje emócie a hlavne – ako ich pochopiť a vedieť, prečo cítime to, čo cítime:

Chcem si to vypočuť na Apple podcasts: klikni TU
Chcem si to vypočuť na Google podcasts: klikni TU

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Knižná recenzia #1 – Zápisník alkoholičky (Michaela Duffková)

Odkedy som sa totiž naučila aspoň sčasti ovládať svoje emócie, je môj život oveľa lepší. Moje vzťahy s ľuďmi sú oveľa lepšie, pretože život nie je len o tom, aby sme vždy povedali, čo nás tlačí, občas je mlčať zlato. Občas je nerozplakať sa, aj keď tie slzy musíš zadržiavať ako o život, naozaj dôležité. Občas je naozaj potrebné zachovať si chladnú hlavu, nech sa deje čokoľvek.

V podcaste budete počuť mňa, Ketrin 🙂 , a Dušana Kadleca alias motivation-man.sk

Facebook komentáre