Asi to tak malo byť…vlastne nie asi, ale určite. Určite to bolo plánované a niekto si niekedy tam hore povedal, že my dvaja sa stretneme. Že ty si pre mňa a ja pre teba…

Určite si mal prísť presne vtedy, keď si prišiel. Po všetkom tom zlom a po všetkých tých chlapoch, kedy som si už myslela, že jediné možné riešenie bude začať si hľadať ženu alebo kúpiť psa.

Prišiel si a ukázal si mi, aký je to pocit, keď ťa niekto naozaj miluje.

Ukázal si, že to všetko predtým nič neznamenalo. Že to ani s jedným nebola láska…bolo to len pobláznenie. Láska na mesiac alebo na jednu noc. Že to nebolo ani zďaleka tak skutočné, aká je ozajstná láska.

pinterest.com

Lebo tá naozajstná láska nebudú motýľe v bruchu. Možno budú…prvý mesiac.

Pravá láska bude pokoj.

Bude to pocit, že už si dorazila. Že už sa nemusíš po nociach naháňať za niekým. Že už nemusíš každý večer hľadať pravdu vo víne. Že už to všetko nepotrebuješ…lebo načo?

Pravá láska ti dá pocit, že to všetko smieš, ale už to nebudeš chcieť. Pravá láska vyvráti všetko to, čo si si o láske myslela predtým.

Zbaví ťa strachy z toho, že budeš spútaná. Presvedčí ťa, že láska a ten pravý ti dajú slobodu a istotu zároveň. Že nemusíš byť sama, aby si mohla byť sama sebou a nemusíš byť spútaná, keď chceš byť vo vzťahu. Ten muž, ktorý ťa naozaj miluje, ťa bude milovať takú, aká si.

Presne toto si mi ukázal. Že môžem byť sama sebou a aj tak ma budeš chcieť. Že sa nemusím meniť. Ukázal si mi, že láska nikdy nebude taká, ako som si myslela. Že to nebude ťarcha ale radosť. Ukázal si mi, že láska mi nezoberie zo slobody, ale skôr naopak, dodá mi krídla. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Žene, ktorá sa bojí začať odznova.

Vďaka tebe viem, že sa dá veriť a nezradiť. Ukázal si mi, že sú ešte ľudia, ktorí majú hodnoty na pravom mieste. Že keď ti sľúbia, že s tebou zostanú, tak to naozaj spravia a nerozbehnú sa za inou po prvej hádke. Ukázal si mi, že ešte nevymreli chlapi, ktorí sa neboja prejaviť city.

A presne takého som hľadala.

Úplne jednoduchého a pritom výnimočného. Ktorý so mnou pôjde do lesa a nechá všetko pred ním. Ktorý bude spolu so mnou voňať každé ročné obdobie ( aj keď nebude cítiť žiadny rozdiel). Ukázal si mi, že taký chlap ešte existuje. Že tento svet nie je plný exotov na drahých autách.

pexels.com

Tak dlho som ťa hľadala a potom som nakoniec musela nájsť samu seba na to, aby som našla teba.

Zistila som, že kým si nebudem istá tým, že si lásku zaslúžim, tak ju nikdy nedostanem. A preto som ju nikdy pred tebou nedostala. Lebo som ju nevedela ani dávať, tak som si ju nemohla ani zaslúžiť

Pri tebe však viem, že dávam všetko, čo viem. Že slová sú zbytočné lebo lásku človek potrebuje cítiť a nie počuť

Pri tebe som zistila, že ten pocit pokojného mora v nás naozaj existuje….keď dopláveme do toho správneho prístavu.

photos: unsplash.com

Naša nová kniha o ženskom svete, ženskej sile a vzťahoch, Úlomky Ženy 2, je už dostupná aj s venovaním priamo u nás – TU.

Facebook komentáre