Občas sme svojím najväčším nepriateľom my sami… 

Každý z nás sa minimálne raz za život ocitne v období, v ktorom od seba odháňa šťastie. Nič sa nám nechce, málo si veríme, držíme sa tých nesprávnych ľudí, živíme v sebe zbytočný strach, špárame sa v minulosti, chceme zmenu, ale nechceme pre to nič urobiť, pretože súčasný stav nám tak trochu vyhovuje – nenúti nás k ničomu, len k prežívaniu zo dňa na deň… A presne o tom je kniha Nenič si život vlastnou hlavou.

obálka titulu Nenič si život

Čo v knihe nájdete?

Autor postupne poukazuje na momenty, udalosti a zvyky, ktorými sami sebe komplikujeme život. Bizarné je, že ak sa do knihy začíta osoba, ktorá si myslí, že je na správnej ceste, minimálne v jednej kapitole nájde dôkaz, že sa deje opak. Autor veľmi trefne zobrazuje množstvo trpkých situácií, ktoré zažívame všetci, avšak vplyvom toho, ako sme si na ne zvykli, ich prestávame registrovať.

Jednotlivé kapitoly sa venujú témam ako prokrastinácia, prispôsobenie sa zmenám, pohľadu na minulosť/budúcnosť, fungovanie nášho podvedomia, ktoré nám často strpčuje život. Veľmi zaujímavé sú aj vzťahové záležitosti, ktoré sa v našich životoch cyklicky opakujú a strpčujú nám každodenné bytie.

Špecifický spôsob, akým sa autor prihovára k čitateľovi, spôsobuje, že sa človek ku knihe rýchlejšie pripúta. Z čítania sa vďaka tomu stáva veľmi osobný zážitok, ktorý preniká hlboko pod kožu.

„Presne to je podľa nás život – túžba po novom, závislosť od známeho.“

Prečo knihu odporúčame? 

  • Venuje sa životným problémom, s ktorými sa potýkame všetci, a autor ich dokáže veľmi jednoducho pomenovať a poukázať na ich príčinu, dôsledky a nástrahy.
  • Poskytuje nový, svieži, no pritom tak banálny pohľad na šťastie.
  • Kniha je priama a vyhýba sa patetizmu.
  • Ide o ľahké, no hodnotné čítanie.
  • Autor problémy nielen pomenuje, ale aj ponúka ich riešenia.

„Ľudia sa vedia oveľa viac pohrúžiť do cesty vedúcej k cieľu, než do dosiahnutia cieľa. Nebudem ani rozvíjať ten hororový scenár, ktorý by nastal, keby ste museli trvalo žiť svoj život po tom, čo dosiahnete svoje túžby.“

Pre koho je kniha určená?

  • Pre ľudí, ktorí si potrebujú upratať v hlave a prísť na koreň svojich problémov.
  • Pre mužov aj pre ženy, ktorí sa potácajú vo vzťahoch, čo ich len vyčerpávajú.
  • Pre mladších aj zrelých čitateľov.
  • Pre všetkých, ktorým sa v živote opakujú nepríjemné situácie.

Knihu kúpite v každom dobrom kníhkupectve alebo na online eshope martinus.sk

Facebook komentáre