Raz príde ten deň, kedy sa všetko zmení. Minulosť necháš za sebou a budeš sa pozerať iba dopredu, pretože to, čo tam uvidíš, ťa bude lákať tak, že nebudeš mať dôvod spomínať na všetku tú bolesť, ktorou si si prešla.
Uvedomíš si, koľko tvojich sĺz bolo zbytočných, koľko úsilia si vložila do vzťahov, ktoré za to nestáli, koľkokrát si doslova bojovala s veternými mlynmi…

Jedného dňa pochopíš, že už nemáš potrebu nič vysvetľovať. Buď ťa iní pochopia, alebo jednoducho odídeš. A nie, nebudú to ťažké odchody, práve naopak. Namiesto bolesti do tvojej duše vnesú slobodu a pocit krajších začiatkov. Čím budeš staršia, tým menej sa budeš zaujímať o to, čo si myslia iní alebo o to, ako ťa vnímajú. 

pinterest.com

Bude ti to jedno… 

Už nebudeš chcieť byť v očiach každého dokonalá, perfektná a bezchybná. Pretože o svojich chybách budeš vedieť a naučíš sa ich rešpektovať. Prídeš na to, že patria k tebe rovnako ako tvoje pozitívne stránky a nič nebudeš chcieť meniť. Uvedomíš si, že tvoje dobré aj zlé vlastnosti vytvárajú teba – osobu, s ktorou žiješ po celý život. Naučíš sa milovať samu seba takú, aká si, a bude ti jedno, či ťa milujú iní. Tých, ktorým tvoje chyby prekážajú, vylúčiš zo svojho života, pretože prídeš na to, že ťa chcú meniť na niekoho, kým nie si.

Jedného dňa prestaneš skrývať svoje emócie. Ak ťa niečo rozhnevá, povieš to. Viac sa nebudeš pretvarovať len preto, aby si nevyvolala konflikt. Ak sa zamiluješ, nebudeš sa tváriť, že si nad vecou. Dovolíš si na chvíľu lietať a budeš si ten pocit užívať bez strachu, že sa tieto časy raz skončia. 

Ak ti bude do plaču, jednoducho sa rozplačeš. Hocikde, aj v strede ulice plnej ľudí. Pretože raz prídeš na to, že už nemá zmysel tváriť sa, že si v poriadku, ak nie si. Jedného dňa pochopíš, že na nikom inom nezáleží tak ako na tebe. Prijmeš svoj smiech, svoje slzy, svoj hnev aj strach, nech prídu hocikedy a bez ohľadu na to, aké reakcie vyvolajú u iných ľudí.

Jedného dňa pochopíš, že nikdy nebudeš rozumieť všetkým ľuďom okolo teba, a tento fakt prijmeš. 

Svoj čas si budeš ceniť natoľko, že sa prestaneš zamýšľať nad hlúposťami. Prestaneš sa pýtať, čo by bolo keby, prestaneš uvažovať, čo by sa stalo, ak by si sa vtedy zachovala inak. Proste si budeš istá tým, čo robíš, nech sa dostavia akékoľvek dôsledky. Všetko prijmeš s pokorou a s rozvahou, pretože zistíš, že do tvojho života patria aj búrky.

pinterest.com

Jedného dňa pochopíš, že život je krátky na to, aby si zostávala tam, kde si ťa nevážia a kde ti nie je dobre. Nebudeš sa báť samoty, pretože spokojná sama so sebou sa osamelo nikdy nebudeš cítiť. Raz sa naučíš vysloviť posledné zbohom tak prirodzene a bez emócií, ako vyslovuješ akýkoľvek iný pozdrav.

Jedného dňa prídeš na to, že všetko, čo k životu potrebuješ, nemusíš hľadať v iných ľuďoch. Nájdeš to v sebe. A to bude deň, kedy ti spadne obrovský kameň zo srdca i ťažké bremeno z pliec. Budeš mať pocit, že si sa zbavila všetkého, čo ťa ťaží, a tvoj život sa zmení od základov. Viac ti nebude záležať na ničom inom iba na sebe. A vtedy sa človek ľahko vyhne zbytočným drámam, konfliktom a situáciám, ktoré bolia. Presne vtedy sa tvoj život ešte len začne…

Jedného dňa ti bude ľúto okamihov, kedy si sa o iných starala viac ako o seba…

Presne tých momentov, kedy si chcela kričať, ale bola si ticho. Kedy si chcela byť sama, ale nepohla si sa z miesta plného ľudí. Kedy si sa chcela smiať, ale práve sa to k danej situácii nehodilo. Kedy si chcela niečo povedať, ale nevedela si, či to budú tie správne slová…

Jedného dňa pochopíš tak veľa a zasmeješ sa nad tým, ako je možné, že si na to neprišla skôr. No tie najtriviálnejšie veci väčšinou prehliadame. Raz prídeš na to, že život komplikovaný nie je. Len my si ho takým robíme, pretože odmietame uznať, že všetko je úplne jednoduché. 

Coverphoto: Photo by Nsey Benajah on Unsplash

Facebook komentáre