A ty cítiš strach.

Lebo nechať čo bolo, je jedna vec, ale začať niekomu zase veriť… začať niečo, čo ti môže zase ublížiť, a pritom veriť, že sa to nestane, je vec druhá.

tumblr.com

Preto TY, milý muž, ktorý sa pokúšaš dobyť srdce ženy, ktorá si prešla peklom, prosím, buď trpezlivý.

Vieš, ona by aj možno chcela, ale v hlave jej bliká kontrolka, ktorá ju nepustí ďalej. Bojí sa, že aj ty by si bol ako on pred tebou. A vie, že ty za to nemôžeš, že si možno úplne iný, ale nevie si pomôcť. Vie, že sa nemôže uzavrieť pred svetom, a vie aj to, že nemôže zatvoriť  ani svoje srdce navždy…

Prosím, pochop, že to nepôjde ľahko.

Že ti hovorí pravdu, keď tvrdí, že to už má za sebou. Ona to totiž naozaj má. Chce to však obrovskú odvahu začať niečo nové. Začať niekomu zase veriť a darovať sa mu celá. Prosím ťa, ak o ňu máš naozaj záujem, daj jej čas a priestor. Čas, aby si vytvorila k tebe puto, a priestor, aby videla, že ty si naozaj iný.

Skús pochopiť, že to robí aj preto, aby ti neublížila ešte viac, ako ti už ubližuje… Nechce a nemôže ti sľúbiť niečo, čo potom nebude vedieť splniť.

Takáto žena ti nechce vedome ublížiť a v momente, kedy zistí, že to aj napriek tomu robí, radšej odíde. Vieš, tieto ženy často vinia samy seba. Často si myslia, že ony boli naivné a hlúpe, že verili chlapom pred tebou. Obviňujú samy seba, že nie sú schopné si nájsť normálneho muža. Považujú sa za naivné, že naletia každému hlupákovi, ktorý ide okolo…
A potom, keď príde niekto normálny, tak je tiež považovaný za hlupáka.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prestaň pochybovať o svojom šťastí, užívaj si ho

Lebo vieš ten “normálny,” ten pravý, príde väčšinou vtedy, keď už žena prestane hľadať.

tumblr.com

Keď už má pocit, že vyčerpala všetkých blbcov naokolo, a keď si povie, že si dá od chlapov pokoj. Keď začne pracovať sama na sebe a začne sa jej dariť. Keď si tú svoju samotu začne užívať… potom príde ten niekto… a všetky predsavzatia by mali ísť bokom.

Milá žena… Ty však skús dať chlapovi šancu. Neuzatváraj sa pred každým len preto, že ti to predtým nevyšlo. Nie všetci sú rovnakí, aj keď sa ti to možno teraz zdá, ale nie každý ti spôsobí bolesť. Najhoršie je, že kým to neskúsiš, tak nezistíš. Kým mu nedáš šancu, tak nezistíš, aký je.

A dať niekomu šancu je veľká vec. V dnešnej dobe si tú šancu nie každý váži. Nie každý vie oceniť jej hodnotu, lebo ani len netuší, koľko úsilia musel ten druhý človek vynaložiť, aby sa dokázal niekomu zase oddať.

Coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre