Ak by mi niekto pred pár rokmi povedal, že budem písať práve tento článok, tak ho vysmejem. Už sú to asi dva roky, čo sa zmenil môj život takmer od základov. Vtedy som prišla o človeka, o ktorom som bola presvedčená, že je môj „osudový“. Však ako by to aj inak malo byť, keď sme boli spolu už takmer trinásť rokov. Áno, tak veľa… A predsa tak málo… Príliš veľa času a príliš málo lásky… Pretože láska sa nedá iba prijímať, treba ju aj dávať. A to je asi hlavný problém dnešnej doby. 

Láska dvoch ľudí musí byť vzájomná a hlavne opätovaná. Nemôžeme sa ľúbiť iba na začiatku, a potom to začne u jedného upadať. Treba hľadať vždy cesty a spôsoby, aby sme sa stále dokázali spolu smiať tak, ako tomu bolo prvé roky.

pinterest.com

Dievčatá, nečakajte príliš dlho na posun vo vzťahu… 

Ak ste s niekým už pár rokov a váš vzťah nenapreduje, ale naopak stagnuje, radšej odíďte. Pretože skôr či neskôr sa to aj tak skončí. A práve vy budete tie, ktoré sa budú trápiť dlhšie, ako je to vhodné. 

Stalo sa už akýmsi trendom tejto doby, žiť v milostnom trojuholníku… Každý druhý pár rieši „krízu“ hľadaním si niekoho ďalšieho. Namiesto toho, aby sme sa porozprávali, povedali si, čo sa deje a čo je zlé, hľadáme niečo iné. Smiešne na tom všetkom je, že iné to nie je, je to len vzrušujúcejšie, pretože robíme niečo zakázané. 

Dokážeme sa vzdať človeka, s ktorým si roky niečo budujeme, len preto, že sme pohodlní vniesť do nášho vzťahu akúsi iskru… 

Utekáme od svojich „problémov“ za inou osobou v nádeji, že ona je tá super, pretože je pri nás usmiata, je milá, vášnivá… Ale skôr či neskôr prídeme na to, že to tak nie je. Pretože aj psík, o ktorom sme tak veľmi snívali, je na začiatku pre nás najkrajším, najúžasnejším a nevymenili by sme ho za nič na svete. 

Lenže šteniatko narastie, my sa ho presýtime a už nebude až také skvelé, ako bolo na začiatku. A tu treba začať premýšľať. Tak ako psík nám je rovnako oddaný a ľúbi nás, ako keď bol malé šteniatko, hoci už odvtedy prešlo pár rokov, tak aj naša polovička nás ľúbi stále rovnako, len si to treba aj občas pripomenúť a nenechať všetko zovšednieť. Myslím, že keby sa každý nad týmto zamyslíme, bolo by menej rozchodov, ktoré sú už dnes bežné, lebo načo byť s niekým „starým“, keď môžeme mať niečo iné, „nové“.

Tým nechcem povedať, že každý jeden vzťah zlyháva iba na tomto, ale vo väčšine prípadov je to práve preto. Pretože jeden sa snaží a druhý nie. Keď sa budú snažiť obidvaja a napriek tomu to nepôjde, vtedy je dobré, aby každý išiel svojou cestou. Ale ak náš partner nie je ochotný sa snažiť kvôli nám, myslím si, že je dobré odísť, dievčatá, čím skôr… 

pinterest.com

Sama dobre viem, ako bolí rozchod…

Vtedy máte pocit, že vám „prasklo“ srdce. Čo ani nepopieram, lebo tá bolesť to dosť pripomína. Ale viem vám aj povedať, že všetko zlé je na niečo dobré. Dlho som sa bránila po trinásťročnom vzťahu pripustiť si k sebe niekoho bližšie ako na „pár“ dní. Ale osud má asi v našom živote významnú rolu, a skôr či neskôr každej jeden sklamanej dušičke postaví do cesty niekoho, kto vám bude dávať toľko, ak nie viac, koľko od vás dostáva. 

Takže ak teraz rozmýšľate, či zostať vo vzťahu, kde sa snažíte iba vy, radím vám v dobrom, odíďte. Keď neodídete vy, odíde on a za inou. Viem, že to nebude ľahké, bude to bolieť, bude vás to stáť veľa prebdených a preplakaných nocí, ale prejde to. A tak ako ja dnes, tak aj vy si poviete, že to tak malo byť, a budete šťastné, keď raz slová „ľúbim ťa“ budete počuť každý deň. 

Autor: Janka B.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nechaj to za sebou

Coverphoto: Photo by Brannon Naito on Unsplash

Facebook komentáre