Ako veľmi je bizarná otázka: „už nemám šancu?” od niekoho, kto vám ublížil? Kto vám ublížil tak veľmi, že vždy, keď sa naňho pozriete, vidíte to. Vidíte presne to, čím vám ublížil. Či už je to obraz toho, ako vás mlátil, či obraz toho, ako ste boli vždy na poslednom mieste, alebo obraz toho, ako si to užíva s inou – je to jedno. Ten pocit, ktorý to vo vás vyvolá, bude vždy rovnako nepríjemný, ba priam odpudzujúci.

Nech už ľúbime akokoľvek, z hlavy to vymazať nejde. Nie sme počítač, z ktorého ide všetko ľahko zahodiť do koša. No my ženy robíme vždy tú istú a najzásadnejšiu chybu. Zatvárame pred tým často oči. Zatvárame ich pred pravdou, pred sebou a snažíme sa oklamať naše vedomie. Niektoré z nás sú silné a dokážu bez mihnutia oka zabuchnúť dvere a viac sa neukázať. No niektorým z nás, hoci máme svoju hrdosť, ktorú vyhrabeme niekde spod tej bolesti zo všetkých síl, v tom niečo bráni. Dávame ďalšie šance, hoci dobre vieme, ako trpíme. Prečo?

Prečo sa snažíme vždy nájsť niečo pozitívne, keď je aj tak zrejmé, že nič pozitívne neostalo?

pinterest.com

To všetko pozitívne zmazal on tým, že strávil noci s inou. Keď vám klamal, že sa nemôžete stretnúť, lebo mu niečo do toho prišlo. Keď vám jednoducho nedvíhal telefón. Keď sa tváril, že je všetko v poriadku, no pritom vedel, čo urobil, a mal v pláne to urobiť zas. Nebolo mu trápne pozrieť sa vám po tom všetkom do očí. Hladil vás po tvári rovnakým spôsobom, ako hladil pár dní predtým ju. Hovoril vám tie isté slová, ktoré vravel jej. Objímal vás takisto. Bozkával vás takisto. Ako keby sa nikdy nič nebolo stalo. A vy ste mu to žrali aj s navijakom, lebo ste o tom jednoducho nevedeli. Lebo bol taký dobrý herec.

Jedného „krásneho” dňa však aj tak pravda vyjde na povrch…

Mali ste chuť kričať? Plakali ste? Rozbíjali ste veci? Chceli ste zniesť zo sveta jeho spolu s ňou? Alebo ste len civeli do steny a spracovávali fakty? Všetko toto je v poriadku. Sú to momenty, kedy dokážeme cítiť viacero emócií zároveň. Bolesť, hnev, pocit zrady, pocit odmietnutia. Cítime sa oklamané, využité, zosmiešnené.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nechcem myslieť na to, čo bude zajtra

Po tomto celom procese mu chcete dať ďalšiu šancu? Veď ich mal už toľko. Každou chvíľou, čo bol s ňou, o každú ďalšiu šancu prišiel. O šancu byť s vami. Vedel, čo robí. Vedel, že by vám to ublížilo. Vedel, že z toho môžu byť problémy. No napriek tomu do toho šiel.

Vraví, že ho to mrzí? Vraví, že na vás neustále myslí? Vraví, že mu chýbate? Omyl. Vtedy, keď s ňou ležal v posteli, ho nič nemrzelo. Vtedy, keď ju vyzliekal, nemyslel na vás. Vtedy, keď ju zvieral v náručí, nechýbali ste mu. Tak otvorte konečne oči.

Vaša láska k nemu môže byť silná, no ozaj sa k nemu chcete privinúť so scenárom v myšlienkach, ktorý sa nedávno odohrával?

wattpad.com

O ktorom tak či tak viete a nič už tento fakt nezmení? Hoci sa pri pohľade na neho roztrasiete ako osika, cítite tú neustálu vášeň a emócie, ktoré ste cítili vždy, a máte chuť sa za ním rozbehnúť ako v záverečnej scéne romantického filmu… no na druhej strane pocítite odpor. Vždy, keď ho uvidíte, si na to spomeniete. Budete ho mať pred očami s ňou. Zistíte, že vám je z neho zle. Že vám neuveriteľne ublížil a sklamal vás.

Toto nie je perspektíva do budúcnosti, nech ho už aj ľúbite ako koňa. Tým, že mu dáte šancu znova a znova, bude vedieť, že nech urobí hocičo, vy si ho nedáte a pribehnete vždy, keď vás odprosí. Na toto sa vykašlite.

Ukážte mu, že ste tu boli dosť dlho a on si vybral sám.

Ukážte mu, že ho ku šťastiu nepotrebujete. Že dokážete existovať s inými ľuďmi a nie je vaším stredobodom vesmíru. Odstrihnite ho od seba nadobro. Časom mu to všetko dôjde. Keď uvidí, aká ste šťastná, aj keď on už pri vás nebude. Zistí, koľko šancí vlastne mal a že nevyužil ani jednu jedinú.

A aj keď to bude práve pre vás spočiatku bolestivé, spomeňte si opäť na to, aké bolestivé bolo zistenie, že vás zradil ako nikdy nikto. Vtedy sa skutočne rozhodnete najlepšie. Pretože… Prečo nechcete stratiť človeka, ktorému nezáležalo na tom, že stratí vás?

coverphoto: thememoires.com

Facebook komentáre