Život je krátky, všetci o tom vieme. Napriek tomu sme niekedy tak ponorení do rýchleho sledu udalostí nášho života, že si zabúdame užívať každodenné radosti, ktoré nás obklopujú.

Rýchlosťou blesku sa vrháme do vzťahov. Po rozchode si nedoprajeme čas sami pre seba a opäť sa čo najrýchlejšie vraciame k zoznámeniam, randeniu a vzťahom. Naháňame sa za láskou. Snažíme sa ju tak zúfalo nájsť, že sa stávame súčasťou plytkých a povrchných vzťahov, v ktorých sme nespokojné.

Dookola sa potom pýtame sami seba, že čo robíme zle. Chvíľu to trvá, kým sa naše rany zahoja. Rovnako ako aj to, kým dovolíme, aby nás opäť niekto miloval a začneme my milovať toho druhého. Toto by rozhodne nemal byť rýchly proces. Veriť v to, že ako náhle začneme s hľadaním, sa nám aj hneď zadarí nájsť niečo pravé a zmysluplné, je veľmi naivné. Láska by mala ísť do hĺbky. Tá pravá vyžaduje čas. Jej nájdenie netrvá deň a ani týždeň. A vy to veľmi dobre viete. Je to úplne v poriadku, ak sa vám ju doteraz ešte nepodarilo nájsť.

Máme pocit, že vieme čo je naozajstná láska, kedy by sa v našom živote mala objaviť, ako by mala vyzerať a ako s ňou máme zaobchádzať. Ale reálne to takto nefunguje. Nie je to len o tom, že musíme naraziť na správnu osobu. Vzťah nie je o dvoch dokonalých jedincoch, ktorí žijú uhladený život bez komplikácií. Reálna láska je miestami chaotická, frustrujúca a bolí. Niekedy sme si na 120% isté, že chceme s partnerom žiť po zvyšok našich životov. Niekedy máme naopak chuť zdvihnúť stoličku a tresnúť ňou svojho drahého do hlavy. Ale práve toto je láska.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo vylieči tvoje zlomené srdce?

Je však úplne v poriadku, ak ste nič podobné ešte doteraz nenašli. Je úplne v poriadku aj to, ak sa cítite sama, alebo ak ste všetku svoju lásku vložili do posledného vzťahu a cítite sa zlomená a zničená. Je v poriadku ak neviete kam smerujete, ak ste vydesená z lásky a z možnosti nového vzťahu. Je v poriadku, ak ste nervózna, pretože neviete nájsť toho pravého. Nech ste v ktorejkoľvek fáze, na akomkoľvek mieste, prestaňte sa strachovať. Nájdete ju. Len je čas začať tejto myšlienke dôverovať.

V otázke lásky neexistujú pravidlá ani návody ako správne postupovať pri jej hľadaní. Rovnako ako neexistuje ani žiadne časové obmedzenie, ktoré by hovorilo o tom, kedy je ten správny okamih. Takéto nastavenie máte v hlave iba vy. Je čas ho z hlavy vypustiť. Láska môže prísť kedykoľvek, a to bez ohľadu na vek a okolnosti, ktoré sú okolo vás. Nezáleží na tom, že vaša kamarátka je už zasnúbená, ďalšia čaká tretie dieťa a ostatné postujú na facebook dokonalé fotky zo svadby. Vy ste vy. A láska si vás nájde v tom najsprávnejšom čase.

Ešte predtým než sa začnete sústrediť na nájdenie toho pravého sa zamerajte na to, aby ste objavili vaše pravé ja. Tvrdo pracujte, cestujte, objavujte svet a jeho možnosti, venujte sa vašim záľubám a nezabúdajte na vaše sny a vášne.

V prvom rade si prestaňte robiť starosti, či nájdete toho pravého a s ním aj pravú lásku. Pretože ona príde v správny čas. Verte v to.  

coverfoto: tumblr.com, foto: pexels.com

Facebook komentáre