Láska je niečo výnimočné. Niečo, do čoho môžeš spadnúť jedným pohľadom do očí, niečo čo môže prísť vtedy, keď to najmenej čakáš, k človeku, ku ktorému by si to nečakal už vôbec. To, do koho sa zamiluješ si nevyberieš. Príde to. Príde to ako blesk z jasného neba. Rýchlo, silno.

O lásku vo vzťahu sa však musíš starať. Láska vo vzťahu je ako ruža. Nemôžeš ju zanedbávať, nestarať sa o ňu. Pretože si to ani neuvedomíš a láska oslabne.  Bude tam stále, no bude slabá, plná strachu. A to je niečo, čoho by si mal byť každý vedomý. Láska je a vždy bude niečím vzácnym, niečím nie tak ľahko dosiahnuteľným. Niečím, za čím sú v dlhodobých vzťahoch roky práce.

pinterest.com

Každý by si však mal byť vedomý dôležitosti lásky. Nikto by nikdy nemal uprednostniť krátkodobé splanutie chémie pred láskou.. Pretože chémia zmizne. Vyprchá. Vyparí sa.

Pravdepodobne hneď po dosiahnutí toho nedosiahnuteľného, toho zakázaného. Hovorí sa, že zakázané ovocie chutí najlepšie. Nemyslím si, že to platí v tomto prípade. Aspoň nie pre toho, kto miluje skutočne, z hĺbky srdca. A ak aj áno, ak ti tak strašne stálo za to, to zakázané ovocie ochutnať, povedz mi jednu vec úprimne. Necítiš práve teraz tú nepríjemnú hnusnú pachuť výčitiek? Stálo ti to naozaj za to? Vymeniť niečo rokmi budované za jednu noc?

To najdôležitejšie čo si musíš určiť, sú priority. Priority, v ktorých bude vždy láska na prvom mieste. Pretože ak niekoho miluješ naozaj, z hĺbky svojho srdca, nestane sa ti to. Neuprednostníš krátkodobú chémiu, ktorá v tebe zaiskrila. Stále bude pre teba prvoradý len ten jeden človek. Ten človek vedľa ktorého miluješ nie len zaspávať, ale aj sa zobúdzať. Áno, je strapatý, oči má po zobudení vždy najmenšie aké si vieš predstaviť, no potom sa usmeje. Usmeje sa na teba a ty vieš, že ho miluješ. Že práve s týmto človekom chceš byť do konca života. . .

pinterest.com

Vtedy, keď ťa to bude ťahať inam, mysli presne na tieto momenty. Ako ťa vypočuje. Ako ti je oporou, keď to najviac potrebuješ, aj keď sa to s tebou nedá vydržať, lebo na všetkých vôkol seba len vrčíš. Ak je pri tebe práve vtedy, keď ti je najhoršie, váž si to. Ver mi, takýchto ľudí je naozaj málo. Málokto má také šťastie, mať pri sebe niekoho tak veľmi výnimočného.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Bála som sa, že ťa stratím...

A to si prosím ťa uvedomuj hlavne v tých chvíľach, ktoré sú pre vás slabé. Keď sa na niečom nezhodnete, pohádate sa, prípadne máte tichú domácnosť. Práve vtedy, keď sa ty vyberieš von do mesta na jeden či pár drinkov, aby sa ti podarilo aspoň trošku vypnúť tie všetky nahnevané, zúfale a smutné myšlienky, nezabúdaj, čo máš doma. Pretože to, čo máš doma, tam bude aj keď sa z toho mesta vrátiš. Pretože len táto jedna osoba bude tá, ku ktorej sa budeš môcť privinúť po zvyšok svojho života. Nebude to osoba, ktorú stretneš v bare. Tak na to prosím nikdy nezabúdaj, pretože behom jednej noci môžeš prísť o niečo, na čom ste pracovali roky….

coverphoto: Photo by Becca Tapert on Unsplash

Facebook komentáre