To, že láska bolí, že je komplikovaná a často i strastiplná, sme všetci počuli už veľakrát. Každý z nás sa minimálne raz v láske popálil, pocítil, aké to je, keď bol zamilovaný do nesprávnej osoby. Nesprávnej pre neho či pre ňu…

A práve o to ide.

O to, že láska by bolieť nemala. Pretože ak bolí – neúnosne a až tak, že bolesť presahuje všetko pekné, čo nám dáva, je potrebné byť k sebe úprimný a vzdať sa tej ilúzie, ktorú sme si v hlave vyskladali.

pinterest.com

Nevravím, že vždy všetko musí byť ružové. Už dávno viem, že láska si žiada aj obetu a to, aby sme sem-tam prehltli svoje vlastné slzy a prijali ospravedlnenie od niekoho, na kom nám skutočne záleží. Aj ten, koho milujeme a kto rovnako miluje nás, nás občas dokáže zraniť. Ale s tým však treba počítať.

Inou kapitolou je to, ak láska bolí neustále…

Ak sa nechávame zraňovať, no napriek tomu sa snažíme ďalej a nevzdávame sa, hoci všetci a všetko navôkol nás od tej vytrvalosti odhovárajú. No my sa nechceme zmieriť s tým, že láska bolí, pretože… ju dávame nesprávnej osobe.

Sama vieš, že to nemá zmysel, no nechceš to povedať nahlas. Túto myšlienku zo svojej mysle odháňaš, len čo sa tam vyskytne. Vieš aj to, že ubližuješ sama sebe, no stále nemáš silu, aby si s tým skončila.

Cítiš, že ťa táto láska umára a že namiesto toho, aby ti poskytovala bezpečie, ti dáva len bezsenné noci. Uvedomuješ si, že niekde je chyba. Pravdepodobne v tom, že najkrajší cit, aký na tomto svete existuje, venuješ osobe, ktorá… si ho od teba nezaslúži. Láska totiž bolí len vtedy, ak ju dávaš nesprávnej osobe.

pinterest.com

Najťažšie na tom celom je priznať si, že táto osoba je pre nás nesprávna, hoci ju milujeme. No s tým ide ruka v ruke i zistenie, že je správnou osobou pre niekoho iného. A tento fakt trhá naše srdce na márne kúsky, pretože odmietame akceptovať, že aj napriek našej úpornej snahe to nám nevychádza, a pritom…

Môže prísť niekto, komu to vyjde aj bez snahy a bolesti. Niekto, kto bude s niekým, koho my milujeme celým srdcom, a tak získa to, po čom my tak veľmi túžime.

Hlavou sa však múr preraziť nedá…

Nikdy si nevynútiš lásku od nikoho, kto ti ju nechce dať. Nikdy nebudeš šťastná s niekým, kto ťa nechce urobiť šťastnou. A rovnako aj nikdy láska, ktorá bolí, nebude venovaná tomu správnemu človeku.

Niekedy musíme v živote urobiť rozhodnutia, ktoré naše srdce roztrhnú na dve polovice. Ale je to to najlepšie, čo v danú chvíľu môžeme spraviť. Nebáť sa bolesti, ktorú očakávame, pretože o chvíľu bude vystriedaná obrovskou úľavou. Zistíme totiž, že sme natoľko silní, aby sme túto životnú kapitolu konečne uzavreli…

Coverphoto: Photo by Thought Catalog on Unsplash

Facebook komentáre