Odchádzam… Nechávam ťa tu, aj keď som si myslela, že toho nebudem nikdy schopná. Dnes už nemám síl, a preto musím ísť…

Pamätáš si na vaše začiatky? Keď ste bojovali spolu voči všetkému a všetkým, čo sa vám postavili do cesty?
Keď ti sľúbil, že bude po tvojom boku navždy a nikdy ťa nenechá samu?

Dnes, po pár rokoch, je to všetko presne naopak. Nestojí pri tebe.
Všetko, na čo by ste mali byť dvaja, musíš zvládnuť sama… už nemusíš.

Nikdy si vlastne nemusela, ale chcela si, lebo si verila, že keď váš spoločný život budeš budovať sama, tak on sa doň jedného dňa s nadšením vráti. Bola to však len tvoja naivná predstava.

Vieš, najsmutnejšie je byť vo vzťahu a pritom byť sama…

pinterest.com

Byť vo vzťahu, v ktorom si druhá strana ani neuvedomuje, že niečo nie je v poriadku.

Keď sa mu zdá normálne, že už mi nevyčaril úsmev na tvári mesiace, a otázku „ako sa máš,“ som nepočula, ani nepamätám. Najťažšie je byť vo vzťahu a aj tak byť sama.

Vo vzťahu, v ktorom už nič nevyčítaš, lebo si sa zmierila s tým, že si zaslúžiš iba to, čo máš. Nie je to však celkom pravda… zaslúžiš si viac… zaslúžiš si všetko, o čom snívaš, a zaslúžiš si niekoho, kto podporí každý jeden tvoj sen.

Všetko je navonok presne tak, ako má byť.

Chodíte spolu von, ale už sa nedržíte za ruky. Už ťa však neobjíme, aby ukázal, že k nemu patríš… lebo mu to pripadá samozrejmé. A ty si na to časom zvykneš. Že ťa berie ako samozrejmosť, a keď z času na čas niečo povieš, tak je to že vraj „len“ tvoja blbá nálada.

Teba to však ničí. Lebo ho miluješ a vieš, že aj on teba, lenže vaše predstavy o vzťahu sa tak veľmi líšia…. Vieš, že si je istý, že tam budeš, keď sa večer vráti z práce. Lenže ty nechceš, aby si tým bol istý.

Nechceš byť niekto, pre koho už viac ten druhý nie je ochotný bojovať…

pinterest.com

Myslím si, že najťažšie je opustiť niekoho, koho miluješ. S kým už máš niečo za sebou a ešte toľko vecí by ste mohli mať pred sebou. Ale to nie je ono…
Celý ten vzťah, ktorý vyzerá tak dokonalo, je to najťažšie divadlo, aké si kedy hrala. Lebo chceš byť šťastná, chceš byť s ním… Avšak on ti jednoducho nevie dať viac. A ty už nevládzeš bojovať sama.

Nevládzeš presviedčať samu seba, že to bude dobré, že toto je vzťah, aký chceš. Nemáš už vraj po rokoch čakať rovnakú iskru a už vôbec nemôžeš čakať, aby všetko bolo idylické. Tak ti to predsa musí stačiť…
Nie, nemusí.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Tí, čo najviac potrebujú lásku

Samozrejme, že žiadny vzťah nebude nikdy dokonalý, ale byť vo vzťahu, v ktorom sa cítiš menejcenná, je hlúposť. Prečo by si mala zostávať s niekým, koho miluješ, ale on ti svoju lásku už nevie alebo nechce preukázať? Nedokazuje ti ju tak ako „niekedy za starých čias?“ Ver mi, toto ťa pomaly, ale isto zabíja.

Vieš, že odchod bude bolieť. Nielen teba, ale aj jeho. Skús sa však zamyslieť nad tým, že mu vlastne dávaš niečo, čo nie je skutočné. Zostávaš vo vzťahu, v ktorom nikdy nebudeš šťastná.

Odchod je bolestivý. Odchod má byť bolestivý. Opustiť niečo, v čo si tak dlho verila a čo si tak veľmi chcela, chce neskutočnú odvahu. Prosím ťa, hlavne nečakaj. Keď už si na pokraji síl, choď preč.
Nestoj sama tam, kde by ste mali stáť dvaja.
Nebuď pri človeku, ktorý ťa síce „možno“ miluje, ale nevie ti dať toľko pozornosti, koľko potrebuješ. Odíď a počkaj na svoju ozajstnú spriaznenú dušu… Ona si ťa nájde.

Coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre