Tieto riadky by si mala prečítať každá z vás, ktorá žije v istote, že má vedľa seba verného, milujúceho partnera. Nechcem vám brať ilúzie, ale nebudem si dávať ani servítku pred ústa. Mnohé sa totiž tak veľmi mýlite… Minimálne jedna z vás. Pokojne to môžeš byť práve ty, ak toto čítaš.

Ak si slabšej povahy, rovno preskoč na iný článok a naďalej maj nasadené ružové okuliare. Nie, nechcem byť nepríjemná ani negatívna…

Ja som vo svojej podstate veľmi milý človek plný optimizmu, romantiky a lásky, no so slabosťou na tvojho chlapa. Som iba človek. Ak by som bola robot, veci vo mne by sa dali naprogramovať podľa potreby tak, aby všetko fungovalo, ako má a každý by bol spokojný. To ale, žiaľ, nejde, a preto je môj život opradený hriechom, ktorým sa nepýšim, ale ani to neľutujem.

pinterest.com

Ako by som mohla ľutovať niečo, čo vo mne vyvoláva pocity tak krásne, ako ešte nikdy nič iné?

Sama to vieš, možno si zažívala niečo podobné, keď si ho spoznala a možno ešte stále zažívaš. Vidíš ho každý deň, môžeš sa ho dotýkať a večer si k nemu ľahnúť. Možno ťa už mierne omrzel, pretože mu perieš nie práve voňavé ponožky a zvykli ste si už na tie kadejaké partnerské ,,nechutnosti“ každodenného života, kedy ho nevidíš iba upraveného a voňavého, ako som ho vždy mala možnosť vidieť ja. No chémia medzi vami zrejme nikdy nebola tak silná, akú ju s ním mám ja. Ak by to tak bolo, dávno by zabudol na moje číslo.

Spoznala som ho ešte pred tebou. Ukradol ma môjmu vtedajšiemu partnerovi. Snažil sa dlho, a keď som naživo uvidela jeho oči, nedalo sa inak. Získal ma. Bolo to tak intenzívne, ale krátke.

Tie najlepšie veci asi naozaj vždy trvajú len krátko a potom na ne spomíname celý život.

pinterest.com

Stopla som to ja…

Prečo? To sa dodnes pýtam samej seba. Bola som veľmi mladá, neskúsená a zaťažená na svoje istoty, aké som mala vybudované s bývalým partnerom. Zrazu som začala všetko porovnávať a hodnotiť, čo je pre mňa lepšie. Môj ex na mňa tak trošku tlačil a chcel ma naspäť, až som teda zhodnotila, že moje miesto je asi naozaj pri ňom. Vedela som však, že na JEHO oči a prítomnosť zabudnúť nechcem a potrebujem ho mať stále nablízku. Za každú cenu.

Neľúbila som ho. Za ten krátky čas, čo sme spolu strávili, sa žiadne veľké city ani vybudovať nedali. To, čo sa budovať nemuselo, bola neskutočná chémia, ktorá medzi nami vznikla prvým stretnutím a trvala… Trvá… Dodnes. On bol mojimi kopačkami ohrdnutý a aj trochu sklamaný. Už po krátkom čase sa dal ale dokopy s tebou.

A až tu sa to všetko ešte len začalo…

Nechcem, aby si si po tomto článku naliala pohár vína alebo ho pila priamo z fľaše a vyfajčila škatuľku cigariet. No aj to možno urobíš. Pozri, my ženy tak rady čítame pikantné a nie práve férové články od autorov mužov, ktorí opisujú svoje sexuálne zážitky nie práve slušným spôsobom, a ešte sa nám to aj páči. Keď toto isté ale urobí žena, ako ja teraz, budeš ma nenávidieť. Budem tá najväčšia špina a spustí sa na mňa vlna kritiky aj od iných žien. Bolo to len pre porovnanie, ale beriem na vedomie, že to presne takto bude.

Začiatky s niekým novým sú krásne. Chémia funguje, úsmev nemizne a už vôbec by ti nenapadlo venovať sa počas toho ešte niekomu inému, tretiemu. 

pinterest.com

No on to robil a robí…

Už po krátkom čase, čo ste sa dali dokopy, ma znova kontaktoval. Dokonca sa priznal, že to s tebou bolo celé iba spontánne, pretože bol na mňa nahnevaný. A opäť sa vo mne všetko zlomilo, kolená sa triasli, oči rozžiarili a moje dni dostali ten krásny gýčový nádych. Vtedy to bolo ešte vcelku nevinné. Chcel ma pozvať na kávu, ja som odmietala, no postupne som si zvykla na jeho pravidelné piatkové správy s otázkou: aké mám na večer plány.

Až sa moje plány pomaličky prekrížili s tými jeho. V tom čase som už mala svoju domácnosť s priateľom a vy taktiež. Nebolo jednoduché len sa tak vypariť v našom malom meste von a niekam sa zašiť. Najskôr som bola naivná a nevedela som, o čo mu ide. Naozaj som si myslela, že ma chce len vidieť, tak ako ja jeho. A potajme som dúfala, že aspoň raz znova okúsim jeho sladké pery, no tieto myšlienky som rýchlo zaháňala tam, odkiaľ prišli.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ten správny začiatok v mojom živote...

Naše správy sa stávali čoraz pikantnejšie a obsahovali aj fotky. Bola som oveľa odvážnejšia ako v dobe, keď som s ním chodila. Asi som za ten čas dospela a stala sa zo mňa žena, aj keď možno nie taká, akou som si ešte ako dieťa priala byť.

No človek mieni, Pán Boh mení? A zakázané ovocie najlepšie chutí?

Nebudem zachádzať do detailov, no za celú dobu, čo je s tebou, je vlastne zároveň so mnou. Trvá to už celé roky, dlhé roky neustáleho kontaktu, no osobne sme sa stretli možno desaťkrát. A zakaždým to bolo veľmi intenzívne. Viac, ako keď si tu ty ešte nebola. 

Dával mi pocit výnimočnosti. Ak by som s ním vtedy zostala, možno už dnes by som ho omrzela. Ako ty, keď sa mi občas posťažuje, že mu ideš na nervy, a teší sa, keď niekam bez teba vypadne. Netvrdím, že mu všetko verím. Možno doma máte harmóniu, a ty preto ani len netušíš, že si z domu odbehne na 20 minút so mnou za mesto.

Sedela som v každom jeho aute, ktoré za dobu, čo je s tebou, vystriedal. Na tvojom mieste. Zatiaľ čo si ty po večeroch pripravovala drinky a kávu v podniku, kde pracuješ, a vracala sa vyčerpaná nadránom domov bez chuti na sex. Už som sa ti viackrát pozrela do tváre. Hľadala som v nej niečo, malý náznak toho, že o mne aspoň niečo málo vieš. No nebolo tam nič. Ale káva od teba chutila dobre. Si milá, obyčajná baba a možno si toto celé nezaslúžiš. 

pinterest.com

Nie som nadšená tým, čo robím…

Ale stále sa neviem zbaviť pocitu, že sme tak trochu ,,svoji“. Nechcela by som s ním opäť tráviť pár, viem, čo je zač, a viem aj to, že by nám to nefungovalo. Ale neviem ho ani vymazať zo svojho života. Stal sa mojou okovou, ktorej sa neviem zbaviť. Nikto mi nikdy tak nechutil a nevoňal a viem, že už ani nebude. Robím niečo zlé a škaredé, no ospravedlňujem samu seba tým, že ešte môžem. Ešte som mladá, ešte nemám žiadne veľké záväzky, iba ak niekoho, kto ma doma čaká. 

Viem, že jedného dňa budem mať deti a celá táto rozprávka sa skončí, pretože im budem chcieť byť tou najlepšou matkou. No ak budeš mať prvá dieťa ty a s ním, minimálne sa do nepríčetna opijem.

A čo som týmto všetkým chcela povedať? 

On si dáva pozor, a to veľký. Nemáš takmer šancu na niečo prísť. Nenahováram ťa, aby si sa mu začala hrabať v súkromí a sliediť v mobile, no zároveň – dôveruj, ale preveruj. Priznávam sa k tomu preto, lebo ten pocit výnimočnosti začínam pomaly strácať a mám tak trochu tušenie, že môj a tvoj poloboh si našiel novší, zaujímavejší objekt pokušenia. Snaží sa mi to síce vyvrátiť, no ja nie som taká naivná a slepá ako ty.

Najbližšie, keď si u teba objednám kávu, ma ňou možno obleješ alebo mi naopak podáš ruku, a ja ti poviem viac.

Autorka: Tiffany

Coverphoto: Photo by Daniel Monteiro on Unsplash

Facebook komentáre