Mám dať druhú šancu? Má to zmysel? Kedy sa oplatí opäť niekomu dôverovať? Toto sú otázky, ktoré nám kladiete veľmi často a my, nech sa akokoľvek snažíme, vám nedokážeme poradiť. Nie je totiž výnimkou, že ľuďom, ktorí by si našu šancu zaslúžili, ju nedáme, a tým, ktorí ich už toľko premrhali, ich dávame opakovane. Niekedy je naozaj ťažké vycítiť, kedy je druhá šanca správnym krokom. Je to balans na tenkej hrane dôvery, ktorý sa nie vždy môže vyplatiť.

Najčastejšie však nedávame druhú šancu preto, že by sme tomu človeku verili. Ale z dôvodu, že si nechceme priznať pravdu, ktorá nás kdesi za rohom aj tak čaká. Druhá šanca musí byť podčiarknutá úprimnosťou a láskou k sebe samému. Inak nám totiž hrozí, že sa opäť ocitneme tam, odkiaľ sme sa snažili dostať von.

Dnes sme si pre vás pripravili citáty, ktoré sa venujú práve týmto otázkam… Kedy sa oplatí dať druhú šancu a kedy by sme mali skôr vykročiť vpred, dôverujúc sami sebe a svojmu srdcu? Veríme, že v nich nájdete odpovede na otázky, ktoré vás už dlho trápia.

Ľútosť nie je znak toho, že sa človek zmenil. Sľuby o tom, ako sa nič z toho viac nestane, ešte nie sú dôvodom dávať druhé šance. Sú ospravedlnenia, ktoré musíme počúvať srdcom, ktoré je k sebe úprimné. Nie srdcom, čo túži po láske, bojí sa samoty a prehliada ďalšie varovné signály len preto, aby sa necítilo osamelo.

Druhá šanca je odpustenie. Je to vykročenie z minulosti, ktorá zostáva ďaleko za nami. Je to príležitosť, ktorú musíme využiť, inak sa staré rany opäť otvoria. Dať druhú šancu, to je proces, ktorý si žiada zmenu, na akú nie je pripravený každý z nás.

Ak sa rozhodneš dať druhú šancu, buď k sebe úprimná. Niektoré z nich sú totiž štvrté, piate, šieste v poradí… To len my sme už vlastné sklamania prestali počítať, pretože sa bojíme priznať si, že toto nie je láska, po akej sme vždy túžili.

Nikdy nedávaj také druhé šance, ktorými zradíš samu seba.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nehľadajme v druhých to, čo nám chýba

Sú chyby, ktoré urobíme nedopatrením. A potom sú také, ktoré sú dôsledkom nášho charakteru, našej minulosti, nášho pohľadu na lásku. Rozdiel medzi nimi je taký, že zatiaľ čo tie prvé si zaslúžia druhú šancu, v druhom prípade si naše srdce zaslúži nový začiatok.

Občas je lepšie popracovať na odpustení ako na tom, aby sme dokázali poskytnúť druhú šancu. Niektoré vzťahy chcú čas. A nikdy nie je dobré, ak sa snažíme milovať láskou, na ktorej pozadí sú naše slzy.

Každý si zaslúži druhú šancu. No občas nie od osoby, ktorej ublížil. Zaslúži si ju od seba, od iného človeka, od života a lásky samotnej.

Našou najväčšou chybou je, že druhú šancu nedávame TOMU človeku. Ale sebe, nášmu srdcu, ktoré potrebuje nádej, láske, ktorej sa nevieme vzdať.

Život je príliš krátky, šťastie príliš krehké a zväčša ho nájdeme na miestach, ktoré sa rozhodneme preskúmať ako posledné… Mysli a na to, prosím, vždy, keď sa opäť rozhodneš dať niekomu druhú šancu.

Ak chceme dať niekomu druhú šancu, musíme si byť istí, že dokážeme rozpoznať lásku, v ktorej ten druhý pochybil, od falošnej hry, v ktorej žiadna láska nie je.

Každý máme dobré i zlé vlastnosti. Nik z nás nie je dokonalý a všetci občas pochybíme. No je rozdiel medzi chybami, ktorými sme zranili aj seba, a tými, pri ktorých máme pocit, že ten druhý len zveličuje.

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre