Nebojím sa lásky, to by bolo pohŕdajúce. Dávam si pozor, komu venujem moju lásku, lebo sklamaniami sme si prešli všetky. Neverím klamárom, nepohŕdam pyšnými, neverím neverníkom, nesťažujem sa tomu, koho to nezaujíma, nemárnim čas s tými, čo na mňa čas nemajú. Prešla som si sklamaniami ako každý a svoju lásku venujem chlapovi, ktorý o ňu naozaj bude stáť. Nebudem sa musieť o ňu prosiť a bude mi opätovaná najkrajšie – tak ako aj tá moja.

Možno som zasnívaný rojko a očakávam romantický vzťah založený na detailoch, ale myslím, že naša budúca terajšia láska by nás mala poznať, čo od neho vyžadujeme, prečo sme, akí sme, poznať nás najlepšie zo všetkých. 

pinterest.com

Všetky vzťahy mi prídu rýchle, ale nie je to tak myslené, ako si to možno vy predstavujete… 

Rýchly je celý svet, život, čo si teraz neuvedomujeme. Ale čas je rýchly, plynie rýchlo, všetko okolo nás a takisto prebiehajú rýchlo aj vzťahy. Kam sa ponáhľame? Tlačí nás niečo? Tlačí nás predsa len čas a bojíme sa, že sme starí alebo že rýchlo starneme? 

Na tieto otázky si môžete odpovedať sami, ale mojou odpoveďou je, že my sami si vytvárame ilúziu, že všetko plynie rýchlo a do všetkého sa zbrklo hrnieme. Som ten typ, ktorý verí, že na dobré sa čaká,  som taktiež ten typ, že verím na druhé šance, verím, že niečo sa deje pre niečo a verím v lásku na prvý pohľad, ale predsa sa musíte spoznať. 

Ľudia bezhlavo vstúpia do vzťahu s človekom, ktorého nepoznajú. Spoznávanie je najkrajšie zaľúbenie. Ako sa človek dokáže zamilovať do osoby za dva týždne a myslieť si, že človeka pozná? Samozrejme, že človeka spoznávame aj počas vzťahu, ale treba porozmýšľať, aj s kým ideme do vzťahu. 

pinterest.com

Láska je zaujímavá, čarovná chémia, ktorú niektorí ľudia berú na ľahkú váhu… 

Chcem lásku, ktorá bude vedieť, čo raňajkujem, prečo nemám rada oranžovú farbu, chcem lásku, ktorá sa ma nebude pýtať, čo si dám v pizzerii, lebo bude vedieť, že vždy sa rozhodnem pre najpálivejšiu pizzu. Chcem lásku, ktorá bude vedieť, že pre mňa je najdôležitejšou hodnotou úprimnosť a že keď ma oklame viackrát, nezasiahne to len moju dôveru, ale aj nádej na druhé šance, ktoré, verím, že sú potrebné. Veď predsa by ich potom niekto nevymyslel… 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nezlomil ma koniec

Chcem, aby vedel, že na sviatok ma poteší kniha od Ericha Maria Remarqua, lebo je to môj najobľúbenejší autor, a že knihy mám v poličke zoradené od najstarších po najnovšie. Mal by vedieť, že som romantička a navonok sa tvárim, že o to príliš nestojím. Chcem, aby vedel, že môžem vidieť Pýchu a predsudok aj tisíckrát a stále to bude pre mňa najkrajší film. 

Ženy, zamyslite sa… 

Poznajú vás chlapi dostatočne na to, aby poznali takéto detaily, aby vlastne poznali vás, vašu osobnosť a vaše najtajnejšie túžby? Láska nie je jednoduchá, nikdy nebola, nerobme to chlapom ľahké, nehrňme sa do vzťahu po krátkej dobe, keď vlastne ani nevieme, s kým sa do vzťahu hrnieme. 

Lásku si netreba zaslúžiť, všetci sme hodní lásky. Neplytvajme tak krásnym citom pre naše potešenie, ktoré nás v skutočnosti nerobí šťastnými. Láska je dôležitá pre nás všetkých, skutočná láska. A naopak, keď však máme lásku láskavú, držme sa jej, lebo je to najkrajší cit v živote človeka. 

Autor: A.L.

Coverphoto: Photo by Chermiti Mohamed on Unsplash

Facebook komentáre