Ako som už spomínala, je tu niečo, čo ti musím povedať. Trvám na tom, aby si to vedel, odmietam ďalej mlčať a tváriť sa, že je všetko v poriadku.
Preto ťa prosím, aby si si túto myšlienku prečítal celú…
Vždy som k tebe bola úprimná, teraz budem o to viac.

Nevieš si predstaviť, ako dlho som premýšľala, ako ti to povedať. Viem, že si to neželáš, ale ja nechcem, aby si žil v klamstve. Vrátim sa na chvíľu v čase, aj keď si to nepraješ, inak moje srdce nenájde pokoj.

Chcela som sa dopracovať k nasledujúcemu…

pinterest.com

Ľúbim ťa… Stále. Aj po tom všetkom, čo sa udialo. Prepáč mi, nedokážem z teba urobiť človeka, ktorý mi nič nedal, nedokážem sa tváriť, že neviem, kto si, zabudnúť na teba a vymazať ťa zo svojho srdca a života.

Prepáč, nedokážem predstierať falošnú ľahostajnosť. Záleží mi na tebe a znamenáš pre mňa veľa. Rovnako veľa ako na úplnom začiatku. Môj postoj voči tebe sa nezmenil, lebo nie je umenie sa vzdať, to dokáže každý.

Umením je zotrvať aj v čase, keď to nie je ideálne. Pokojne ma za to teraz preklínaj, nadávaj mi, ale musela som ti to povedať aspoň touto cestou. Vždy mi záležalo na tom byť k tebe úprimná, čo som aj vždy bola.

Ďalšia vec…

Chýbaš mi… Nesmierne veľmi, chýba mi všetko s tebou spojené. Klamem, ak poviem, že si nečítam naše staré konverzácie, a tiež, že mi popritom netečú slzy z očí. Je to v poriadku, lebo tie pekné spomienky bolia, aj keď sú pekné.

Och, a ešte niečo… Ty si ten, ktorý ma naučil milovať a zmenil moje zásady, ktoré som mala pevne stanovené, kým som ťa nespoznala. Ty si ten, vďaka ktorému som bola šťastná. Stačilo mi priložiť ruku na srdce a cítiť, ako bije… Aj teraz je tomu tak, no je to oveľa intenzívnejšie.

Ak sa teraz sám seba pýtaš, ako je to možné, neviem ti dať jasnú odpoveď.

pinterest.com

Teda aspoň nie slovnú, slová sa mi hľadajú ťažko. Áno, znamená to, že ťa akceptujem takého, aký si, aj som vždy akceptovala. Rovnako viem, že nie vždy sme sa na všetkom zhodli. Nebrala som to ako nič zlé, lebo viem, že všetko nemôže byť dokonalé.

Aj napriek tomu som stále tu, nech sa deje čokoľvek, nech si a si na tom akokoľvek, neodmietam a neodmietnem ťa. Síce sa môj zdravotný stav zhoršil, ale na mojich slovách sa nič nemení.

Prosím, nevyhováraj mi to! Viem a cítim, že to, čo robím, je správne. Vieš, kde som a kde ma nájsť, som a budem tu, a bola som… Kedykoľvek.

Nech už si myslíš čokoľvek, je to úplne v poriadku. Takisto chcem, aby si vedel, že v tebe stále vidím toho úžasného chlapa, ktorého som pred rokom spoznala. Ktorému som mohla povedať a zdieľať s ním čokoľvek bez strachu a obáv. S ktorým som bola neopísateľne šťastná a stále s úsmevom na tvári.

Ber to ako úprimné slová od úprimnej ženy, ktorá je nesmierne vďačná a ďakuje za to, že si, lebo v jej srdci a živote si si vytvoril špeciálne miesto. Veľmi si ťa vážim, ale to vieš, a ak nie, tak teraz už áno.

Autor: Anonym

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
O zmenách, ktoré pochopíš až časom

Coverphoto: Photo by Valerie Elash on Unsplash

Facebook komentáre