Doteraz si si myslela, že keď do tvojho života vkročí ten správny, budeš to vedieť. Spoliehala si sa na motýle v bruchu a srdce vyzváňajúce ako kostolný zvon. Ibaže v tvojom živote sa teraz objavili dvaja…

Možno si jedného spoznala skôr a bola si úplne presvedčená, že si našla, čo si hľadala. Bol stokrát lepší než ten, ktorého si si vysnívala. Lenže náhle prišiel niekto ďalší a ty už nie si o svojom rozhodnutí taká presvedčená.  Veď čo ak sa pustíš do vzťahu s niekým, kto ti nebude vyhovovať? Čo ak ho ešte dobre nepoznáš a bojíš sa nečakaných prekvapení v jeho správaní? Napokon predsa vôbec nie je taký dokonalý… Začneš si všímať jeho chyby, ktorých je teraz oveľa viac, než si pôvodne predpokladala. Odrazu nechápeš, ako je možné, že si si to doteraz nevšimla. Je predsa do očí bijúce, že dotyčný nevie chodiť načas a stále ťa nepozval na večeru do tej novej reštaurácie na rohu.

Zatiaľ čo dotyčný č.2 takmer nespí, aby vymyslel čosi, čím ťa nabudúce prekvapí. Cítiš sa pri ňom ako kráľovná a on ako superhrdina, keď ho uznáš za hodného pobozkať ti ruku. Doma máš už celú kopu kvetov a básní, ktoré ti z veľkej lásky daroval. Nehovoriac o tom, že splní všetko, čo ti na očiach uvidí, vrátane toho, že ti s radosťou poskytne svoju spoločnosť na nákupoch. Alebo ťa vezme do kina na romantický film, počas ktorého by ktorýkoľvek iný chlap zaspal, iba on nie, pretože sa celý čas díva na teba a nervózne sa usmieva. Avšak, v prípade, že sa ti rozhodne zniesť modré z neba a ty sa pozrieš na oblohu a upozorníš ho, že tam naľavo ešte kúsok ostal, môžeš ho tým odradiť.

pinterest.com

A potom, predsa dbáš aj o vzhľad.

Vieš, že by si nemala…ale musíš sama pred sebou uznať, že dotyčného č.2 by ti závidela aj modelka z Victoria´s secret, ktorá môže mať vyslovene každého tretieho (ak nie každého druhého),pretože je vysoký, tmavovlasý a akoby vystrihnutý z reklamy na parfém. 

Zatiaľ čo dotyčného č.1 sa zatiaľ neodvážiš predstaviť ani svojím priateľom, pretože si ich ešte nepripravila na to, že má povedzme…diametrálne odlišný štýl, plno tetovaní a piercingov alebo záznam v trestnom registry za nejakú dávnu pouličnú šarvátku, do ktorej sa nechal zatiahnuť. 

Toľko teória. Z praktického hľadiska je dotyčný č.1 obyčajný chlap, ktorý ťa ale úprimne chce spoznať a sám je zvedavý, čo bude ďalej. Pretože áno, skutočný muži zabúdajú na dobré spôsoby. Občas chodia neskoro a občas by radi ostali doma sledovať futbal. Nekontrolujú ťa každú minútu, ale ani nemajú radi, keď sú kontrolovaní. Občas ti nevenujú pozornosť, keď dlho rozprávaš alebo im zase niečo vyčítaš, pretože sa jednoducho nechcú hádať. Skutoční muži si vážia vo vzťahu pokoj, pochopenie pre ich nedostatky a toleranciu. To však neznamená, že majú hlavné slovo 😀

Skutočný vzťah je aj o kompromisoch. Muži, ktorí stoja za pozornosť to chápu.

Pokiaľ ide o dotyčného č.2, správne si uhádla – je bláznivo zamilovaný. Táto prvotná zamilovanosť, v ktorej by odprisahal, že sa s tebou do roka ožení má iba jedinú nevýhodu – zvyčajne trvá krátko. Zamilovanosť má niekoľko fáz a práve v tejto prvej všetci robia najväčšie hlúposti. Toto obdobie u každého trvá individuálne, ale americkí vedci (ako inak) hovoria o trvaní do štyroch mesiacov. Vraj ak sa potom správanie muža nezmení, môžeme ho považovať za skutočne zamilovaného. Chcem povedať, že keď prvotný ošiaľ opadne, z princa z rozprávky sa stane obyčajný muž. A to prináša sklamanie. 

pinterest.com

Vraví sa, že ak sa rozhodujeme medzi dvoma, mali by sme si vybrať toho druhého.

Lenže ak je vzťah len na začiatku, ten druhý nám môže ľahko pomôcť odhaliť nepríjemné vlastnosti a zvyky toho prvého.

Potom je už len na nás rozhodnúť sa, koho vlastnosti dokážeme lepšie tolerovať. A navyše, medzi dvoma by sme mali vždy rozhodovať srdcom. Ak ho miluješ, nezáleží na tom ako vyzerá, na jeho minulosti, či na vlastnostiach, ktoré ti na ňom vadia. Miluješ totiž človeka ako celok, nie len tú časť jeho osobnosti, ktorá ti vyhovuje.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Žena, ktorá sa naučila žiť sama

Dôležité je oboch spoznať. Ak sa nepoznajú, nemala by si ich zoznamovať, ani hovoriť pred jedným o tom druhom. Na druhej strane nie je na škodu, ak sa muž dozvie, že má konkurenciu. Stačí mu to iba naznačiť a pokojne sledovať, či stojí o tvoj záujem a bude o teba bojovať. Muži by mali byť od prírody lovci, aj keď mám silný pocit, že v tejto dobe sa to akosi vytráca a skôr ženy bojujú o nich.

A napokon, ak sa nevieš rozhodnúť, ktorého máš radšej, predstav si, že obaja odchádzajú z tvojho života a už ich nikdy neuvidíš. Nechaj prehovoriť svoje srdce a podvedomie. Stačí sa spýtať samej seba, ktorý z nich by ti chýbal viac. Odpoveď určite spoznáš 🙂 

coverphoto: pexels.com

 

Naša nová kniha o ženskom svete, ženskej sile a vzťahoch, Úlomky Ženy 2, je už dostupná aj s venovaním priamo u nás – TU.

Facebook komentáre