Už si dospelý človek? Cítiš sa mentálne dospelý a vstupuješ do tohto obrovského sveta, však? Jedna pripomienka… Nechci život bez problémov, bez starostí, bez sklamaní, bez pádov na hubu. Aby bol dokonalý… Veľmi dobre vieš, že dokonalosť neexistuje. Je to len akýsi výplod ľudskej fantázie, akási ilúzia, ktorou sa nás ľudia snažia zahltiť, ale nedaj sa… Za žiadnych okolností.

Z každej strany počujeme alebo čítame, ako musíme byt jedineční, niečím iní, dokonalí… No povedz mi… Načo? 

unsplash.com

Keď takí nie sme, tak sa stávame akýmsi podpriemerom? 

Presne toto je tá najväčšia príčina pocitu depresií a úzkosti. Otvor sociálne siete… Vidíš samé šťastné vysmiate tváre. Každému sa náramne darí, ale práve tebe v tomto momente nie… A potom? Potom máš pocity nedocenenia, pocity viny. Pocity, že nie si dosť pre tento svet. Že si nikto.

Ale ono to tak  vôbec nie je. Nesnaž sa byť dokonalý… Nechci, aby bolo všetko krásne a úžasné. Zlyhanie, sklamanie či vyčerpanosť je nevyhnutná súčasť tvojho života. Tieto chvíle ťa robia len silnejšou či silnejším. Viac, než si vieš predstaviť. 

Poplač si, keď potrebuješ… 

Vysťažuj sa, keď to budeš cítiť. Zakrič na celý svet. Vieš, ono musí prísť aj takéto obdobie, aby sme si zároveň dokázali vážiť to príjemnejšie. Nuž, taký je život, do ktorého vstupuješ. Nie je to prechádzka ružovou záhradou, nie je to rozprávka s koncom „a žili šťastne až do smrti.“ 

Drahá/drahý… Hlavne sa neboj.

unsplash.com

Raz si hore a raz si zasa dole. Život ťa len skúša, koľko zvládneš. Koľko si ochotný bojovať… Skúša tvoju trpezlivosť. Hráš s nespočetným množstvom prekážok a po zdolaní sa posúvaš o level vyššie, chápeš? Sme v nekonečnej hre a až potom, keď príde game over, táto hra sa už zopakovať nedá. 

Sme predsa smrteľné bytosti a na tomto svete sme len určitý čas…

Tak sa vážne neboj a daj do svojho bytia všetko, čo si schopný dať. A ak máš obdobie, kedy jednoducho nevládzeš, tak si len oddýchni. Nie si v tom sám/sama. Je toho na každého veľa… Každý si nesieme svoj životný príbeh. A je to úplne v poriadku.

Ďakuj.
Bojuj.
Miluj.
Ver.

Autor: Alenosis

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nepodmaňuj sa mu...

Coverphoto: Photo by Vadim Sadovski on Unsplash

Facebook komentáre