Facebook      Instagram

Category

Love

Prečo je dobré dostať od života sem-tam facku

Love, Úlomky

Ženy moje, toto je úryvok z pripravovanej knihy Úlomky Ženy 3. Vybrala som skutočne len malú časť (lebo táto kniha bude asi to najdlhšie a najúprimnejšie, čo som kedy napísala), ktorá hovorí o tom, prečo je dôležité, ba dokonca nevyhnutné, aby nás v živote stretli aj ťažšie časy, a prečo by sme ich nemali brať tragicky, ale ako prirodzenú súčasť života…

V knihe sa okrem iného dočítate všetko o tom, prečo je tak sakramentsky dôležité, aby sme si vybudovali vzťah samej k sebe, čo to vlastne ten vzťah samého k sebe je, čo všetko ovplyvňuje (asi naozaj všetko cez vzťahy s inými, prácu a naše šťastie), ďalej sa v nej venujem toxickým a zdravým vzťahom a tiež tomu, ako si ten zdravý a pekný vzťah udržať. 

You may also like
Úlomky
Nie je to koniec tvojho príbehu
15. júla 2025
Úlomky
Nie si bláznivá. Len on je prefíkaný…
14. júla 2025
Úlomky
Jej ticho ti povie všetko…
9. júla 2025

Sebavedomie

Love, Úlomky

Budem sa veľmi snažiť, aby som sa nerozkecala, lebo táto téma je naozaj na knihu a bola by som rada, ak sa dočítate až do konca. Preto som vlastne o tom aj celú knihu napísala. Ešte nie je úplne hotová, lebo sa fakt snažím, aby stála za to! No ak všetci svätí dajú, do mesiaca pôjde do tlače. Takže tu naozaj len v skratke.

Základ zdravého sebavedomia je: Vedieť, kto som. 

You may also like
Úlomky
Keď už viac nechceš zachraňovať, čo ťa ničí
9. júla 2025
Úlomky
Ako ťa zmenil toxický vzťah?
7. júla 2025
Úlomky
Ak musíš váhať, nie som pre teba tá pravá
20. mája 2025

Zabudnúť na seba je vždy cestou k neúspechu

Love, Úlomky

Pamätám sa, ako som sa pýtala, prečo práve ja… Zatiaľ čo sa iné ženy pýtajú túto otázku, keď stretnú toho (ne)pravého, ktorý ich životom otrasie, ja som bedákala kvôli úplne iným vzťahom. Tým pracovným. V láske som až na jedno poriadne zakopnutie mala vždy jasno. Buď to ide, alebo nie. Ak áno, tak super, ak nie, poďme to zabaliť. Ale v práci, tam som vždy tápala. Tam som vždy makala, za seba, za druhých, za šéfov, ktorí sa mnohokrát v práci neukázali aj celé týždne, lebo veď vďaka mne nebolo treba. Ale keď prišlo na lámanie chleba, zistila som, že… Si to nikto nevšimol. 

You may also like
Úlomky
Keď už viac nechceš zachraňovať, čo ťa ničí
9. júla 2025
Úlomky
Ako ťa zmenil toxický vzťah?
7. júla 2025
Úlomky
Ak musíš váhať, nie som pre teba tá pravá
20. mája 2025

Ako ti dávam najavo, že chcem byť s tebou

Love, Úlomky

Niekedy mám pocit, že aj keby som mala napísané na čele presne to, čo cítim, nebolo by to vôbec jasné. A preto sa tak snažím správať, snažím hovoriť, snažím všetko. Tak, aby si vedel, čo pre mňa znamenáš. Ako veľa pre mňa znamenáš. Že som rada, za to, že vôbec si. Si tu so mnou. Že si skvelý a to už sa dávno nepozerám pred seba len cez ružové okuliare. Aby si tiež vedel, aký si pre mňa dôležitý a hlavne, že sa cítim lepšie, s tebou… 

Opäť to chcem byť ja…

Love, Úlomky

Asi si po rozchode každý želá to, aby mohol vrátiť čas. A možno aj nie, a to hlavne v prípadoch, kedy ten rozchod inicioval on. No každopádne si väčšina ľudí podvedome praje, aby na mnoho vecí zabudli, niečo v sebe uzavreli a mohli ísť smelo ďalej.
U mňa je to síce podobné, no trochu by som ten pocit rozvetvila. Ja túžim ešte po niečom. Opäť sa chcem nájsť. Opäť to chcem byť ja. Opäť sa chcem cítiť tak ako predtým, čo som ťa stretla.

You may also like
Vaše Úlomky
Žena má stále silu ísť vpred
25. januára 2026
Vaše Úlomky
Niektoré odpovede ťa prestanú zaujímať
21. januára 2026
Vaše Úlomky
Láska, ktorá ťa nepotrestá za to, kým si
31. mája 2025

Získal si si ma slovami a stratil skutkami

Love, Úlomky

Spomínam si na noc, kedy som sa rozhodla rozhodnúť sa… Kedy som sa seba tak úprimne, ako to len šlo, spýtala, na čo ešte čakám. Už som sa totiž nedokázala pretvarovať ani sama pred sebou. Mlčky som odhodila masku spokojnosti, ktorú cez deň zvykne nosiť najmä ten, kto po nociach k sebe túžobne privoláva spánok a on neprichádza. Naozaj som sa v ten moment na nič nehrala. Čosi zo mňa opadlo. Snáď preto, že som si viac nemusela klamať a báť sa, že tým niekoho stratím. Ja som ťa už totiž stratila dávno, bolo to isté, iba som nenašla dovtedy odvahu priznať si to.

You may also like
Úlomky
Keď už viac nechceš zachraňovať, čo ťa ničí
9. júla 2025
Úlomky
Jej ticho ti povie všetko…
9. júla 2025
Úlomky
Ak včas nepochopíš, čo všetko máš…
7. júla 2025
Close

Pin It on Pinterest