Záver roka nám ponúka priestor na to, aby sme sa vám, našim sledovateľom, mohli zo srdca poďakovať. Úlomky ženy začali svoju cestu v roku 2017 a nebyť vás, táto cesta by nám už dávno ukázala svoj definitívny cieľ. Za ten čas sme publikovali stovky článkov, tisícky citátov, vydali desiatku knižných titulov a ďalšie stovky textov ste na našom blogu prezentovali vy. Písať a tvoriť je síce krásne, no občas prídu chvíle, kedy sa jednoducho zasekneme… A práve vtedy si povieme, že nesmieme prestať, pretože máme vás.

Zo srdca vám teda ďakujeme za podporu, za každú jednu správu, recenziu na naše knihy, lajk, koment či zdieľanie. A veríme, že v novom roku spoločne opäť vytvoríme niečo, na čo budeme hrdé. Ešte predtým sme však pre vás pripravili tematické citáty. Pretože či si to vždy priznáme, alebo nie… Život nie je len o pekných momentoch. Je aj o chvíľach, kedy hľadáme zbytky svojich síl, kedy zbierame úlomky svojho srdca, kedy nevieme, čo bude ďalej. A práve v týchto okamihoch si treba pripomenúť, že zvládneme všetko.

… … … … …

Viem, že byť milovanou je krásne. Ale nezabúdaj, že láska muža nie je jediná, ktorá ťa môže urobiť šťastnou. Zamiluj sa do života. Do toho, čo dokážeš. Zamiluj sa do vlastných výziev, do všetkého, čo ťa napĺňa. Váž si lásku priateľov, ktorí ťa nikdy nesklamali, rodiny, ktorá možno nie je dokonalá, ale je tvoja. Miluj seba, aj napriek svojim chybám… A potom si môžeš byť istá, že stretneš toho pravého, pretože žena, ktorá vie, aká je jej hodnota, proste nemá čas strácať dni svojho života vo vzťahoch, ktoré jej neponúkajú to, čo sama seba dokáže dať ona…

Nech tvoj život skríži akýkoľvek problém, akákoľvek výzva a akákoľvek búrka, pamätaj, že doteraz si zvládla všetko, čo ťa kedy trápilo.

Dnes pripíjam na všetky z nás, ktoré sme sa nevzdali, aj keď to vtedy bolo to najjednoduchšie, čo sme mohli urobiť. A veľmi dúfam, že si ten pocit, ktorý nás zaplavil, keď sme všetko prekonali, budeme pamätať i vo chvíľach, kedy budeme stáť pred ďalšou výzvou.

Zanechaj v starom roku myšlienky na tých, pri ktorých si pochybovala, či to, čo ste spolu zažili, bolo skutočné a vzájomné.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty o rozchode a pocitoch, ktoré v nás zanechá

Nie vždy dosiahneme to, čo chceme. A je to úplne v poriadku. Pretože občas len slepo nasledujeme svoje sny netušiac, že si zaslúžime omnoho viac. Tak na to, prosím, pamätaj, keď budeš opäť sklamaná. Pretože niekedy sa to tak síce nezdá, ale život nás vždy pomaličky zavedie presne tam, kde konečne objavíme šťastie.

Ak by si si mala zapamätať čo i len jednu vec, tak nech je to, prosím, táto. Nech stratíš hocikoho, vždy máš seba. A to ti úplne stačí.

Zabudni na záväzky a novoročné predsavzatia. Buď sama sebou. Neboj sa skoncovať s tým, čo ťa trápi, a nájdi v sebe odhodlanie začínať to, pred čím máš rešpekt. Nečakaj, že sa niekto zmení, ale zmeň svoj postoj k nemu. Nehľadaj lásku, ale objavuj ju v sebe… To sú jediné „predsavzatia“, na ktorých skutočne záleží.

Ak si budeš pamätať, že si zaslúžiš všetko, po čom túžiš, tak nikdy nemusíš pochybovať, či si na správnej ceste.

Možno sa veľakrát stratíš. Možno sa nesprávne zamiluješ. Možno ťa zradí niekto, komu si ty dala svoje všetko. Možno budeš chvíľu nahnevaná na celý svet, pretože sa ti bude zdať, že sa všetci a všetko postavili proti tebe. Ale nikdy neprestávaj veriť, že život má pre teba prichystané aj pekné chvíle. Vieš, ono totiž postupuje štýlom – ak chceš niečo nové, musíš niečo staré vyhodiť. A ak tento princíp pochopíš, nájdeš všetky odpovede.

Veľmi si prajem, aby sme v starom roku zanechali čisté city k osobám so špinavým charakterom.

Ak v budúcom roku nepôjde všetko podľa tvojich predstáv, veľmi dúfam, že neskôr aspoň objavíš dôvody, prečo sa to muselo stať.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre