Práve ste sa pohádali. On začal „rýpať”, ty si najskôr vybuchla, no neskôr si mávla rukou a začala ho ignorovať, pretože nemáš chuť a energiu rozčuľovať sa. Nemáš chuť riešiť nič. Hlavne nie to, čo sa deje na dennej báze.
Neustále obviňovanie, hľadanie chýb a zámienok, prečo sa pohádať…

Láska niekedy nestačí. Nie je to len fráza. Je to fakt. A ty si už unavená. Unavená z hádok, z nedorozumení, z nedostatku rozhovorov, z vás.
Prečo sa ľudia, ktorí sa kedysi tak veľmi milovali, zrazu ocitnú na opačnej strane a nemajú si čo povedať? Určite majú na tom obaja svoj podiel. No má vôbec zmysel zachraňovať niečo len preto, že k sebe stále niečo cítite? Alebo sa len bojíte, že budete sami? 

unsplash.com

Nie je to už len tým, že ste si zvykli jeden na druhého? 

Poznáte navzájom vaše rodiny, priateľov, máte spoločný majetok, vychovávate spolu deti, máte spoločnú minulosť, ale… Čo tá prítomnosť? Cítite sa šťastne ako na začiatku? Smejete sa? Rozprávate sa? Ste si navzájom oporou? Alebo ten druhý hľadá neustály dôvod na hádky?

Nie ste jediní. Je nás skutočne veľa. Občas sa cítime osamelo, i keď vieme, že vedľa nás niekto leží. Zrazu je všetko inak. On pokojne zaspí, zatiaľ čo ty premýšľaš, čo bude ďalej. A spánok? Ide to vôbec?

Ráno sa zobudí a považuje všetko za vyriešené…

Začne sa ti prihovárať a dávať veci do poriadku. Na chvíľu. Ako vždy. Pár hodín, možno aj pár dní, je to fajn, no potom sa scenár znova opakuje. Stalo sa ti niekedy, že si mu o niečom s vášňou rozprávala a on na to ani nereagoval a začal hovoriť o niečom inom, o sebe alebo ťa ani nepočúval? 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dúfam, že každá z nás včas pochopí, že len láska niekedy nestačí

Ako si sa cítila prvýkrát, keď sa to stalo? Ako si sa cítila druhý, tretí či štvrtýkrát? Nepomohlo ani opätovné dohováranie, prosby o pozornosť a hlboký zmysluplný rozhovor. Je toto správne? Skutočne by si mala prosiť o mužovu pozornosť a záujem o tvoje vnútorné potreby? Často však myslí len na tú jeho fyzickú potrebu, však?

unsplash.com

Pozeráš sa na spiace telo, ktoré bolo kedysi tvojou oporou…

Po líci ti steká slza a ty nevieš, čo sa stalo. Vieš len to, že si na dne svojich síl, vyčerpaná a nešťastná. Vo svojom vnútri cítiš, že to z dlhodobého hľadiska nemá budúcnosť. Ty o tom ale nechceš ani len premýšľať, pretože ho ľúbiš. No… Prečo? 

Iste, vraví sa, že ľúbiť máš bez dôvodu, no povedzme si úprimne, ten dôvod naozaj potrebuješ. Potrebuješ mať muža, ktorý ťa vypočuje kedykoľvek bez toho, aby ti skákal do reči, ktorý sa o teba bude skutočne zaujímať a nebude hľadieť len na svoje potreby, ktorý nebude za všetko viniť teba, lebo „to ty si sa urazila”, ktorý sa bude vedieť úprimne ospravedlniť za niečo, čo naozaj pokazil, ktorý bude empatický, ktorý ťa rozosmeje, no nebude sa smiať z teba, pri ktorom budeš mať stopercentnú istotu, že je to muž, s ktorým si vieš predstaviť žiť po zvyšok života.

Tých dôvodov, ktoré by si mala mať na to, aby si nielen ľúbila, ale aj ostala, je nespočetne veľa. Ak si však aspoň pri dvoch príkladoch začala nesúhlasne krútiť hlavou, v tom prípade je niečo zle.

Coverphoto: Photo by Andrik Langfield on Unsplash

Facebook komentáre