Prosím, pamätaj na to, že vzťah, ktorý si zvolíš, budeš zažívať každý jeden deň. Môže byť tvojou silou, ale aj záťažou. Môže ťa podopierať, ale aj ťahať ku dnu. Môže v tebe hromadiť šťastie, ale aj bolesť. Je to len na tebe a na ňom – koho si zvolíš, čo komu dovolíš a koľko toho prepáčiš. Či sa vzdáš predstavy lásky, ktorá v určitých odtieňoch vydrží večne, alebo na nej budeš trvať aj navzdory tomu, že si počkáš o pár rokov dlhšie.

Ja som sa poučila. Z vlastnej skúsenosti… Bola som tou, ktorá zo svojich ideálov upustila. A výsledok? Dnes som sama… Opäť… Takisto sama, ako som bola ešte predtým, ako som spoznala muža, pri ktorom som si povedala, že nemá zmysel byť vyberavou. Že už nemám čas čakať – veď nikto nie je dokonalý a ja takisto nie. Presviedčala som sa, že tie veci, ktoré mi prekážajú, si časom prestanem všímať. 

unsplash.com

Ale bol to omyl…

Nielenže mi neprestali vadiť, začali mi aj ubližovať. A nie málo. Ubližovali mi čoraz viac, pretože naberali na sile, mňa každým dňom vyčerpávali a unavené, vysilené srdce bolí aj ten najjemnejší dotyk, ktorý pochádza od človeka, čo ho úprimne nemiluje. Príliš neskoro som si uvedomila, že trvať na čistej láske nie je o vyberavosti. Je to o tom, ako si vážime sami seba.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Darem i trestem v jednom

Vyber si partnera, s ktorým sa dokážeš zasmiať, aj keď ti pred chvíľou bolo do plaču. Vyber si muža, ktorý ti dá najavo, že si jeho slabosťou každý jeden deň… Nielen vtedy, keď ťa práve potrebuje on. Vyber si ho až potom, ako ťa presvedčí, že nie si len hračkou v jeho rukách. Vyber si takého, ktorý sa nezľakne tvojich sĺz, tvojich nálad, hladu, nervozity alebo škodoradosti, za ktorú sa občas hanbíš aj ty sama…

Vyber si niekoho, kto ťa pochopí takú, aká si, a namiesto toho, aby ťa chcel meniť, si radšej nájde cestu aj k takým zákutiam tvojej duše, ktorých sa iní báli čo i len dotknúť. 

unsplash.com

A, prosím, vyberaj starostlivo….

Nepredstieraj, že si takého našla, ak v kútiku duše vieš, že to nie je pravda. Pretože tým, že si klameme, že toto je určite ten pravý, ubližujeme iba sebe. Nie je hanba nikoho nemať. Nie je to ani bolesť či strach. Bolestivé je precitnúť po rokoch vzťahu, ktorý nás nijako nenapĺňa, no my sme doň vhupli preto, že sme sa predtým báli samoty. 

Preto vyberaj opatrne… Pretože v tom vzťahu budeš fungovať každý jeden deň…
A je iba na tebe, aké tie dni budú. 

Autor: Laura L.

Coverphoto: Photo by Ali Choubin on Unsplash

Facebook komentáre