Hovorí sa, že domov nie je byt alebo dom… A že domov sú ľudia. Najprv rodina a potom časom – keď nájdeš, koho si celý život hľadala, sa domovom stane on. Jeho náruč, jeho láska. Vieš, láska už dávno nie je o tom, čo nás majú naučiť romantické filmy. Nikto za tebou nepobeží na stanicu alebo letisko, keď sa rozhodneš odísť, a nepožiada ťa o ruku pred davom ľudí…

Nikto ti nebude nosiť kvety každý deň a kupovať tie najdrahšie šperky. Nikto ťa nebude naháňať a dokazovať ti svoju lásku. Aj keby to urobil, bolo by to zbytočné. Nie je to láska, pokiaľ máš pocit, že musíš skúsiť nájsť niečo lepšie.
Práve naopak, láska je pokoj. Pocit, že nikam nemusíš chodiť a hľadať to „niečo“.

pinterest.com

Lebo to niečo je on po tvojom boku…

Keď stretneš svoju spriaznenú dušu, zrazu to všetko zapadne do seba. Všetky tie otázky zrazu dostanú odpoveď. Všetky tie preplakané noci dostanú význam.

Garantujem ti, že aj keď si na lásku na celý život nikdy neverila, tak raz začneš. Ja osobne som si nikdy nevedela predstaviť, že s niekým budem celý život. Nevedela som si predstaviť, že by na tomto svete existoval človek, s ktorým by som chcela byť dobrovoľne tak dlhý čas. Zdalo sa mi to nereálne, veď niekedy som nevedela vydržať ani sama so sebou.

Ono to však zrazu prišlo…

Nejako som sa nad tým ani nemusela zamýšľať. Zrazu tu bol a ja som vedela, že on je ten posledný. Ten, po ktorom už nepríde nikto, lebo on zostane na celý život.

Vedela som, že jeho náruč je ten domov, v ktorom chcem žiť až do úplného konca. Je to zrazu všetko také automatické. Veci, ktoré robili zaľúbené páry a ja som nikdy nechápala, ako ich môžu, preboha, robiť. Ako môžu byť toľko spolu a nenudiť sa? Ako môžu byť spolu tak dlho a nemať nutkanie to skúsiť aj s niekým iným?

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Občas je najťažšie stratiť to, čo mohlo byť...

Ako ľudia vedia, že je to ten pravý? A ako je možné, že sa neboja prispôsobiť svoj život niekomu inému a veriť, že je to naozaj na celý život?

pinterest.com

Láska totiž vyžaduje aj obety…

Neverte niekomu, kto povie, že nie. Vzťah sa nestane dokonalým len tak. Ani ten najharmonickejší vzťah by taký nebol, keby obe strany nepriniesli obety, a keby sa nesnažili každý deň ako v ten prvý.

Ja vlastne odpoveď nepoznám dodnes. Netuším, ako to všetko príde, ale ono to ide samo. Možno si na tom rovnako, ako som bola ja. Možno máš tiež obavy, že nebudeš vedieť byť s niekým dlhodobo.

Ver mi, že keď príde „ON“, tak to všetko pôjde mimo teba. Nebudeš musieť robiť nič, iba byť a užívať si to. Zrazu slovné spojenie „na celý život“ začne dávať úplne iný význam.

Zrazu sa ti to nebude zdať ako niečo nereálne. Bude to tak prirodzené…

Ani sa nenazdáš a ten človek sa stane neoddeliteľnou súčasťou tvojho života. Možno budete spolu len pár mesiacov, no tebe sa bude zdať, že si ho istým spôsobom poznala celý život.

Láska je krásna vec, dokáže však človeka úplne zaslepiť. Prosím ťa, ani v tej najväčšej zamilovanosti nikdy nezabúdaj milovať v prvom rade seba. Nikdy nezabudni žiť aj svoj vlastný život a mať vlastné názory. Vždy si nájdi čas byť chvíľu iba sama so sebou.

Prosím, nikdy nestrať seba kvôli niekomu inému…

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre