My ženy sme zvláštne tvory.

Chceme od mužov aby sa zmenili a keď sa zmenia, tak nám vadí, že sú zrazu iní. Urobia, čo od nich chceme a zrazu sme nespokojné, že nás poslúchli, lebo nepochopili pointu. Vlastne nie my ženy, to muži sú zvláštni, lebo sa za toľko dlhých rokov nenaučili, že nie je podstatné to, čo hovoríme, ale že pointu treba hľadať niekde medzitým, medzi riadkami…

Už je to mesiac. 30 dlhých dní bez teba, bez tvojich správ a návštev. Áno to ja som ťa pred mesiacom poprosila, aby si ma viac nekontaktoval a nechal ma na pokoji. Tak prečo teraz pozerám do mobilu a čakám kedy napíšeš? Veď si len urobil , čo som chcela.

pinterest.com

Ale ja som iba chcela, aby si konečne začal byť mužom a bojoval o to, čo chceš. Chcela som, aby si sa zľakol, že by si ma mohol naozaj stratiť. Ale nerátala som s tým, že ti tým možno urobím láskavosť a vyriešim problém za teba.

V deň, keď som už nevydržala byť tá druhá a nahrádzať ti lásku, ktorú ti ona nedávala, vzala som mobil a napísala ti Zbohom. Šesť obyčajných písmen, ktoré spolu znamenajú tak veľmi veľa. A ty si nenamietal. Odpísal si, že to akceptuješ a budeš dúfať, že raz ti odpustím a ozvem sa.

Boli časy, keď si mi rozprával, ako veľa pre teba znamenám.

Že už navždy budeš pri mne a nikdy sa ma nevzdáš. Že budeš bojovať proti celému svetu a zvládneme spolu všetko. Lenže to isté si hovoril aj jej. Tej, ktorá ťa svojim správaním a večnými výčitkami dohnala ku mne. Tej, ktorá ťa nikdy nebude milovať tak, ako som ťa milovala ja. Tej, od ktorej si mal v pláne odísť. Tej, ktorú síce nepoznám, ale z hĺbky duše ju nenávidím. Dala mi všetko, aby mi to potom všetko zase vzala. Moje sny, túžby, plány… Vzala mi teba.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Venované mužovi, ktorý ma zranil

Áno, mohla som o teba bojovať, mohla som bojovať proti nej, ale proti tomu malému človiečikovi, ktorý v nej rastie, bojovať nedokážem. A ani nechcem. On nemôže zato, že má otca, ktorý mamu dva roky podvádzal. Otca, ktorý inej žene sľuboval lásku na celý život, s ktorou plánoval dovolenku, užíval si oslavy a výlety. To malinké nevinné stvorenie sa narodí do rodiny, kde sa otec nedokáže mame pozrieť do očí, lebo v sebe skrýva tajomstvo, ktoré by mohlo všetko zničiť. Ale dá sa zničiť niečo, čo je už zničené? Dá sa postaviť rodina na nevere, klamstve a podvádzaní?

pinterest.com

Položila som mobil. Nie, nebudem čakať, že napíše. Stojím si za svojim slovom, neželám si vo svojom živote slabocha. Nechcem, aby mi písal a vedel ako sa mám. Mám sa dobre. Každým dňom tá bolesť ustupuje a príde deň, keď sa stratí úplne. Ostanú iba spomienky na niekoho, kto pre mňa kedysi veľmi veľa znamenal.

Pozerám sa na nočnú oblohu a vidím padať hviezdu. Želám si, aby som stretla muža, ktorý sa nebude báť byť mužom…

coverphoto: pexels.com

AUTOR: Katka D.

Facebook komentáre