Raz príde deň, keď si uvedomíš, že trápenie nevedie nikam. A že pokiaľ on bude v tvojom živote, tak sa nikdy nebudeš cítiť skutočne šťastná. Spomeň si, koľko bolo tých krásnych chvíľ. A koľko bolo tých, keď si plakala a cítila bolesť?
Spýtaj sa samej seba, či to skutočne stojí za to. A či už neprišiel čas ísť…

Myslím skutočne ísť. Ďaleko a bez neho…

Iste, že budeš mať na začiatku strach. Z pocitu prázdnoty, bolesti a náhlej samoty. Ale určite cítiš, že takto to nemôže ísť. Ty tu nie si na to, aby si sa trápila, ale na to, aby si bola šťastná. Tak, prosím, skús opustiť to, čo ťa ničí. Kvôli sebe…

pinterest.com

Niektorí ľudia ťa totiž urobia skutočne šťastnou, až keď ich necháš odísť. Ale to neznamená, že budeš aj naďalej sledovať, kedy je online. Nie. Myslím, že je to veľmi ťažké a bude trvať nejaký čas, kým na to budeš pripravená. Ale myslím, že by si mala ísť ďalej spôsobom, v ktorom on už nebude. 

Viem, že to nechceš a že tvoje srdce sa tomu bráni zubami-nechtami…

Viem, že pri pohľade naňho ti slová: ,,Je čas ísť…” znejú nezmyselne a nepredstaviteľne. Ale je to to najlepšie, čo môžeš pre seba urobiť. 

Viem, že sledovanie jeho profilov na sociálnych sieťach je pre teba ako každodenné pitie kávy. Myšlienky patriace jemu sa stali zvykom alebo skôr závislosťou, ktorá je horšia ako droga. Bez svojej dávky nezaspíš.

Vašich spoločných priateľov sa najskôr pýtaš na neho, až potom na to, ako sa majú. A sama dobre vieš, že takto si ubližuješ ešte viac, ako ti ublížil on. A tiež vieš, že toto nikam nevedie, pretože takto nebude nikdy preč z tvojho života. 

Zároveň vo svojom živote blokuješ cestu niekomu, kto je ďaleko lepší a čaká, kedy ho k sebe pustíš…

Lenže nikto nemôže byť šťastný, ak sa má deliť o miesto v tvojom srdci a v živote. Skutočne milovať je možné jedine celým srdcom. Možno toho človeka ešte nepoznáš a objaví sa, keď to budeš najmenej čakať. Alebo ho poznáš už dlhšie a nenapadlo by ti, že práve on bude pre teba toľko znamenať. V každom prípade nechaj srdce, aby si vybralo. Keď bude pripravené, samo si zvolí, koho bude milovať, ale bude oveľa opatrnejšie. 

Je čas myslieť na seba. Urobiť pre seba konečne niečo veľké, za čo si budeš sama vďačná. Je čas uvedomiť si, že si sama ubližuješ tým, že toho človeka stále držíš vo svojom živote. Predsa ten, kto ti viackrát ublížil, si už nezaslúži tvoju pozornosť. Pravdou je, že to, že sa ľudia menia, je rozprávka. Áno, môžu sa zmeniť, ale nie zo dňa na deň. Jedine, ak aj im ktosi ublíži. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Tak prečo si stále s ním...?

Rozumiem tomu, že trápenie predstavuje istú formu istoty v živote, zatiaľ čo budúcnosť bez toho človeka je veľkým otáznikom. Ale uvedomíš si, že aj neznáma budúcnosť môže priniesť prekrásne chvíle. Hneď ako sa oslobodíš a zavrieš dvere za tým, čo ťa trápi.

pinterest.com

Som si istá, že raz budeš ľutovať, že si trápením a slzami strávila toľko času…

Času vo svojom živote, ktorý si mohla využiť ďaleko lepšie. Preto ťa prosím, odíď od toho, čo ti neprináša nič dobré. Daj sama sebe nádej na lepší život, lepšie pocity, na úsmev. Je správne sa z trápenia poučiť, ale nie obetovať mu život. 

Vo svojom srdci tušíš, že ťa čaká čosi oveľa lepšie. Tak sa neboj pustiť starých spomienok. Spomienky ostanú s tebou stále, ale je na tebe, či z nich urobíš najlepších priateľov a necháš si z nich to najlepšie alebo najhorších nepriateľov a budeš myslieť len na to zlé. 

Je v poriadku nechať tie nevypovedané slová, tak ako nezodpovedané otázky. Nechaj ich tam, kde sú a snaž sa k nim nevracať, hoci to bude ťažké. Hľadať odpovede ti neprinesie útechu, veľakrát totiž žiadne neexistujú. 

Je čas povedať si, že to už stačí. Zastaviť sa cestou na jeho profil a myšlienky o tom, čo by bolo keby, sa pokúsiť nahradiť inými. Neostávaj v bludnom kruhu, kde už nič dobré nie je. Je čas ísť ďalej a ty to dlžíš sama sebe.

Coverphoto: Photo by Allef Vinicius on Unsplash

Facebook komentáre