Ja viem. Bolí to. Pri každom nádychu cítiš v hrudi tlak tak silný, že máš miestami pocit, akoby ti srdce úplne prestalo biť.
Občas nám život do života prináša ľudí, ktorí nás niečo majú naučiť. Ale prečo to musel byť práve on? Ten muž, do ktorého si sa tak veľmi zamilovala, z ktorého si bola unesená, a tiež ten, pri ktorom sa ti pri pohľade do jeho čokoládových očí podlamovali kolená vždy, keď sa na teba pozrel. Ten muž je preč. 

A ty teraz sedíš sama na posteli, v ruke máš jeho mikinu, ktorú ti dal, keď ste spolu boli naposledy. Presne vtedy, keď bez slova odišiel. Sedíš, a snažíš sa prísť na to, čo si urobila zle, že si mu nestála ani za to, aby o teba zabojoval. 

unsplash.com

Drahá, nič nerobíš zle… 

Rozdávaš lásku všade, kam prídeš, bez ohľadu na to, či sa ti to raz vráti. Nechávala si mu v rukách kúsok svojho srdca zakaždým, keď si sa snažila byť tou najlepšou priateľkou, akú kedy mal. 

A jemu to nestačilo. Namiesto toho, aby ti dával pocítiť lásku, rešpekt a vďaku, ti vnucoval pocit samoty a bezmocnosti. Prestala si si vážiť samu seba natoľko, že si sama začala veriť tomu, že nie si dosť dobrá. Že nestojíš za nič. Dostal tvoje sebavedomie ženy na dno práve vtedy, keď si pár dni po rozchode uverejnil fotku s novou ženou. Znova plačeš a nerozumieš tomu, či si naozaj tou, na ktorú sa tak ľahko zabúda. Cítiš sa ako ten jeden puzzle kúsok, ktorý nikam nepatrí. Ale vieš čo, drahá? 

Človek, ktorý ťa dokáže vymeniť za tak krátku dobu bez ohľadu na to, ako na tom si, je vlastne výhra. Nezaslúžiš si plakať pre niekoho, kto ťa v skutočnosti nikdy nemiloval. 

Prišiel, aby ťa naučil, že svoje srdce nemáš ponúkať na dlani každému turistovi, ktorý sa pri tebe zastaví… 

Že nemáš byť vždy tou, ktorá zo seba bude dávať maximum aj napriek tomu, že niekto má problém presiahnuť tú mieru minimálnosti. Že nemáš byt ochotná preplávať oceány aj napriek tomu, že nie si najlepší plavec, len kvôli niekomu, kto ťa bez kúska snahy čaká na brehu z druhej strany. Že so sebou nemáš nechávať manipulovať, a najmä, drahá, že nech sa k tebe priblíži ktokoľvek, nikdy si nezaslúžiš, aby ti bolo ublížené. 

Nedovoľ nikomu, aby si kúskami tvojho rozbitého srdca lepil to svoje. Pozbieraj tie kúsky a spoj ich. Vytvor znova to dobré a čisté srdce, ktoré horí láskou. No nie k mužom, ale k životu. 

unsplash.com

K tomu životu, ktorý si síce pred tým považovala za tak krásny dar, no teraz sa ho snažíš prežiť so všetkými ranami na duši. Život a ani ty nemôžete za to, že sa tu zjavil niekto, kto si skrz teba chcel zachrániť svoju zlomenú dušu. Dopraj si pokoj, drahá, a buď znova tým dievčaťom, ktoré síce miluje všetko, čo jej do života vstúpi, no pozná svoju hodnotu. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď sa zdá, že to už nemôže byť horšie...

Nájdi sa v tých kúskoch seba, ktoré si stratila za každým, keď ti niekto ublížil… 

Raz budeš hrdá na to, že si to zvládla. Aj napriek preplakaným nociam či zničenej psychike. Vždy je všetko dočasné. Tak, ako bol váš vzťah, tak aj táto bolesť.

A tiež si asi myslíš, že budeš trpieť navždy. Rovnako, ako si si myslela, že tento muž je tá tvoja vysnívaná láska – už navždy. Dievča, časom pochopíš všetko, čo ti teraz nedáva zmysel. Len bojuj a bi sa za život. Presne za ten život, ktorý si naozaj zaslúžiš. 

Autor: @vyrostekovaaa__

Coverphoto: Photo by Carol Oliver on Unsplash

Facebook komentáre