Láska je veľmi zvláštna. Nik nám nedokáže zaručiť, že keď ju vyšleme ku konkrétnej osobe, vráti sa k nám. Niekedy sa stane, že milujeme iba my. Naše city akoby sa strácali kdesi vo vzduchu a namiesto prejavov lásky sa k nám dostane iba výsmech, pretvárka a faloš. Vtedy sa cítime menejcenní. Pretože ak naša láska nemá v niekoho očiach žiadnu hodnotu, ako inak by sme sa mali cítiť, že?

Ale niečo ti chcem povedať… Ak sa ti stalo niečo podobné, okamžite tieto myšlienky od seba odožeň. To, že niekto neprijíma tvoju lásku, neznamená, že je tá láska bezcenná. Je cennejšia, ako si práve myslíš. Má presne takú istú hodnotu, ako všetky lásky sveta, ktoré sú opätované.

Vieš milovať a už len preto si zaslúžiš úctu…

Pretože nie každý to dokáže. Niektoré duše sú tak prízemné a bezduché, že milovať nevedia. Pozerajú sa iba na seba a je im jedno, čo poskytujú iným ľuďom. Nezamýšľajú sa nad tým, že niekoho zrania a že ho to môže bolieť. A práve takýto ľudia si môj rešpekt nezaslúžia.

Ale ty áno. Si milujúca osoba, ktorá ešte neprestala veriť a jej jediným snom je raz nájsť niekoho, s kým si spoločne bude budovať vlastné šťastie. Si žena, ktorá svoju krehkosť musí občas maskovať a ktorá sa niekedy úplne stratí v tom, čo cíti. No vždy je to lepšie, ako keby necítila nič.

pinterest.com

Keď miluješ iba ty, chyba nie je v tebe…

V tomto prípade chyba nie je nikde. Láska proste vznikla tam, kde nedokáže byť opätovaná, a trápiť sa kvôli tomu nemá zmysel. Viem, že sa mi to ľahko hovorí. Viem, že život po tom, ako stretneš osobu, ktorá ťa milovať nechce, je veľmi ťažký. Ale má to tak byť. Muselo sa to stať, no to pochopíš až časom.

To najlepšie, čo môžeš urobiť, ak niekto tvojou láskou pohŕda, je vzdialiť sa od neho. Miluješ príliš silno na to, aby on vedel uchopiť silu a význam tvojej lásky. Vtedy si všetky city uzamkni do srdca a bež preč. Chvíľu budú bolieť, no časom stretneš niekoho, komu keď ich odovzdáš, vráti ti ich späť. Nepoškodené, pochopené a znásobené. O tom je láska, nie o dokazovaní, prosení a čakaní.

Keď miluješ iba ty, musíš s tým prestať… 

Nepros, nič nežiadaj a ani sa na nikoho nehnevaj. Nechaj všetko plynúť a počkaj. Počkaj na to, čo si život pre teba pripravil. Pretože ver alebo nie, raz si povieš, že si vďačná, že to doteraz s nikým iným nevyšlo.

Nie si horšia ani menejcenná. Len si ešte nestretla toho pravého, ktorý hľadá presne to, čo si mu ochotná ty dať. 

Autor: Lea

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Minulosť, prítomnosť, budúcnosť...

Coverphoto: Photo by Thanh Tam on Unsplash

Facebook komentáre