Ja viem, že ťa to bolí, viem, že si sa snažila s tým bojovať, no nešlo to. Nepomohlo ti nič, ani kamošky, ani milovaná mama, ktorá ťa pozná lepšie ako ktokoľvek iný. Ani tvoja sestra, ktorá ťa vždy vedela dostať z každého problému. Tento problém bol príliš, aj nad jej sily. Tento problém je totiž len v tebe. A viem, že si to uvedomuješ. Nikto nebude schopný ti s tým pomôcť, pokiaľ si tú pomoc nebudeš priať ty. Pokiaľ nenecháš odísť to, čo tu už vlastne nie je.Niečo, čo ti už nemá čo dať. Milovala si z celého srdca. Dávala si lásku, ktorú je v tejto dobe veľmi náročné nájsť. V dobe, kedy nie sú všetky city úprimné, aj keď sa tak najskôr javia. V časoch, kedy nás priatelia dokážu zradiť, a muž, za ktorého by sme dali ruku do ohňa, je len akýsi človek, ktorý má rád hry…

pinterest.com

Hry s tebou. Hry s tvojím srdcom, s tvojou dušou. S tvojím bytím. Pretože ty si mu to všetko dávala. On si to nevážil a to je to, čo ťa dnes bolí na hrudi.

No nie je koniec. Pre teba sa nič nekončí. Zatvor dvere za včerajším dňom. Keď odchádzal a ty si ho prosila, aby zostal, rozhodol sa. Skončil to, čo si ty chcela zachrániť. Uzavrel kapitolu. Vašu kapitolu. Nie kapitolu tvojho celého sveta.

Postav sa a pozri sa na seba. Žena, pozri sa, kto si. Otvor oči a utri si slzy. Máš o čo bojovať. O niečo, čo na rozdiel od neho za to stojí. Stojí to za tvoje úsilie. Stojí to za to, aby si si občas poplakala, občas sa opila a občas zaspala za stolom od únavy, ktorá je neustále väčšia.

Buď silnou ženou, buď tým človekom, ktorý sa bude usmievať na život, aj keď ho ubolené srdce nenechá vyspať. Pretože áno, budeš to cítiť. Budeš cítiť, aké to je – hojiť sa. Toto je to, čo sa každý z nás bude musieť raz naučiť. Paradox je, že najsilnejšie ženy sú práve tie polámané, zranené, tie, čo vedia, aké to je, keď to bolí. Keď bolí dôvera. Keď bolí úprimnosť. Keď bolí, keď nás niekto opustí…

Už nikdy nebudeš taká istá. Zmeníš sa. Naučíš sa, aké to je milovať bez hraníc a aké to je, keď niekto predstiera, že miluje.

Raz budeš vďačná za tohto muža, ktorý bol kedysi tvojím všetkým a nakoniec ťa všetko naučil. O ľuďoch, o vzťahoch, o živote… O tom, že nie všetko sa končí jedným nevydareným vzťahom. Naučil ťa to, že silu
nachádzame až potom, ako ju stratíme. Začneš viac veriť sebe, začneš byť opatrná, pretože musíš. Musíme sa chrániť a to ty už dnes vieš. A hlavne, nájdeš svoju hodnotu.

pinterest.com

Hodnotu toho, čo si ochotná dať. Hodnotu teba ako človeka, hodnotu tvojho správania sa k ostatným. Hodnotu tvojho srdca. Tvojej duše. Nájdeš, čo si predtým nevidela. Teraz už budeš vedieť, čo si zaslúžiš. Budeš vedieť, aké to je byť na dne, a preto budeš vedieť, aký hodnotný je človek, ktorému bolo ublížené a je ochotný to znova risknúť – s tebou. Pretože ani on si už nie je taký istý, ako kedysi, keď nepoznal bolesť.

No najdôležitejšie je, že to riskuje… kvôli tebe. A čo viac môžeme riskovať, ako naše srdce…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Srdce, ktoré bolo opäť zlomené

Nájdeš hodnotu tvojho sveta, ktorý je nádherný, pretože si ho tvoríš vlastnými rozhodnutiami. Zistíš, že to, že si sa toho sveta nevzdala, bolo to najlepšie rozhodnutie v tvojom živote. A to, že on odišiel, bolo jeho najlepšie rozhodnutie. Nie kvôli nemu, no kvôli tebe. Zbavila si sa niečoho, čo by ťa ničilo, oslabovalo a niečoho, čo nemá hodnotu, akú si ty zaslúžiš.

Zaslúžiš si viac a to najlepšie pre teba len prichádza.

Coverphoto: Photo by Brooke Cagle on Unsplash

Facebook komentáre