Dámy, je načase si priznať, že keď sme zaľúbené, sme majsterky v sebaklame. Pravda je všade naokolo, pozerá sa na teba v odraze zrkadla, hladí ťa z mokrého vankúša priamo po tvári, vyskakuje na teba z chladničky, keď sa ideš o polnoci radšej napchať zmrzlinou, akoby si mala rozmýšľať nad tým, kde je a čo robí. Vlastne rozmýšľať budeš aj tak, ale so zmrzlinou je to ako v kine. Premietaš si celý svoj vzťah v hlave dookola a zajedáš ho niečím, čo neutralizuje tú trpkosť, ktorá sa ti derie na jazyk.

Ale veď on ma ľúbi. Je len komplikovaný a ja som paranoidná.

Možno príliš tlačím. Možno by som sa mala o seba viac starať.

Možno by som mala schudnúť.

Prefarbiť si vlasy (obzerá sa za blondínami a ja som bruneta).

Byť viac vtipná (stále vyhľadáva spoločnosť kolegyne, s ktorou sa toľko nasmejú… a naozaj len to?).

Menej revať, on to totiž nemá rád…

Možno by som vlastne ja nemala byť JA. Ale veď je so mnou, musí ma predsa ľúbiť. Keď máme peknú chvíľu, dokáže byť taký nežný, milý a starostlivý… A potom, keď sa nepozerám, ide zodrať klávesnicu na pokeci. A tak si len poviem, že láska je komplikovaná, a idem vyskočiť z kože od žiarlivosti a strachu, že nájde blonďavejšiu, vtipnejšiu a lepšiu.

Hovby!

Vieš, kedy som sa zobudila ja? Prefackala ma až veta, že je vlastne dobré, že som neotehotnela, ale keby už hej, tak by sa na veľa postaral. To bola odpoveď na moje modlitby, na moju bolesť, keď to nevyšlo, na môj strach a hrôzu, že v živote nebudem matka, lebo to už trvá pridlho, a tak to predsa nemá byť. Ešte aj z toho som vinila seba. Čo som to za žena, keď nedokážem ani otehotnieť…

Drahá moja, každý má čas, keď ho chce mať. Každý dokáže čeliť problémom spolu s človekom, ktorého miluje, ak ho miluje. Každý človek dokáže odolať iným, ak chce. Žiadny človek nespôsobuje bolesť milovanému opakovane a nedajbože úmyselne, len aby si dokázal veľkosť svojho ega. Keď niekomu chýbaš, ozve sa, príde, vyhľadá ťa. Nevyhovorí sa na banality a málo času. Nevyvoláva slzy, ktorým sa potom obracia chrbtom.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nevyčítaj mi to, aká som...

Nezabudne na tvoje narodeniny a vyhľadáva príležitosti, ako ťa potešiť, pretože keď ťa vidí smiať, najradšej by vyskočil z kože od šťastia. Ak ťa miluje, miluje teba, tvoje telo, tvoje kilo-dve navyše, tvoj kockatý smiech, tvoj hlasný prejav, tvoje občas nemiestne vtipy, tvoje nemám si čo obliecť, tvoje počkaj ma päť minút natiahnuté na hodinu, tvoje je mi na nič, tvoj dlhý nos, tvoje malé oči, tvoje už ani neviem čo… Proste tvoje VŠETKO.

Pravda je, že mnoho mužov funguje v móde „vyhovuje mi“. Inak povedané „Hej, bejby, som super sexy sebec, poď a buď v nebi už len preto, že som si ťa všimol…“ Lenže to nemá s láskou nič spoločné.

Skús mu dať pocítiť, že ťa môže stratiť. Človek, ktorý miluje, bude bojovať, no a ten druhý, ten to nebude riešiť. Veď nájde ďalšiu, ktorá bude vyhovovať.

Lenže pozor. Nechá ťa odísť, ale nedovolí ti ísť ďalej. To je obľúbená disciplína každého sebca. Nemiluje ťa, ale potrebuje ťa. Potrebuje, aby si živila jeho ego, jeho žalúdok a prala ponožky. No a sproste povedané, potrebuje, aby si „podržala“, keď príde chuť. Bude ti zasahovať do života, bude sa pripomínať a živiť v tebe nádeje, že sa dá všetko do poriadku. Len aby si si nedajbože nenašla niekoho iného. Lebo to on je ten, ktorý ťa má. Vlastní. Ty si hračka, ktorú vyberá a odkladá na poličku, ako mu vyhovuje.

No tak žena, preber sa.

Vzchop sa. Nakopni sa. Hlavu hore a vykroč. Máš naviac. Zaslúžiš si viac! Život je len jeden a nie je bohvieako dlhý. Uvedom si, že niekde po svete behá zmätený človek, ktorý nevie nájsť svoje šťastie, lebo TO sedí poslušne na zadku pri hlupákovi, ktorý ani netuší, kto vlastne si.

Medzi mužom, ktorý ťa chce, a mužom, ktorý ťa miluje, je obrovský rozdiel. Tak si vyber, či budeš milovaná alebo chcená a používaná.

coverphoto: pickywallpapers.com, photo: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre