Ráno vstaneš a ideš do práce alebo do školy. Stretávaš tých istých ľudí, občas spoznáš niekoho nového, ale napokon zistíš, že sa v ničom nelíši od ostatných. Vrátiš sa domov a je večer. Stále dookola konáš už automaticky naučené činnosti, tisíc krát opakované, strácajúce pôvodné emócie. Toto si naozaj chcela?

Popri každodenných problémoch a rutine celkom zabúdame na seba a na to, čo sme od života žiadali.  Zabúdame na to, čomu sme verili a za čo sme bojovali. Uspokojíme sa s tým, čo máme, pretože si myslíme, že nemôžeme mať viac. Že by bolo príliš zložité žiadať viac…

pinterest.com

Myslím, že ak chceme od života viac, než už máme, nie sme nevďační. Každý si totiž zaslúži mať život, po akom túži. Je to skôr známka toho, že si svoj život vážime a očakávame všetko, čo môže priniesť. Že sa chceme mať dobre. A na tom nie je nič zlé.

Spomeň si, po čom si túžila, než sa tvoj život dostal do zabehnutých koľají, kde otázka, či si šťastná, už nemá nijaké miesto. Možno si chcela pracovať v inej oblasti, chcela si cestovať, alebo stretnúť iných priateľov. Možno nemáš ani z polovice taký život, aký si chcela. Alebo máš všetko, no máš pocit, že ti niečo chýba. Že toto nie je to, čo si chcela. Spomeň si na život, o ktorom si snívala, že raz budeš mať. Aký je rozdiel medzi tvojím snom a tým, čo máš teraz?

Tvoje sny nestoja za to, aby si za ne bojovala? Si si istá, že všetko, čo si chcela, je nenávratne stratené? Že nie je nič, čo by sa v tvojom živote dalo zmeniť?

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Žene, ktorá má pocit, že stojí sama proti celému svetu

Vieš, niekedy sa stačí iba dobre poobzerať a uvidíš, že tvoj vysnívaný život je na dosah ruky. Niekedy stačí zmeniť iba maličkosť, urobiť jedno jediné rozhodnutie a všetko sa zmení. Niekedy je to čas osamote alebo krátka dovolenka. Potrebuješ niečo, čo zmení tvoj pohľad na všedný život. Niečo, čo ti ukáže, že život sa dá žiť aj inak. Postačí všímať si maličkosti, ktorých je život plný. Všímať si svoje správanie a lepšie spoznať seba samú. A potom postupne zmeniť, s čím nie si spokojná. Lebo keď chceš v živote zmenu, musíš začať od seba.

pinterest.com

Veľa krát ľudia snívajú o veciach, ktoré nie sú možné. Ja viem, vraví sa, že nič nie je nemožné, ale ak snívaš o tom, že sa zajtra prebudíš na slnkom vyhriatej pláži na exotickom ostrove, budeš bohatá a už nikdy nebudeš musieť pracovať, príliš veľké šance, že sa to splní lusknutím prsta, asi nemáš. Veľký cieľ je treba rozdeliť na menšie, ľahšie splniteľné sníčky. Pretože nič sa nedá urobiť hneď, všetko trvá nejaký čas. Krok za krokom je všetko jasnejšie. Budeš presne vedieť, akú dlhú cestu si už prešla.

Takmer všetko v tvojom živote je tvojím dielom. Prečo sa nepokúsime žiť tak, aby sme boli na seba hrdí? Prečo hľadáme problémy aj tam, kde nie sú? A prečo nebojujeme za svoje sny? Veď nikdy nevieme, ktorý z nich sa nám môže splniť. Ani to nezistíme, kým sa o to nepokúsime…

coverphoto: Photo by João Jesus from Pexels.com

Naša nová kniha o ženskom svete, ženskej sile a vzťahoch, Úlomky Ženy 2, je už dostupná aj s venovaním priamo u nás – TU.

Facebook komentáre