Už nikdy viac…Koľkokrát si si tie slová povedala? A koľkokrát si si dokázala, aká slabá je tvoja vôľa, v porovnaní s citmi, ktoré síce nosíš v sebe, no vôbec im nerozumieš? Porušiť svoje zásady, sľuby, ktoré sme si dali, je veľmi jednoduché… Hlavne ak je v stávke nádej, že sa čosi možno zmenilo. Že to, čo nás dokopalo k tomu, aby sme sa zaprisahali, že už viac tú ďalšiu šancu nedáme, možno zmizlo. Možno sa to napravilo, možno aj ten druhý za ten čas veľa vecí pochopil…

Lenže to slovíčko možno… Práve ono stojí za pozornosť. Vždy, keď ho vyslovíme, vždy, keď sa v našich myšlienkach objaví, znamená to len jedno. Že stále nemáme ani jeden jediný dôkaz, že by sa čosi skutočne obrátilo na inú stranu. 

unsplash.com

Možno znamená, že si to všetko len prajeme…

Možno znamená chcieť niečo, čo pravdepodobne stále neexistuje.
Možno nie je nič, o čo by sme sa mali skutočne opierať, nieto ešte meniť svoje rozhodnutia.
Možno v preklade značí, že stále dúfame v niečo, čoho deficit nám predtým už raz (alebo aj niekoľkokrát) ublížil.

Možno je to slovo, ktoré nás núti vracať sa  k tým, čo nás zranili. Pretože si stále nechceme priznať, že sme sa v niekom zmýlili…

A aké ľahké je takémuto „možno“ podľahnúť… 

Zvláštne, ako málo stačí, aby sme zabudli na všetko zlé a na každé jedno slovo, ktorým sme sa zaprisahali, že už nikdy viac. Jeden pohľad, jedna spomienka, jedna slabšia chvíľa a zrazu všetko, čo sa stalo predtým, zmizne. Zostane len túžba, neovládateľný pocit dať predsa len ďalšiu šancu.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Bežci za šťastím

Možno je to ďalšia skúška osudu, možno je to súčasť lekcie, ktorou si musíme prejsť. A možno len máme osamote pochopiť, že stojíme za viac ako za lásku, ktorú neustále musíme splácať vlastnými slzami. Možno sa len musíme zaťať a prečkať chvíle, kedy nás láska ťahá späť k niekomu, koho k nám ťahá len nuda. Možno sa v nás to rozhodnutie nadobro za niekým zavrieť dvere zrodí samo. A možno sa musíme popáliť viackrát, aby sme pochopili, že ak po niekom veľmi túžime, stále je to málo, ak má s nami on iné plány.

Autor: Mária N.

Coverphoto: Photo by iam_os on Unsplash

Facebook komentáre