Milovať niekoho je krásny pocit… byť milovaný tým, koho milujeme, je ten najkrajší pocit na svete. To je niečo, čo mi bolo jasné hneď bez premýšľania. Avšak rozpoznať, keď niekto zneužíva to, že ho milujeme, mi jasné vôbec nebolo.
Možno som ani neverila, že je to možné…

Kým som to nevidela, kým som to nepočula z každého jedného slova, kým som to nezažila…

pinterest.com

Najhoršie na tomto všetkom býva väčšinou to, že si nechceme pripustiť realitu. Nechceme prestať obhajovať to, čo všetci naokolo vidia, to, čo v kútiku duše vieme aj my, to, čo by zničilo každý jeden vzťah… čiže aj ten náš. To je niečo, čoho sa tak bojíme, že si radšej zakrývame oči pred realitou. Radšej sa tvárime, že je všetko v poriadku a že sme šťastné.

Aj keď vieme, že nie sme. Aj keď podvedome vieme, že sa trýznime na úkor niekoho iného, niekoho, kto nám má byť najväčším šťastím a nie najväčším utrpením…

Až kým si niečo neuvedomíme, až kým toho nie je až príliš. Kým sa nám neotvoria oči a my neprídeme na to, že milovať neznamená ZNEUŽÍVAŤ.

Milovať neznamená byť niekomu slúžkou, neznamená to byť jeho rukami aj nohami, vždy keď sa to tomu druhému hodí. Láska nie je o tom robiť pre niekoho všetko a nedostávať za to nič.

Milovať neznamená niekoho využívať. Neznamená to ani niekoho meniť a robiť z toho druhého niečo, čo sa nám hodí. Neznamená to myslieť v prvom rade na seba, práve naopak. Neznamená to hádzať všetko na toho druhého. Milovať neznamená nechať ťa samu, keď to najviac potrebuješ.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dúfam, že občas o mne premýšľaš

A práve to je niečo, čo ti dnes chcem pripomenúť.

pinterest.com

Chcem ti pripomenúť, že máš svoj život a nemusíš sa ho kvôli niekomu vzdávať. Zaslúžiš si, aby sa aj o teba niekto staral, aby si sa aj ty mala na koho spoľahnúť, aby aj za teba občas niekto upratal, keď na to nemáš dosť síl…

Chcem ti pripomenúť, že tu nie si na to, aby si bola využívaná a potom odhodená s peknými slovami na rozlúčku…

Ty si zaslúžiš presne toľko lásky, koľko dávaš, a pokiaľ máš pocit, že to tak nie je… myslím, že vieš, čo je v tom prípade pre teba najlepšie.

Netvrdím, že je to jednoduché…

Lebo nie je. Nie je jednoduché všimnúť si, že už dávno to nie je o tom, že si navzájom obidvaja pomáhame. Nie je jednoduché uvedomiť si, že si to len ty, ktorá stále miluje. Nie je jednoduché prestať robiť maximum pre niekoho, o koho nechceme prísť.

Nič na tom nie je jednoduché. Ale to neznamená, že by si sa nedokázala z tohto kolobehu vymaniť. Máš na viac, máš na to chytiť svoje šťastie pevne do rúk a utiecť tam, kde bude iba rásť. Tam, kde budeš žiariť…

A presne to je to, prečo tu si. Preto, aby si bola skutočne šťastná a milovaná.

Coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre