Naozaj stretávame iba idiotov, alebo sa len s ľuďmi nevieme naladiť na jednu vlnu? 

To je otázka, ktorú si každý z nás minimálne raz za život položí. Komunikácia s ľuďmi je ťažká. Práca s ľuďmi je ťažká… Zákazníci, kolegovia, priatelia, no i rodina – to všetko sú ľudia, s ktorými musíme vychádzať v čo najlepšej možnej miere, no nie vždy sa nám to podarí. A kniha Obklopený idiotmi je práve o tom – ako sa z ľudí nezblázniť, no lepšie ich pochopiť.

Názov knihy môže v človeku vyvolať veľa predsudkov alebo mylných domnienok, avšak titul už na prvých stranách nabáda čitateľa k tomu, aby zmenil optiku na všetkých ľudí, ktorých stretne. Takže v skratke – nie sú to idioti, iba ľudia, ktorí volia iné komunikačné prostriedky ako my.

„Ľudia nie sú excelovské tabuľky. Nie všetko sa dá matematicky vyrátať. Sme priveľmi komplikovaní. Dokonca aj fungovanie bábätiek je zložitejšie než čokoľvek, čo by sa dalo opísať v knihe. Ak však pochopíme základy medziľudskej komunikácie, najokatejším chybám sa dá vyhnúť.“

Vydavateľstvo Motýľ

O čo v knihe ide?

Celá „veda“ spočíva v tom, že autor rozdeľuje ľudí na 4 skupiny, ktoré dôkladne charakterizuje a poukazuje na nástrahy týchto štyroch typov osobností. Na jeho vlastných skúsenostiach demonštruje, ako sa s modrým, žltým, červeným alebo zeleným typom človeka pracuje, komunikuje či spolunažíva. V týchto častiach si čitateľ dozaista spomenie aj na vlastné zážitky, v ktorých sa s niekým jednoducho nedohodol a stretnutie bolo zakončené hnevom či pocitom, že všetci ľudia sú na hlavu.

Kapitolu za kapitolou autor stavia na poznatkoch, s ktorými čitateľa oboznámil predtým, a postupne sa typom osobností venuje ďalej. Odpovedá aj na otázky, čo si od ktorého človeka nebrať osobne, ako si vysvetliť konkrétne konanie či spôsob, akým niekto rozhovor s nami vedie. 

Výsledkom jeho rozprávania je obrovská úľava, ktorá opantá dušu čitateľa, pretože pochopí, že mnohé konflikty neboli nikoho vinou – proste sa stretli dva rôzne typy osôb, ktoré preferujú iný spôsob komunikácie.

Poznatky z knihy zostávajú v mysli veľmi dlho, čo čitateľa neustále pobáda, aby analyzoval všetky stretnutia, ktoré mu život prinesie. Po prečítaní knihy človek k druhým ľudom pristupuje omnoho individuálnejšie a podvedome si všíma aj také signály, ktoré predtým prehliadal. Titul Obklopený idiotmi teda hodnotím ako veľmi vydarený – či už témou, jej spracovaním, jazykom, alebo výborným prekladom.

„Prečítať knihu je jeden z krokov a ja som ozaj rád, že ste si vzali do rúk práve túto. Skvelo vás nakopne do ďalšieho procesu.“

Ako sa kniha číta?

Stránky sa pod prstami míňajú veľmi rýchlo, pretože ich obsah je napísaný veľmi zrozumiteľným jazykom. Aj napriek množstvu informácií, ktoré tu čitateľ nájde, sa po niekoľkých kapitolách necíti vyčerpaný a má chuť zdolávať text ďalej.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Manipulátor alebo o tom, ako som uverila, že nestojím za nič...

Prečo knihu odporúčame?

Pretože komplikovanú vec, akou je medziľudská komunikácia, rozoberá veľmi jednoduchým, no zároveň detailným spôsobom. Takisto má knižka Obklopený idiotmi aj širokú cieľovú skupinu, hoci by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že je určená len pre ľudí, ktorí sa pohybujú v biznise a musia čeliť požiadavkám, prípadne ich zadávať širokej mase.

V skutočnosti je však kniha vhodná pre nás všetkých, napríklad:

– ak aj v malom kolektíve narážate na vzťahové alebo komunikačné problémy,
– ak ste rodič, ktorému občas tečú nervy,
– ak v niektorých vzťahoch často nemáte jasno,
– ak sa vás skutky alebo slová druhých často dotknú, prípadne si konanie iných ľudí neviete správne vysvetliť,
– ak sa vám zdá, že s partnerom vidíte mnohé skutočnosti odlišne.

Knihu Obklopený idiotmi kúpite TU alebo v každom dobrom kníhkupectve.

Facebook komentáre