V tomto článku padne možno trošku viac tvrdých slov, ktoré sa budú asi horšie počúvať, ale ver mi, že ťa postavia na nohy, a to najpodstatnejšie – otvoria ti oči. Neľutuj sa a neľutuj nič, čo si urobila vo svojom živote. To, že si urobila dobré veci pre nesprávnych ľudí, vypovedá iba o tom, aká si ty a akí sú oni.  Nehľadaj vo všetkom iba to zlé. Život nie je len o tom. Pokiaľ si zdravá, máš čo jesť, máš sa kde vyspať, pár kusov odevu, tak máš oveľa viac, ako si dokážeš predstaviť. 

Je to možno otrepané ako stará nonstop prehrávaná pesnička, ale všetko to pekné máš pred sebou. Nekonečné objatia, bozky plné lásky, večery plné smiechu a rána strávené vedľa lásky tvojho života. 

Nehraj to na reprízu alebo respektíve – nehraj sa na obeť… 

Postav sa na vlastné nohy, opláchni si tvár studenou vodou a prevezmi za seba a svoj život zodpovednosť. Výhovorky nahraď tvrdou prácou. Nesmúť nad ľuďmi, ktorí už nie sú v tvojom živote. Vyčistili cestu pre tých pravých. Ak však prídu, tak to budeš vedieť. Pocítiš to. Avšak varujem ťa, nebude to s nimi ľahké, pretože už majú čo-to za sebou, ale ver mi, že ak si ťa pustia úplne do svojho vnútra, tak to neoľutuješ. 

Len to bude chvíľu trvať. Všetko je len o tom, ako sa na dané veci pozrieme a akú hodnotu im pridáme. Ži viac spontánne. Nikdy nevieš, dokedy tu budeme. Nechcem ťa tým strašiť, ale je to pravda. Buď tu a teraz pre tento moment. Prestaň všetko škatuľkovať a robiť zo všetkého drámu a zbytočnú vedu. Buď viac spontánna a ži naplno. 

Nečakaj na zázrak alebo princa na bielom koni, ktorý ťa príde zachrániť. Nikto nepríde. Máš samu seba. Ty si tu na to, aby si sa zachránila. Nikto neurobí z tvojho života raj. Okrem teba… 

Jediný človek, ktorý je zodpovedný za tvoj život, tak ten práve číta tieto riadky…

Áno, odpovedala si si správne. Si to ty sama. Stačí už. Dosť bolo ľutovania a plakania nad rozliatym mliekom. Ideme si osladiť život a dochutiť si ho presne tým, čo k tomu patrí. Ešte niečo… Od teba sa vyvíja každý jeden vzťah. Nezabudni na to, že ten, ktorý máš sama so sebou, je najdôležitejší. Daj samu seba na prvé miesto a ver mi, že to neoľutuješ. 

Váž si seba. Iba ty sama rozhoduješ o tom, či budeš depkovať, na všetko sa sťažovať alebo zdvihneš zadok a začneš s tým niečo robiť. Ty si strojcom svojho šťastia a čím skôr si to uvedomíš, tým lepšie. Každý z nás dostane na konto 24 hodín = 1440 minút a je len na nás, či si ten deň užijeme naplno a aj z malých vecí urobíme tie veľké, alebo ho prežijeme v tom, aký je život nefér. 

unsplash.com

Výhovorky ešte nikoho nikam nepriviedli… 

Riešime a zaoberáme sa životmi iných, pri tom zabúdame žiť ten svoj vlastný. Začni pre seba niečo robiť a tvrdo na sebe makať. Nájdi si nejakú fyzickú aktivitu, vďaka ktorej dostaneš všetko z tvojho vnútra von. Je to na tebe, či si vyberieš cvičenie, jogu, beh alebo box. 

Na názoroch druhých nezáleží. Záleží na tom, aby si šťastná bola ty. Užívaj si to naplno. Zober samu seba do mesta. Staraj sa o seba, zmeň účes, choď na masáž. Len niečo začni robiť. Urobiť prvý krok je ten najťažší, ale potom pôjde všetko ľahšie. Život uteká pomedzi prsty, preto nestoj stále na tom istom mieste. Budeš na seba hrdá. Zmeň seba a zmenia sa aj veci okolo teba. 

Autor: Laura

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Urobme si z vysnívanej lásky prekvapenie, nie obavu, či raz príde...

Coverphoto: Photo by Brian Lawson on Unsplash

Facebook komentáre