Prešiel už nejaký ten čas a ty naňho stále myslíš, vždy si spomenieš na minulosť. Počuješ ho, cítiš ho?

Áno, poznám to… Veľmi dobre.

Prešiel rok odkedy sme sa rozlúčili, rozišli sa v dobrom, vybrali sa vlastnou cestou. Ty si však na tej ceste stretla niekoho, pri kom si si uvedomila, čo si stratila. Čoho si sa vzdala, len preto, že to už podľa teba nebolo ono. Pretože si ho chcela zmeniť.

Zmeniť. Presne to je kameň úrazu. Chcela si z neho muža dokonalého. Muža, ktorý splní všetko, čo ti na očiach vidí. Moja milá, dokonalý muž neexistuje! Ani ty nie si dokonalá, no preňho si bola. Kým to nevzdal. Pretože čokoľvek spravil, nevyhovel ti a videla si len to zlé, len to, čo sa ti nepáčilo. Chcela si mu dať všetko a to isté si očakávala od neho…

Odišla si.

Keď si videla, že nie je „dokonalý“ podľa tvojich snov, priznali ste si vzájomne, že takto ďalej nemôžete pokračovať. Odľahlo ti, padol ti kameň zo srdca? Bolo to preto, že si už nemusela vydávať námahu, nemusela sa stresovať, nemusela sa o niekoho starať. Pretože v tej chvíli si to tak cítila.

pinterest.com

Potom prišiel ON. Prišiel a snažil sa byť tvojim priateľom, podporiť ťa, tráviť s tebou čas. Ako kamarát. Ty si však tak túžila niekomu dať svoju lásku, že si sa zaľúbila. Teda, myslela si si, že si sa zaľúbila. Bol to však len ošiaľ toho, že ti chýbala spoločnosť. Niekto, s kým sa zasmeješ, niekto, kto ťa podporí a pomôže ti. Ale on nebol ten pravý a ani zďaleka nepredstavuje typ muža, ktorý sa k tebe hodí.

Prišlo ďalšie sklamanie? Z neho? Nie, to sklamanie prišlo, keď si si vďaka nemu uvedomila, že si nechala ísť muža, ktorý hoci nespĺňal každú drobnosť v tvojich predstavách, bol úžasný. Teraz spätne vidíš dokonalosti toho muža, s ktorým si prežila pekných pár rokov? Teraz sa ti vynárajú všetky spomienky a všetky tie drobnosti z lásky, ktorými sa snažil ukázať ti, že hoci ti nedokáže splniť všetky sny, miluje ťa a nechce ťa stratiť? Teraz si uvedomuješ, že bol tvojou najväčšou podporou, mužom, s ktorým si chcela stráviť zvyšok života? Žiaľ, tak to je. Tým, že si ho chcela zmeniť, chcela si z neho „dokonalého muža“ a prehliadala si drobnosti.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Rozhodol si sa

A on rezignoval.

Nemôžeš mu to zazlievať. Pre to, ako si sa správala, mal pocit, že ho nemiluješ takého, aký je. Ty by si sa cítila milovaná, ak by na Tebe niečo chcel zmeniť? Prečo by on mal bojovať, keď necítil tvoju lásku?

Kedy nastal okamih, že si chcela niečo iné? Prečo si toto všetko nevidela posledný rok, čo si s ním bola? Možno ste neboli na rovnakej vlnovej dĺžke. Život má zvláštne spôsoby, ako prídeš na to, čo chceš a čo nie.
Máš pocit, že ho chceš naspäť? Stále si myslíš, že by sa niečo zmenilo, že teraz by si si vážila každú chvíľku? Mala si ho milovať vtedy, nie teraz. Musíš sa pohnúť ďalej. Tak, ako to spravil on.

pinterest.com

Keby ťa stále miloval, cítil by to teraz rovnako ako ty. Ak by ste mali byť spolu, boli by ste a osud by vás znova spojil. Načo myslieť na niekoho, kto si na teba už ani nespomenie, kto je ŠŤASTNÝ bez TEBA? Načo sa utápať spomienkami a tým „čo by bolo, keby“. Minulosť už nezmeníš. Nezmeníš to, čo si cítila vtedy, keď si prehliadala jeho skutky. Čo bolo, bolo! Jediné, čo môžeš zmeniť, je prítomnosť a budúcnosť a hlavne poučiť sa z minulosti. Možno si sa správala zle, no nastal čas odpustiť sebe i jemu.

Zameraj sa už konečne na seba.

Prešiel veľmi dlhý čas na to, aby si sa pohla ďalej a začala nový život. Tak zatvor oči za minulosťou a otvor svoje srdce novým začiatkom. Možno všetko, čo ste spolu prežili a všetko, čo si si až teraz uvedomila, ťa má spraviť dokonalou ženou pre iného muža. Toho pravého. Stretneš niekoho, kto bude pri Tebe stáť v každej chvíli, podporí ťa, objíme ťa, vyčarí ti úsmev na perách a bude ťa milovať. Pretože si to zaslúžiš.

Dôveruj svojmu životu, ten vie, čo, ako a kedy načasovať. Len sa pohni vpred a bojuj za svoje srdce. To srdce bije len pre teba. Tak ho nesklam. Buď šťastná sama so sebou a hlavne vďačná za všetko, čo ti život dal. Či to bolo dobré alebo zlé. Zvládli to iné, zvládnem to ja a zvládneš to aj TY!

AUTOR: Veronika Vonyiková

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre