Premýšľam, čo sa stalo, ak to, čo ma kedysi šialene bolelo, už teraz nebolí. Ak som kedysi túžila po niekom, kto mi je dnes ukradnutý… Možno si poviete, že som skutočne nemilovala, no ja sa len pousmejem… Milovala som až príliš, dokonca až za dvoch. A tam je ten problém. Takýto vzťah nikdy dlho nevydrží. Čosi sa musí zlomiť. V tomto prípade som to bola ja. Dnes ma už nebolí sklamanie ani ďalšie klamstvo. Moje pocity už nie sú skutočné. Jednoducho expirovali a mňa mrzí len to, že sa to nestalo skôr.

Teraz už toho toľko viem…
Teraz som si istá, že sa samota nemusí niesť v smutnom tóne.
Odteraz viac nebudem čakať na niečo, čo nedokážem ovplyvniť.
Odteraz som trochu iná a už nie som ochotná staviť do hry všetko…

pinterest.com

Niečo jednoducho expirovalo…

Láska, nádej, ja, moje srdce… Nie je to viac aktuálne, jednoducho to už nie je tu. Zostala som iba ja sama, konečne s čistou mysľou a srdcom, ktoré sa nechce snažiť donekonečna. Vytriezvela som, viac nechcem svoju drogu, na ktorej som bola závislá, už totiž viem, že mi len škodila.

A také niečo by žena po vzťahu, do ktorého tak veľa dala, nemala vysloviť. No ja necítim hanbu ani výčitky. Je to tak a nechcem sa trestať za pravdu ani ju zatajovať. Nikam by to neviedlo. Už som toho pred sebou tajila dosť.

Láska je po záruke, svoju šancu nevyužila…

Nevyužil si ju ty, ja, my dvaja. Prepásli sme svoje príležitosti a hľadať vinníka je teraz márne. Nemalo by to zmysel. Vŕtať sa v niečom, čo je mŕtve a nikdy sa viac nedá oživiť, je len stratou času. Doprajme si slobodu, ktorá je tak potrebná k novým začiatkom.

Nerada hovorím, že sa niečo končí. Ono to len zmizne, vyparí sa z nášho života, rozplynie sa v priestore a viac to tu nie je.

Možno to niekedy bolí, no možno… To tak má byť.

pinterest.com

Láska to bola veľká a o to viac ma dnes prekvapuje, že nesmútim… 

Myslím si, že splnila svoju úlohu, dosiahla cieľ, ktorý mojom živote mala….

Mala mi otvoriť oči a povedať mi, že žiaden vzťah nestojí za to, aby som sa toľko trápila.
Mala mi našepkať, že vzťah so mnou mi musí byť vždy prednejší.
Mala mi ukázať, že nie všetky cesty, po ktorých chcem kráčať, musia byť pre mňa tie pravé.
Mala ma presvedčiť o tom, že oproti osudu som veľmi malý hráč. 

Mala… Mala toho na práci toľko, no všetko je dokonané. A preto dnes nesmútim, nebojím sa. Preto sa nehnevám ani neopúšťam. To, o čo som sa snažila, je už za mnou. No som zvedavá, čo všetko je predo mnou.

Autor: Anonym

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
On sa nezmení

Coverphoto: Photo by Devon Divine on Unsplash

Facebook komentáre