Zistila som, ako si vystačím sama. Zistila som, že na lásku mi stačí samota a štipka úsmevu. Zistila som, že to nie je o ľuďoch, ale len o vás. Ak ľúbite bezpodmienečne seba a svet okolo, láska si vás nájde sama. Znie to ako klišé. Ak by mi toto niekto nedávno povedal, len by som sa zasmiala a krútila hlavou. Dnes je to moja realita. Dnes sa to snažím aplikovať do môjho skromného života plného lásky. 

Tento týždeň bol neuveriteľný. A to jediné, čo som sa rozhodla zmeniť, bola láska. Rozhodla som sa vstať a myslieť pozitívne, aj keď som na to nemala dôvod. Len som sa snažila svoje srdce a hlavu upokojovať slovami, ako viem, že všetko bude v poriadku, ako láska existuje, ako úsmev je najviac a ako len dobro môže pritiahnuť dobro. Ako úsmev prináša úsmev. A zafungovalo to. Zvláštne. 

unsplash.com

Žiarim… 

Nemám najmenší, a pritom mám najväčší dôvod žiariť láskou a radosťou. Zrazu sa veci dejú inak. Zrazu si ma láska nachádza sama. Ty tu nie si. Ty si odišiel. Ty sa nevraciaš, ty si ma tu nechal samu a v tom tichu, v tej samote, kedy moje slzy spolu s plytkým dychom robili tú najbolestivejšiu hudbu, ktorú som počúvala, som si uvedomila, že ja takto žiť nechcem. Nepotrebujem teba, aby som bola šťastná, nepotrebujem niekoho, kto mi aspoň neukáže štipku záujmu, nepotrebujem niekoho, kto nepotrebuje mňa. 

Klamala by som, ak by som povedala, že na teba nemyslím. Myslím, ale naučila som sa nepotrebovať ťa, nechcieť ťa, nehľadať ťa. Dávať ti lásku, a nič za ňu nechcieť. Lebo láska je najviac. Poslať všetku lásku, ktorú mám všetkým. Viem, cítim to, že sa mi vráti, už sa mi vracia. Zrazu cudzí ľudia sú na mňa milší, usmievajú sa tak ako ja, bez dôvodu. Púšťajú ma pri pokladniach, oslovujú ma v autobuse, chcú sa so mnou rozprávať, chcú sa so mnou smiať, chcú ma len pozdraviť, osloviť. 

Dobro priťahuje dobro… 

Nie som naivná, som len dobrá. Som človek, ktorý otvoril srdce svetu bez žiadania čohokoľvek späť. A v sekunde, keď si prestanete pýtať, tak v sekunde sa začnú diať tie najkrajšie veci. 

Môj príbeh nie je o tom, ako ON sa ozval. Nie, neozval sa. On sa nevrátil, on sa nevráti, on tu pravdepodobne ani nebol. Nie je tu nik, som tu len ja. Je tu len moja láska. Učím sa, ako ľúbiť. Vždy som chcela byť človekom, čo zosobňuje lásku. Čo žiari láskou, chcem byť človekom, čo dá tomuto svetu lásku a bude takou veľkou láskou, že si naplní svoje srdce a srdcia všetkých naokolo. A viem, že ak som toto dokázala ja, dokážeš to aj ty.

unsplash.com

Ver mi…

Bola som a aj som veľmi zbabelá. Bojím sa, čo si ľudia pomyslia, bojím sa, čo sa stane, ak urobím toto či tamto. Som tak trochu bojko a rojko. Ale na jeden moment som skúsila vyjsť z mojej zóny pokoja a zistila som, že to nie je až také zlé. Že vlastne všetci sa bojíme. Môj prvý krok bolo usmievať sa na ulici, tancovať, spievať si. To dievča, čo sa tak divne trasie, chodí a usmieva sa na ulici, čo si videl, som pravdepodobne ja. Stále sa stretávam s divnými pohľadmi, ale mňa to napĺňa. 

Ja som spokojná. A len na tom záleží. Nezáleží mi, čo si myslia oni, pokiaľ mne to dá to, čo ONI nemajú. Radosť. A v momente, kedy som opustila svoju zónu strachu, som zistila, že sa do nej už nikdy nechcem vrátiť, lebo mimo nej som šťastnejšia, veselšia, toto je moje ja.

Prosím ťa…

Rob to, čo ťa robí šťastnou, šťastným. Na konci dňa nikoho nebude zaujímať, či si na ulici tancoval, spieval či len kráčal. Na konci dňa si na teba nik ani len nespomenie. A možno áno. Možno pre niekoho budeš motiváciou, možno by aj on chcel mať toľko odvahy, nič neriešiť. Možno budeš len ten blázon, čo buď bol pod vplyvom, alebo si len jednoducho blázon. Ale blázon, čo zanechal nejakú v niekom stopu. 

unsplash.com

Nevidím nič zlé na tom užívať si život. Tešiť sa z neho, ako sa TEBE páči. Ľúbiť svet a nepýtať nič. Láska si ťa nájde. Len, prosím ťa, skús z akéhokoľvek momentu vyťažiť najviac. Každý deň je nový začiatok a ver mi, že to, čo sa udialo včera, trápi jedine teba. 

Nezostane to…

Viem, že tieto momenty nebudú trvať večne. Viem, že ako sú krásne dni, sú aj zlé dni. Viem, že prídu dni, kedy budem nešťastná i uplakaná. Viem. Ale viem aj to, že láska existuje. Viem, že to dobré je a nájde si ma to. Viem, že tak ako dobré musí byť aj zlé. A viem, že nemusím riešiť nič, a pritom všetko. Láska vyrieši všetko, len treba kráčať s láskou. Takže zatancuj si so mnou, láska.

Ty sa v mojom živote už neobjavíš,
už sa viac predo mňa nepostavíš,
avšak moju lásku nijako nezastavíš,
aj keď s tým možno nesúhlasíš.
Rozhodla som sa kráčať s láskou,
s takou, ktorá nebude prekážkou.
A tak venujem všetku lásku, čo mám, svetu,
a nikdy to nebudem brať ako obetu.

Autor: browneyes

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Bojovať do posledného výdychu

Coverphoto: Photo by Dmitriy Frantsev on Unsplash

Facebook komentáre