Možno aj ty občas zápasíš s pocitom, že už ďalej nevládzeš. Máš chuť niekam sa zavrieť a nikdy viac odtiaľ nevyliezť medzi ľudí. Všetko sa ti zdá zbytočné, dokonca i to, čo bolo pre teba kedysi zmyslom života. Chcem ti len povedať, že je to v poriadku. Niekedy sa takéto veci dejú. Viem si dokonca predstaviť i to, ako máš pocit, že ti nik nerozumie. Lebo o týchto stavoch sa nehovorí. Každý si ich necháva pre seba obávajúc sa, že by ho nik nepochopil, či nadovšetko ešte aj odsúdil.

No tieto pocity z času na čas prekvapia každého z nás. Niekto im venuje viac pozornosti, niekto menej. Niekto sa vystraší a iný je už na takéto myšlienky zvyknutý, tak sa im len nemo prizerá a potichu čaká, kým odídu tak, ako aj prišli…

pinterest.com

Nechcem, aby si mala pocit, že si iná, že si na toto všetko sama…

Rozumiem ti. Ja s podobnými pocitmi zápasím už dlho. Vlastne o zápas ani nejde. Prijala som ich ako niečo, čo ku mne patrí a keby som to opäť popierala, bolo by to ešte horšie. No vieš, kedy som tieto obdobia mávala najčastejšie? 

Keď som čas trávila s nesprávnymi ľuďmi. Nehovorím, že so zlými ľuďmi, no s nesprávnymi pre mňa. Pretože naozaj je to všetko o ľuďoch, s ktorými sa stretávame. Buď nás budú ťahať vpred, buď sa navzájom podržíme a budeme snívať o veľkých veciach, budeme si plniť svoje sny, alebo… Alebo zostaneme stáť na jednom mieste a budeme si navzájom vravieť, aký je život ťažký a ako sa nič nedá. Zvalíme vinu za naše mizerné životy na všetko a všetkých dookola a budeme si jeden druhému utierať slzy.

Pamätaj, že vždy máš na výber…

Vždy si môžeš vybrať, či svoj život prežiješ s ľuďmi, ktorí za to stoja. Ktorí veria tebe i sebe a spoločne prekonáte všetko, spoločne sa budete posúvať vpred. Alebo sa obklopíš osobami, ktoré hľadajú výhovorky a vlastne nikdy nič dokázať ani nechcú. Chcú sa len bezmocne potulovať bludiskom zvaným život a veriť, že raz sa stane zázrak.

Nie je pekné takýchto ľudí odpísať hneď, ako ich spoznáš. Pretože všetci raz za čas potrebujeme nakopnúť. Každý sa z nás sa raz dostane do fázy, kedy ho niečo zlomí a ten neporiadok, ktorý okolo seba má, sám upratať nedokáže. Ale dávaj si, prosím, pozor. Buď opatrná a nikdy nedovoľ, aby ťa chaos v duši, ktorý si tam nosia iní, začal ovplyvňovať.

pinterest.com

Pretože je to ľahšie, ako si myslíš…

Naozaj stačí málo a staneš sa takým človekom, s akými sa stretávaš. My ľudia totiž do seba nasávame všetko, čo nás počas dňa postretne. Zlo, dobro, radosť, žiaľ, pozitívne aj negatívne myšlienky. A je len na nás, aby sme sa čo najviac obrnili a odseparovali od seba osoby, ktoré navôkol šíria len bezmocnosť a nenávisť.

Je to o tom, s kým sa stretávaš. A pamätaj… Vždy je lepšie byť chvíľu sám, ako tráviť čas s ľuďmi, ktorí sa len bezmocne chytajú rúk iných dúfajúc, že ich vytrhnú z biedy, do ktorej sa dostali vlastnými (ne)silami.

Neexistuje zlý život. Život, ktorý by bol márny či bezcenný. Je to len život, s ktorým jeho majiteľ nevie správne narábať. Niekto má šťastia viac, niekto menej. Niekto má možno šťastie iba v nešťastí. Ale napriek tomu každý z nás môže prežiť život, ktorý stojí za to…

Autor: Annie

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Bez úsmevu

Coverphoto: Photo by Ben White on Unsplash

Facebook komentáre