„Každý koniec je nakoniec šťastný.“ Toto bola veta, ktorú som jedného dňa začula. Išla som po ulici a zrazu mi to udrelo do uší. Viac než hodinu som nad tým premýšľala. Jednoducho ma to hneď očarilo. Vtedy som ešte netušila, ako veľmi táto veta ovplyvní môj život. Dnes už viem, aké veľké množstvo pravdy sa v nej ukrýva.

Pri putovaní našimi životmi zažijeme hneď niekoľko koncov. Odídu ľudia, ktorých sme mali radi. Tí, s ktorými sme mnoho prežili… Boli to naši skvelí kamaráti, ktorým vďačíme naozaj za veľa.

pinterest.com

Nastal deň, kedy zrazu odišli.

Zmizli a viac sme o nich nepočuli. Nevedeli sme, ako sa im darí, a už sme ani nepoznali ich každodenné historky. Po rokoch veľkého kamarátstva si zvolili inú cestu, ako bola tá naša. Naše cesty sa rozišli. Raz to prísť muselo. Po čase ich nahradili aj tak noví kamaráti.. Lepší.

Nie všetko čo stratíme, je strata. Bolo pre nás pripravené niečo lepšie a krajšie, a tak sme museli najskôr stratiť to, čo sme mali, aby sme mohli získať niečo nové. Nanešťastie, presne toto iste si dovolím tvrdiť aj o vzťahoch.

Mysleli ste si, že ste si súdení. Že ste sa našli a žijete jeden pre druhého. Po určitom čase to však prestalo byť ono. Nastal zlom a bolo všetkému koniec. Vaša rozprávka nezažila ten povestný happy end.

Tu sa zastavím…

A musím vám niečo povedať. Lepšie povedané – vysvetliť. Síce nenastal šťastný koniec, ale nastal koniec. Iba samotný koniec. Koniec vzťahu – či už kamarátskeho, alebo partnerského. Koniec jedného príbehu, jednej životnej etapy a jedného životného obdobia.

Nenastal ale koniec života. Ten nastane až v našom poslednom osudnom dni. Pokiaľ žijeme, tak prežívame mnoho koncov. Avšak po každom bude nasledovať aj ten šťastný. Vždy to chce len kvapku odvahy a trpezlivosti.

pinterest.com

Všetko čo sa nám deje práve teraz, v tomto momente, sa deje pre niečo. Má sa to stať. Má nám to dať lekciu a následne ponaučenie z nej. Po uvedomení si tohto všetkého nastane šťastný koniec.

Môžeme otočiť stranu a ísť na novú kapitolu.

Taktiež nás to má naučiť, aby sme boli lepšími ľuďmi. Časom pochopíme naozaj aj to, o čom sme si spočiatku mysleli, že je nepochopiteľné.

Čas nám nepomôže zabudnúť. Práve naopak, on nám pomôže všetko pochopiť.

Šťastný koniec bude vtedy, keď budeme všetkému rozumieť. Budeme vedieť, že je všetko tak, ako má byť. A skôr či neskôr sa v našom živote ocitne aj tento šťastný deň. Deň, kedy vyhráme znovu sami nad sebou.

Opäť pochopíme svoju hodnotu. Uvedomíme si, aký úžasný život máme. Že je plný radostných okamihov a nezabudnuteľných chvíľ. Najskôr si musíme odžiť to smutné a potom na scénu príde aj to dobré. Po každom konci bude nasledovať šťastný koniec. Naozaj po každom jednom jedinom konci…

Autor: Júlia Kotianová

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Odchádzam zlomená

Coverphoto: Photo by Mesut Kaya on Unsplash

Facebook komentáre