Všetko v našom živote má presný čas. Sled udalostí sa deje pre niečo a presne tak, ako sa to diať má. Preto ti chcem povedať, že je úplne normálne, ak si sama… Je úplne normálne aj to, že dokonca chceš byť sama. Je normálne, že nerandíš každý piatok s niekým iným. Je normálne, že nikoho nehľadáš a ani nechceš byť hľadaná. Je úplne normálne, že sa práve nachádzaš v životnej etape, kedy lásku nechceš, kedy si jediný človek, ktorého vo svojom živote potrebuješ.Kedy chceš a potrebuješ v prvom rade spoznať samu seba a naučiť sa chápať samu seba, a až potom sa môžeš začať sústreďovať na niekoho iného.

Myslím, že nie je dobré, keď niekto odmieta lásku a tvrdí, že bez nej dokáže žiť celý život… Ale toto je iné.

Možno si unavená z lásky, možno len nechceš vystavovať svoje srdce ďalšiemu nebezpečenstvu a možno je to úplne jednoduché… Možno naozaj jediné, čo chceš, je čas pre seba. Čas na vybudovanie si vlastného života a až potom začať budovať niečo iné, s niekým druhým.

Myslím, že presne tak by to malo byť…

pinterest.com

Pokojne buď sama. Nevpúšťaj do svojho sveta nikoho, až kým sa na to naozaj nebudeš cítiť.

Nenaháňaj lásku len preto, že všetci v tvojom okolí sú zadaní. Buď v kľude… Sama. Nevysvetľuj nikomu, prečo ti je tak dobre a prečo nikoho nehľadáš… Vieš, nie každý človek dokáže byť sám… A takým ľuďom to aj tak nevysvetlíš.

Buď sama a užívaj si to. Užívaj si tú neskutočnú slobodu, ktorú ti ponúka to, že si nezadaná. Užívaj si, že môžeš všetko a nemusíš nič. Že žiješ len pre seba a nikomu sa nemusíš spovedať. Užívaj si nikdy nekončiacu párty alebo naopak zostaň doma a prečítaj si dobrú knihu.

Spoznávaj zákutia svojej duše. Daj čas sebe aj tvojmu srdcu, aby sa zahojilo. Dopraj si dosť času na to, aby si v živote našla ten správny smer, ktorým chceš kráčať.

Užívaj si všetko sama a keď ťa to raz omrzí, keď budeš cítiť, že už to nie je ono, presne vtedy budeš pripravená.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Vyberám si seba

Dovtedy si pokojne stavaj steny, postav si múr na svoju ochranu. Nie až do neba, ale presne tak vysoký, aby sa cez neho nedostal hocikto. Taký, aby bolo treba vynaložiť patričné úsilie na jeho zbúranie… Lebo vieš, nie každý si zaslúži byť v našom živote. A stavať si múry nemusí byť vždy zlé. Hlavne v dnešnom svete, kedy chcú všetci všetko a hneď. Dopraj si čas a dopraj čas aj láske. Nepodľahni hneď na prvýkrát a nedaruj svoje srdce prvému, ktorý pôjde okolo.

Nauč sa milovať a vážiť si svoj život aj samu seba. Postav si rebríček hodnôt a zisti, čo presne si zaslúžiš, a NIKDY sa nezmier s niečím, čo sa nezhoduje s tvojou predstavou.

Užívaj si každý jeden deň, ktorý stráviš sama…

pinterest.com

Užívaj si ten pocit, že ti nikto nechýba a že neexistuje na svete nikto, kto by ti mohol zlomiť srdce.

Myslím, že počas tohto obdobia svojho života budeš slobodnejšia ako kedykoľvek predtým a kedykoľvek potom. Lebo ani jedna tvoja myšlienka nebude patriť konkrétnej osobe a ty sa budeš môcť dokonale sústrediť na seba.

Každé obdobie má svoje čaro. Byť vo vzťahu je úžasné, mať po svojom boku milovaného človeka je najkrajší pocit na svete… Ale kým sa toto všetko stane, je úžasné mať obdobie, kedy si sama. Kedy nájdeš životnú rovnováhu (možno nie úplnú, ja ju budem hľadať asi do smrti 😀 ).

Kedy budeš mať čas naučiť sa chápať samu seba, lebo niekedy presne s tým máme najväčší problém.

Coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre