Cítiš to vždy, keď sa na mňa pozrieš. Ja viem, že áno. Pochopil si, že sa čosi medzi nami zmenilo a nechápeš, ako sa to mohlo stať. Ver mi, ani ja nerozumiem. A bojím sa spýtať samej seba, kedy som ťa prestala milovať… Vraví sa, že na konci začneme spomínať na začiatok. Akí sme boli my na našom začiatku? Bláznivo zamilovaní. Šťastní ako nikdy v živote. Láska nás mala rada a svet nám patril celý, bezozvyšku.

Bol si všetko, čo som potrebovala, o čom som snívala. Bol si tisíckrát lepší ako princ z rozprávky. Dodnes si spomínam na náš prvý bozk, keď sme ešte netušili, aká veľká láska z toho bude. Dnes sa prechádzam po miestach, kde sme boli spolu a želám si vrátiť čas, aby som ťa mohla milovať opäť. Pretože som nestretla človeka, ktorý by si moje srdce zaslúžil viac. Áno, myslím to vážne. Napriek tomu, že si si po dvoch rokoch našiel inú. Viem, že to bol výsledok mojej prehnanej žiarlivosti a toho, že si mal pocit, že ťa nepotrebujem. Nikto však netušil, že za to zaplatíme najvyššiu cenu. Že to už nikdy viac nebudeme MY. Nie takí, akí sme boli predtým. 

pinterest.com

Vtedy si mi zlomil srdce a ja som si myslela, že ti to nikdy neodpustím. Ale osud nám už napísal scenár. Kým ty si trávil čas v náručí inej, do môjho zlomeného sveta sa prikradol niekto, kto ťa síce nenahradil, ale bol pre mňa presne tým, koho som potrebovala. Po nejakom čase si sa vrátil, ale už bolo neskoro. Stále som ťa milovala, ale jeho som už milovala viac…

Poznal si ma dosť dobre, aby si pochopil, čo cítim. Pustil si sa do vopred prehratej bitky o moje srdce. Milión krát sme sa pohádali, milión krát sme si ublížili. Ty si sa nevedel zmieriť s tým, že v mojom srdci je niekto iný a ja som odmietala prijať, že ťa už nemilujem. Toľko krát si sa obviňoval, že je to tvoja vina a toľko krát som si to vyčítala ja. A nikam to neviedlo.

Nech sme povedali a urobili čokoľvek, nič nás nedokázalo vrátiť tam, kde sme boli. A ty si videl, že ma strácaš s každým ďalším nádychom, s každou ďalšou myšlienkou naňho. 

Predtým sme sa často spolu smiali, teraz sa smiech zmenil na slzy. A tak tu sedíme oproti sebe, obaja ľutujeme svoju časť viny. A prosíme pohľadom o odpustenie. Pravda nás obklopila ako zimný mráz. Tá pravda je chladná a zviera naše duše, núti naše ústa mlčať vo vedomí zbytočnosti slov. Naša láska je preč.  

Stále ťa ľúbim príliš na to, aby som ti ublížila. Ale príliš málo na to, aby som sa vzdala svojho práva na šťastie a ostala tam, kde nie je šťastný nikto z nás. 

Tak sa na mňa pozri a zlož tú masku. Ja viem, že to bolí. Už je jedno, koho to bola chyba, pretože už nás nič nezachráni. Príliš veľa času sme stratili tým, že sme sa snažili zlepiť kúsky našej lásky, ktorá rozbitá leží na podlahe. A keď sme nejakú jej časť konečne zlepili, čoskoro prišla búrka a všetko sa rozbilo na ešte menšie kúsky. Je mi to ľúto, ale to nestačí, viem. Odpustila som ti. Odpusť mi, ak môžeš. Ale ja ho milujem stále a nedokážem zabudnúť. 

pinterest.com

Môžeš ma preklínať, nenávidieť, máš na to právo. Chcela som to zmeniť, ale nemôžem ovládať to, čo cítim. Asi sme to mali celé urobiť inak. Ale takto žiť už nemôžem. Keď sa na teba pozriem, vidím jeho. Keď sa povie láska, počujem jeho hlas. Keď sa ma dotkneš, šialene si želám, aby tie dotyky boli jeho. A tak som prišla na koniec cesty, na pokraj síl, kamsi za hranicu zdravého rozumu. Zahnaná do kúta, unavená hádkami a večnou snahou zmeniť nezmeniteľné, si musím vybrať medzi tebou a ním. A viem, že on mi možno nikdy nebude patriť. Ale radšej budem kráčať  ďalej sama, než by som sa mala dívať, ako ťa ničím. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo ťa nezabije, to ťa posilní

Viem, že bezo mňa sa budeš trápiť menej. Získaš svoju nádej na šťastie, ktoré nás spolu už nečaká. Bolo nepredstaviteľne ťažké si to priznať. Ešte ťažšie je pre mňa odísť. Ale nemám právo ti takto ubližovať. Neviem, či je niečo horšie, ako milovať ženu, ktorej srdce patrí inému. Preto mám len jediné želanie: Choď a buď šťastný. Buď minimálne taký šťastný, ako sme boli na začiatku my. Želám ti tú, ktorá ťa bude milovať tak, ako si zaslúžiš. Tú, ktorá ti daruje svoje srdce celé, nie len jeho časť.

Možno si nikdy neodpustím, že som ťa stratila. Ale radšej ti poviem zbohom, ako som nás mala oboch naďalej trápiť. Viem, že už nikdy nestretnem nikoho, ako si ty. Že ma čaká cesta plná bolesti. Ale za to si môžem sama. Hlavne nech si šťastný. Nech je aspoň jeden z nás šťastný. 

Dúfala som, že nikdy nepríde deň, kedy ti budem musieť ublížiť. Ale radšej ti zlomím srdce raz, než by som to mala robiť každý deň. 

coverphoto: unsplash.com

Naša nová kniha o ženskom svete, ženskej sile a vzťahoch, Úlomky Ženy 2, je už dostupná aj s venovaním priamo u nás – TU.

 

 

Facebook komentáre