Láska. On. Ono. Ona. Hate. K nej. K nemu. K sebe.  Nie, skutočne nie si sama. Skutočne nie si len ty tá, ktorej sa vraj nič nedarí a nikto ju nechce. Skutočne nie si len ty tá najhoršia – si stokrát lepšia a krajšia, ako vnímaš samu seba. Nie, určite to nie je pravda, aj keď si dozaista teraz myslíš, že ostaneš sama. Všetci tu pre niekoho sme a ten niekto je tu pre nás. 

A je jedno, či je to priateľ alebo rodina. Aj ten priateľ bude raz tvojou rodinou… Nemysli si, že to, že ťa odmieta jeden, znamená, že si škaredá. Robí len to, čo videl u teba. Robí len to, čo ty. Ruku na srdce, koľkých si odmietla ty vo vidine dokonalého šťastia so svojou láskou? 

pinterest.com

Chcieť je pekné, ale o všetkom hovoria činy…

Chalana, ktorý ti doniesol päť bielych ruží, si poslala preč. Toho, čo sa na teba len nezištne usmial a poupravil ti vlasy, si takisto vyhnala. Prečo? Áno, ja viem. Poznám to, ale to my všetci.

Zmier sa s tým. Zmier sa s ním. Zmier sa sama so sebou – to je kľúčom toho, koho k sebe v budúcnosti pritiahneš.

Pamätaj si. Ty nemusíš nič. Nemusíš s ním žiť. S nikým. Iba sama so sebou. Prosím, odpusť si. Uvidíš, že to pôjde ľahšie. Je to stará kapitola.

Tvoj život je navlas taký, ako ktorákoľvek kniha. Spočiatku ju možno nebudeš mať rada, potom ju nebudeš chápať, ale istú časť z nej si dozaista obľúbiš a budeš sa k nej čas od času vracať. Nehovorím, že je to takto zlé, to vôbec nie, len si, prosím ťa, uvedom jedno, chceš stáť stále na mieste a jednoducho prestať čítať ďalej? Nechceš poznať pokračovanie len preto, že si sa s jednou kapitolou zžila?

Neradím ti ju zo života vymazať, len sa ti snažím povedať, že je čas. 

Je čas opäť prevrátiť stránku. Veď predsa… ako si sa dostala až tak ďaleko?  Keby si ju už na začiatku odsúdila, ležala by teraz kdesi zapadnutá prachom a tvoju obľúbenú stránku by možno žrali myši.

Láska je pekná, keď je opätovaná. Vzťah sa nezačína slovami: teraz by som mal to a to. Keď si myslíš, že vo vzťahu by si ju MAL ísť konečne navštíviť a na narodeniny (ktoré ti mimochodom v dnešnej až nechutne trendy dobe pripomenie už iba Facebook) by si MAL kúpiť kvety, niečo je zle. Jediné, čo by si MAL v takejto situácii robiť, je uvedomiť si, čo vlastne od vzťahu s ňou čakáš. Jediné, čo by si MAL v takom vzťahu robiť, je nechať všetko tak a proste odísť.

Ak bude pre teba tá pravá, budeš proste vedieť, ako sa správať. Nebude ťa trápiť, či ju môžeš chytiť za ruku – jednoducho to urobíš, nebudeš premýšľať. Nebudeš premýšľať nad tým, že by si ju mal ísť konečne navštíviť, proste jej zavoláš aj o tretej v noci a ver, že ti to zodvihne. A ak aj nie, nedotkne sa ťa to, nebudeš sa hnevať. Ver tomu, že mám pravdu. Niekedy je obyčajný telefonát alebo správa omnoho viac ako dlho plánované stretko, ktoré na trikrát preložila.

pinterest.com

Nebudem ti tu kázať, veď ty najlepšie vieš, aká je. Ty najlepšie vieš, čo si môžeš dovoliť a čo už nie, no vedz, že ak sa ti zdá cez čiaru pozdraviť sa jej, keď je s rodičmi, asi to s ňou nebudeš myslieť vážne a mal by si ju radšej nechať ísť. Jedného dňa stretneš tú, ktorej podkopneš kolená zo žartu a ona ti to so smiechom vráti. Nebude ju trápiť, že to bolo „cez“. Budete zbierať zážitky a neskôr na ne spomínať ešte zopár rokov po tridsiatke.

Na lásku treba dospieť, tá nie je presne ohraničená…

Nie, skutočne nie si trápny, ak máš dvadsaťpäť a ešte si vzťah nevidel ani z rýchlika. Trápne je, keď ich všetky ľúbiš len preto, aby si nebol sám, a to iba preto, že si sa ešte stále nezmieril sám so sebou. Ani ak máš štyridsať. Proste si stále nedospel, ale to je v poriadku. Všetci sa učíme. A je jedno, čo ti hovorí mama alebo rodina, tvoj čas ešte len príde. A bude to veľké. Ver mi.

Nemysli si, že si vadný, ak v dobe, kde je podvod tak strašne cool, žiješ čestne. Keď dospeješ, pochopíš. Je to vzácne. Nikto sa o teba nebude chcieť deliť s troma ďalšími ženami. Nie, ani to dievča zo strednej, s ktorou si si vtedy začal len kvôli tomu. Nie, skutočne nie.

Autor: Lenka

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ženská porozchodová dimenzia...

Coverphoto: Photo by Timothy Paul Smith on Unsplash

Facebook komentáre