Jedna vec je istá – nikdy nevieme, čo sa odohráva v niekoho hlave. Sú to len naše predstavy, domnienky o tom, kto si čo myslí, kto ako čo cíti. Mnoho katastrofických scenárov si vieme prehrávať v našej hlave a pravda je poväčšine vždy iná. Niekedy to nemusí byť možno ani také zlé, ale naše myšlienky, ktoré si tvoria monológy a dialógy, nemajú s realitou nič. Jediné, čím si môžeme byť vždy istí, je to, čo si tvoríme my, v našom vnútri. Alebo nie? 

Občas to odsúvame na vedľajšiu koľaj, lebo vieme, že to, na čo myslíme, nie je vždy úplne správne, a tak radšej rozmýšľame nad niečím iným. 

pinterest.com

A čo je vôbec správne?

Zase to je len uhoľ pohľadu. Rozmýšľaš nad ním.
Som pre neho dosť dobrá?
Páčim sa mu?
Čo ak nie?
Určite na mňa nemyslí, nemá o mňa záujem…
Ak by som v týchto domnienkach pokračovala, asi sa nedopíšem.

Buď pokojná. Možno máš pravdu a vôbec o teba nestojí. Potom nemá byť tvoj a zaslúžiš si niekoho, komu budeš behať po rozume. Ale čo keď opak je pravdou a on o tebe rozmýšľa, má ťa rád a teba brzdí jedine tvoja fantázia, ktorá si tvorí iba katastrofu, čo vlastne ani nie je skutočná. 

Čo keď o teba stojí a je presne na tom istom? 

My sa bojíme sklamania, bojíme sa toho, že utrpí naše ego, bojíme sa počuť pravdu a preto často mlčíme. Občas zbytočne, pretože keď sa ho opýtaš otázku, ktorá ťa tak vnútorne žerie, otázku, pre ktorú nemôžeš spať, dozvieš sa odpoveď, ktorú potrebuješ počuť.

Ak to bude niečo, čo ťa veľmi nepoteší, bude to bolieť, ale padne ti zároveň veľký kameň zo srdca, pretože budeš vedieť, na čom si. Ak to bude odpoveď, ktorá ti pohladí srdce, staneš sa šťastnou a samej seba sa opýtaš prečo si to neurobila skôr…

Niekedy stačí tak málo. Iba trošku odvahy a veci sa pohnú správnym smerom. 

pinterest.com

Môže začať divoká jazda, ktorá nenastane, pokiaľ bude v tebe strach…

Môžeš byť šťastná a milovaná, len sprav ten krok vpred. Spýtaj sa ho na rovinu, na čom si. Možno si ušetríš neprespaté noci a kopec sĺz. Nájdi odvahu, napíš mu, pozri sa mu do očí. Sprav čokoľvek a neboj sa toho, čo ti odpovie. Všetko je tak, ako má byť.

To čo má byť tvoje, to tvoje bude. Čo nemáš mať, nikdy ti to patriť nebude

Nestrácaj čas otázkami v tvojej hlave, spýtaj sa to, na čo odpoveď nepoznáš a prijmi s pokorou to čo prídeKaždej, naozaj každej z vás želám, nech nájde v sebe odvahu a lásku, ktorú potrebuje každý z nás.

Autor: Sašulik

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dokázala som to...

Coverphoto: Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash

Facebook komentáre