Prichádza posledný deň v roku a mnoho z nás už rozmýšľa nad novoročnými predsavzatiami a prianiami, ktoré nás, ako dúfame, budú sprevádzať celým nadchádzajúcim rokom. Popri prianiach pevného zdravia, šťastia či lásky nezabudnime na to jedno, ktoré sa nám niekedy zdá také samozrejmé. Priať si znovu mať po boku, na celý prichádzajúci rok (a nielen ten) naše najlepšie kamarátky. Presne tie, ktoré nám z jedného pohľadu dokážu vyčítať myšlienky, ktoré aj napriek nesúhlasu s našimi rozhodnutiami stoja pri nás bez zaváhania, ktoré sú tu pre nás, takpovediac, v dobrom aj v zlom.

Pripíjam na tie pravé, ktoré nám svoj názor povedia do očí a je im jedno, či sa nám páčiť bude alebo nie, pretože im ide o naše dobro a v horšom prípade o to, aby nám už konečne otvorili oči. Pripime si na tie pravé – na tie pravé a jediné kamarátky, ktoré s nami začínali od začiatku po každom jednom rozchode, ktoré s nami hľadali a možno ešte stále hľadajú toho „pravého“, ktoré si s nami pozreli všetky časti Sexu v meste a ktoré o nás nikdy nepochybovali. 

unsplash.com

Mnoho vecí sa v tomto svete berie ako samozrejmosť ale najlepšie priateľky rozhodne k samozrejmostiam nepatria…

Je to šťastie mať kamarátku, ktorá toho vie o vás toľko, že sa už nikdy nemôžete pohádať, a cez to všetko vás má rada. Cez to všetko, čo ste si spolu zažili, ste vždy jedna pre druhú tá, s ktorou sa chcete podeliť o všetky dobré aj zlé správy, klebety, novinky, trápne momenty a o všetko, čo sa udialo, kým ste boli jedna bez druhej. Nezabúdajme, že všetky večierky, dovolenky, nakupovania, vysedávania na kávach či výlety dopadnú s kamarátkami najlepšie, ako len môžu.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Láska, nestrať ma

Nedopustime, aby nám všetky tie chvíle, spomienky a roky, ktoré sa poznáme, prišli ako niečo prirodzené, všedné, také obyčajné, pretože nie je väčšieho daru ako mať spriaznenú dušu vo svojej najlepšej kamarátke. Je to dar z nebies a pekiel zároveň, tak silný, a pritom tak krehký, založený na dôvere, neustálom spoznávaní sa a hľadaní tých najzábavnejších kompromisov i dohôd, ale aj neznášania rovnakých ľudí či situácií. 

S najlepšími kamarátkami je všetko ľahšie a lepšie, plány a párty sa stávajú spontánnejšie, keď ste na to čo i len dve… 

Každá z nás si zaslúži pár dní s najlepšou priateľkou, kedy ste každá sama sebou, na nič sa nehráte, otvoríte si víno a len tak preberiete všetky veci, čo vám ležia na srdciach… 

Možno nemáme vo zvyku hovoriť našim kamarátkam, aké sú pre nás dôležité, ale raz za čas by sme mali. Raz za čas by sme mali poďakovať za všetko, čo pre nás urobili a čo pre nás stále robia, že pri nás stoja a v žiadnej situácii sa nám neotočili chrbtom. Mali by sme sa im poďakovať a povedať, že sú zrejme to najlepšie, čo nás pred XY rokmi stretlo, alebo že sú pre nás možno človekom, vďaka ktorému sa cítime ako lepší človek my, keď sú s nami. Tak prečo by to nemalo byť práve na nový rok, kedy sa vraj zázraky dejú… A dobré kamarátky teda zázrakmi naozaj sú…

Autor: Nikola De Almeida

Coverphoto: Photo by Ali Pazani on Unsplash 

Facebook komentáre