Svet, v ktorom žijeme, si tvoríme sami, hovorili… Tým, ako sa správame k sebe a k ľuďom okolo nás. Tým, čo robíme, a predovšetkým – akým spôsobom to robíme.

Či vkladáme do všetkého kúsok lásky a citu, alebo na tieto „maličkosti“ zabúdame. Svet, v ktorom žijeme, tvoríme my, a jedného dňa to bolo jasné už aj mne.

Náš svet záleží na nás, od maličkostí až po piliere, na ktorom je postavený. Tým, že sa všetci odlišujeme, odlišuje sa aj ten náš svet a je to tak správne. Verte mi, je správne, že je ten náš iný, pretože to ho robí tým naším, svojským. Práve inakosť ho robí jedinečným.

pinterest.com

Život je dlhý, no plynie rýchlo…

A znova sme sa stali o rok staršími… A znova je tu nový rok, máme nové šance, nový začiatok. Znova je tu obdobie roka, ktoré je iné ako tie ostatné. Je o niečo viac emotívne, veď to tak aj má byť – má byť o láske, o emóciách, o citoch.

O tom, že darujeme čas tým, na ktorých ho inokedy nemáme, že darujeme čas sebe a ľuďom, na ktorých nám záleží. Mal by byť o tom, že si povieme, ako sa máme radi a že na seba myslíme. Mal by byť aj o zamyslení sa nad sebou, nad svojím životom, nad tým, čo nás trápi a nerobí nás šťastnými. Mali by sme sa zamyslieť nad tým, ako chceme začať ten náš nový rok. Ako chceme využiť tú novú šancu, ktorú dostaneme.

Či ho chceme začať znovu rovnako, alebo je čas niečo zmeniť…

Poďme začať žiť tak, ako chceme… Skúsme si sľúbiť, že sa zbavíme v našom živote všetkého, čo nás neteší alebo čo nám neprináša radosť a potešenie. Poďme skúsiť žiť život, ktorý bude stáť za to, pretože bude presne taký, aký ho chceme mať. Nebude postavený na snoch niekoho iného, no na tých našich… Nebude sa riadiť pravidlami iných, nebude obmedzovaný a nebude plný smutných chvíľ, nelásky alebo bolesti.

Skúsme si sľúbiť smiech a radosť, lásku a pochopenie, pretože aj keď to niekedy nie je jednoduché, stále verím tomu, že je náš život postavený hlavne na našich myšlienkach. A aké budú tie myšlienky, takým sa stane aj ten svet, v ktorom sme.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dokážem ešte milovať ?

Tak nepremýšľajme so strachom – naopak, premýšľajme odvážne a nebojme sa zmeny. 

pinterest.com

Nebojme sa niečo zmeniť len preto, že je to niečo, čo nepoznáme. Priala by som si, aby si každý z nás zobral so sebou kúsok tej lásky, dobroty a šťastia, ktoré práve cítime, aj do nového roka alebo do nášho nového začiatku. Skúsme ho začať najlepšie, ako vieme, skúsme na chvíľku spomaliť a nadýchnuť sa čerstvého vzduchu. Skúsme sa naučiť myslieť aj na druhých, pokúsme sa nezabúdať na lásku, nežeňme sa len za peniazmi a vecami, ktoré sú tak rýchlo pominuteľné. Robme si radosť celý rok, nielen pár dní, ktoré sa rýchlo pominú…

Poďme to skúsiť, skúsme si sľúbiť, že sa budeme snažiť žiť tak, ako najlepšie vieme! 

Všetkým vám do nového roku zo srdca prajem, aby bol ten váš svet len ružový a aby ste boli šťastní, milovaní a obklopení len tými najlepšími ľuďmi… Po celý život! Prajem si, aby ste našli, čo hľadáte, a aby ste si plnili svoje najtajnejšie sny. Nech život stojí za to!

Coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre