Hovorí sa, že za každým úspešným mužom stojí žena a že za každou úspešnou ženou stojí ona sama. Neviem prečo, ale zdá sa mi, že na tom nejaká pravda bude… Jednoducho si myslím, že žena – a hlavne tá zlomená, ktorej bolo ublížené, je oveľa silnejšia ako ktorýkoľvek chlap. A nehovorím to preto, že som žena… Áno, žena je silná, lenže to neznamená, že zvládne všetko. To neznamená, že ju nikdy nestratíš. Stratíš.

Ženu stratíš vtedy, keď si začneš myslieť, že ona ti odpustí všetko. Keď si povieš, že ona je predsa tá, ktorá po každej hádke príde. Lebo áno, ona sa nerada háda, ale ver mi, že raz sa stane, že jej to začne byť jedno, že sa unaví a jednoducho po tej hádke nepríde. A vtedy už bude neskoro.

pinterest.com

Stratíš ju, keď si prestaneš všímať všetko to dobré, čo v sebe má…

Keď to začneš brať ako samozrejmosť a zrazu si začneš všímať iba jej nedostatky a budeš jej stále vyčítať iba to zlé, ale nedočká sa od teba pochvaly. Stratíš ju, lebo ona bude vedieť, že nie je dokonalá, a všetko to zlé, čo jej budeš vyčítať, má naozaj v sebe. Ale bude takisto vedieť, že je v nej aj to dobré a že niekto iný to bude vedieť oceniť.

Stratíš ju, keď si prestaneš všímať maličkosti. Keď už ti nebude záležať na tom, aby ste zaspávali v objatí. Keď už ti bude jedno, že spolu vôbec nezaspávate. Keď jej prestaneš posielať správy hneď po prebudení. Pomaly, ale isto ju začneš strácať, keď ju začneš brať ako samozrejmosť. Keď si budeš istý, že sa vždy všetko vyrieši samo alebo to vyriešia tvoje prázdne sľuby a ona tu bude navždy.

Lenže ona nebude…

Stratíš ju, keď si uvedomí, že cíti zase takú istú bolesť, akú cítila predtým. Lebo ona to už nechce prežívať odznova. Stratíš ju, keď o ňu prestaneš bojovať a zabudneš pritom, že ona by za teba dala aj to posledné. Lebo je taká. Keď miluje, tak miluje tak veľmi, že jej to občas aj ubližuje. 

pinterest.com

Začneš ju strácať, keď ju prvýkrát rozplačeš. Keď bude sedieť sama na posteli, pozerať sa na seba v zrkadle a s plačom sa bude pýtať prečo práve ona? Prečo práve vy a či ešte stále nebolo dosť bolesti? Vieš, hovorí sa, že Boh ráta každú jednu slzu ženy. Možno nie si veriaci…. Ale nemusí to byť Boh… Žena si ich raz dva zráta aj sama a veľmi rýchlo usúdi, že už bolo dosť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Posledná bodka a začíname

Stratíš ju presne vtedy, keď si budeš istý, že už je tvoja navždy a ty už pre to nemusíš spraviť nič….

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre