Viem, že už prestávaš dúfať… že raz príde ten pravý. Viem, že ťa predošlé sklamania zničili natoľko, že už na pravú lásku ani neveríš a pozeráš sa na svet úplne inak ako kedysi, keď si ešte dúfala a mala si na očiach nasadené ružové okuliare. Už ani neveríš, že ho raz stretneš… Ale chcem, aby si vedela, že nikdy nič nie je stratené. Každého si raz láska nájde a ukáže mu, prečo sa toľkokrát musel popáliť.

Možno si sa aj ty niekoľkokrát pýtala, k čomu to bolo dobré… Tie trpké rozchody a tí ľudia, ktorí vstúpili do tvojho života a ty si vďaka nim verila. Myslela si si, že oni sú tí praví a sú zároveň aj poslední, kto má kľúč od tvojho srdca. Ale neskôr sa ukázalo, že si sa mýlila…

Vieš, vďaka ľuďom, ktorých stretneme, sa stávame ľuďmi, akými máme byť.

pinterest.com

A najviac to platí v prípade tých vzťahov, ktoré bolia. Sú to ľudia, ktorí nám ukážu, aké v skutočnosti sme. Vďaka nim prídeme na veci, na ktoré by sme bez nich neprišli. Zistíme, čo chceme, čoho sa bojíme a čo nás potajomky láka.

Každá láska nás totiž formuje a ver či nie, všetko je tak, ako má byť. Ak si želáš dokonalý vzťah, musíš postupne prísť na to, ako tá dokonalosť vlastne vyzerá. Veď mnohokrát si si myslela, že si tú dokonalosť našla, ale časom si prišla na to, že to nie je ono… Že to nie je to, čo chceš, a naopak ti to neskôr začínalo prekážať. Uvedomila si si, že si chcela niečo, čo ti napokon vadí, a to je presne dôvod, prečo si musíme prejsť aj vzťahmi s nešťastným koncom.

Ja som si napríklad vždy myslela, že túžim po mužovi, ktorý mi dá voľnosť. Po niekom, kto ma nespúta, kto mi dopraje slobodu aj napriek tomu, že som vzťahu. Chcela som vernosť, ale nie lásku, ktorá ma zmení. Chcela som milovať a byť milovaná a zároveň sa necítiť ako v železných okovách. Chcela som, aby sme každý mali vlastné záujmy a nebránili si v osobnom raste…

pinterest.com

Až som neskôr prišla na to, že sloboda v tomto prípade znamená ľahostajnosť. Že v praxi to je úplne iné, ako som si myslela. Bol to vzťah, počas ktorého som mala pocit, že mu nezáleží na tom, ako sa cítim, čo práve robím a po čom túžim. Žili sme síce pri sebe, ale nie spolu. A vtedy sa môj sen o dokonalom vzťahu akosi rozplynul.

Takéto vzťahy sú osožné, hoci bolia…

Uvedomíme si, že nie vždy to, po čom túžime, je pre nás to pravé. Že nám práve veci, ktoré si želáme, dokážu najviac ublížiť. Sú to trpké poznania, ktoré však neskôr vieme využiť. Bez nich by sme neustále blúdili po tomto svete a hľadali niečo, čo nám len ubližuje.

Preto ak máš pocit, že sa ti skutočná láska vyhýba, vedz, že to má svoj dôvod. Ľudia, ktorí hľadajú niekoho, kto bude láskou ich života a nevystačia si s prvou osobou, ktorá im skríži cestu, pretože ňou len zaháňajú pocit samoty, si musia prejsť aj obdobím sĺz a bolesti.

Raz ho stretneš. Toho človeka, ktorý ti celý život chýbal, hoci si ho ešte ani nepoznala. Raz príde do tvojho života úplne nečakane, presne v momente, kedy ho prestaneš tak veľmi hľadať. A ty len budeš stáť pred ním a ani sama nebudeš vedieť prečo, no budeš presvedčená, že toto je on…

Coverphoto: Photo by Scott Broome on Unsplash

Facebook komentáre